منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید
اطلاعیه :
 • مخاطبان گرامی ضمن برطرف شدن مشکل پیش آمده در درگاه پرداخت میتوانید پس از بهرمندی از مطالب و محتوی مقالات در صورت علاقمندی نسبت به خرید هر یک از محصولات ما اقدام نمایید

ایده‌های دکتر علی اصغر جهانگیری برای خوداشتغالی

دکتر جهانگیری اشتغال کارآفرینی
دانلود فیلم هزار راه نرفته دکتر جهانگیری

 

قصد داریم خوانندگان عزیز مجله پنجره خلاقیت را با روش‌های قرن بیست و یکم در زمینه اشتغال آشنا کنیم. این برنامه برای هر ایرانی در هر سنی، با هر سوادی، در هر جایی، با هر امکانی، قابل دسترس نیست. متأسفانه دانشگاه‌های ما به دلیل کهنه بودن‌ آموزه‌های‌شان، مطالبی از زمینه¬ کاربردی دانش نداشته‌اند و فقط تئوری به بچه¬ها آموخته شده است. امروز من به عنوان یک کارآفرین که دغدغه اشتغال جوان‌های کشور را دارم می‌خواهم با شما گفت‌وگو کنم و بگویم که چرا به این سرنوشت دچار شدیم. اگر به اختصار بخواهم توضیح بدهم، باید به این موارد اشاره کنم:

۱. درآمد نفتی.

۲.  نقش کم‌رنگ دانشگاه¬ها.

۳. آشنا نبودن جوانان کشور با مدیران اجرایی.

۴. وفور مدرک. ۵. کپی‌کاری (چون ایده‌ای نداشتیم از کارهای دیگران کپی کردیم و چون این کار به دلیل نرخ تورم، بهره بانک، نزول پول سودآور نیست و درآمدزایی مشکل شده است، کارهایی را کپی کردیم که معلوم بود زیان‌ده هستند.)

برای این‌که به دنیای جدید راه پیدا کنیم باید بیاموزیم که چه روش‌هایی در دنیا اجرا شده و از این تجارب موفق الهام بگیریم و هم‌وطن‌های عزیزمان را با شیوه‌های جدید کار و تجارت و درآمد و اشتغال آشنا کنیم.
در این سلسله نوشتارها قرار بر این شد که بر بستر کشاورزی، صنعت، بازرگانی، فرهنگ، خدمات و… ایده‌هایی را با شما عزیزان در میان بگذاریم. لازمه پیشرفت هر جامعه‌ای، حتما خلاقیت و کارآفرینی است و امروز این نیاز معمولی نیست بلکه شرط بقای یک کشور است و اگر تا دیر نشده این ها را یاد نگیریم، باید با فقر و تنگنای مالی زندگی کنیم.
اگر ما از امروز بیاموزیم که چه نیازی از بشر هنوز بی‌پاسخ مانده، یک مخترع خواهیم شد. کشف نیازهای بی‌پاسخ ما را به یک مخترع و کارآفرین تبدیل می¬کند. اگر بخواهیم به این چالش‌ها بپردازیم در وهله اول می‌بینیم با امکاناتی که در سرزمین ماست و دارایی‌های عینی ما محسوب می‌شوند آشنا نیستیم. ما هنوز نمی‌دانیم که چگونه انتهای همه رشته‌هایی که درس خوانده‌ایم به بازار و اقتصاد ختم می‌شود و این بخش از زنجیره مغفول مانده ¬است. ما درسی را خوانده‌ایم اما نمی‌دانیم چگونه از این رشته می‌توان پول ساخت. چگونه می‌توان اقتصاد را رشد داد. ما در این سلسله مقالات می‌خواهیم آن حلقه مفقوده را پیدا کنیم و از تجربیات و دانشی که کسب کرده‌ایم استفاده کنیم و بخش اقتصادی آن را هم بیاموزیم.
به عنوان مثال اگر بخواهیم درباره کشاورزی صحبت کنیم، کره زمین بدون دخالت بشر، در سال سی و سه هزار میلیارد دلار تولید می‌کند. منظورم آن‌هایی نیست که بشر در تولید آن دخالت دارد، منظورم مواردی بدون دخالت بشر است. ما اگر این توانمندی را بشناسیم، تردیدی نیست که می‌توانیم از این ثروت بیکران که هر سال تولید می‌شود بهره‌مند شویم. یک خانواده کُره‌ای را برای شما مثال می‌زنم که روی طناب رخت خانه‌شان، با آویختن کیسه‌های خرید و ریختن آب دریا در آن کیسه‌ها، جلبک اسپیرونا تولید می‌کنند و کیلویی صد دلار به سازمان‌های جهانی می‌فروشند. یعنی این خانواده ماهی پنج شش هزار دلار از طناب رخت خانه‌شان درآمد ایجاد می¬کنند.

ما نمی‌دانیم که سازمان جهانی خوار و بار، اعلام کرده که هفتاد هزار فرصت کشاورزی وجود دارد ولی آن‌چه از کشاورزی در کشور ما باقی است، به دویست یا سیصد عنوان نمی‌رسد. یعنی شصت و نه هزار و هشتصد فرصت کشاورزی در کشور ما مغفول باقی مانده¬است. ما هنوز نیاموخته‌ایم که سرزمین ما هزاران گونه گیاه خودرو در طبیعت دارد، که خیلی از این‌ها ثروت‌های بسیار زیادی را برای ما تولید می‌کنند. به عنوان مثال: کتیرا کیلویی دویست و چهل هزار تومان است، گل¬ گاوزبان کیلویی صد و هشتاد هزار تومان، بابونه کیلویی سی هزار تومان است و بی¬شمار از این گیاهان خودرو که خداوند به ما ارزانی داشته است. ما باید کارهایی را که تا امروز پول‌محور بوده است به دانش‌محور تبدیل کنیم؛ چون جوانان ما پول ندارند و ما باید به جای پول و سرمایه دانش را جایگزین کنیم تا هر کس در هر سطح از سرمایه وارد مرحله کارآفرینی شود. به طور مثال، گیاه استدیا چهارصد برابر از شکر شیرین‌تر است و شما اگر این گیاه را در منزل داشته باشید کیلویی پنجاه هزار تومان قیمت برگ آن است؛ ولی هنوز هم‌وطنان من با خون دل و رنج، گندم می¬کارند و کیلویی سیصد تومان می‌فروشند. پوست میوه‌هایی که شما دور می‌ریزید یک طعم¬دهنده¬ بسیار عالی برای محصولات غذایی مثل بستنی، نوشابه، کیک و شیرینی است؛ ولی ما از آن بی‌خبریم و از آن بهره نبرده‌ایم. ما هنوز یاد نگرفته‌ایم ضایعات میوه‌ای را در بازار تره‌بار، جمع‌آوری، شست‌وشو، برگه‌برگه و به خشکبار تبدیل و به بازار عرضه کنیم. این کار سرمایه‌ای نمی‌خواهد و فقط اراده و تصمیم شما را نیاز دارد. الان بشر موفق شده که با کار علمی درختان را بدون شاخه کند. یعنی ما که درختان را به فاصله ۵۰ متر از هم می‌کاشتیم، حالا به فاصله ۱۰ سانت ۱۰ سانت می‌کاریم. یعنی اگر ما یک هکتار زمین کشاورزی می‌گرفتیم، جوانان ما با پنجاه متر زمین می‌توانند همان کار نسل گذشته را انجام بدهند. کشور ما با مشکل کم‌آبی روبرو است بنابراین باید با این روش‌ها ارزش افزوده را زیاد کنیم.

بگذارید مثال دیگری بزنم. اگر ما بذرهای نایابی را که ایرانی‌ها ندیده‌اند بکاریم و بعد از چند ماه بذرگیری کنیم و مشابه¬ خارجی‌ها بسته¬بندی کنیم از هر مترمربع بین یک تا سه میلیون تومان می‌توانیم درآمد ایجاد کنیم. ما هنوز نمی‌دانیم کاکتوس‌های میوه‌دار یعنی چه. کاکتوس‌ها را می‌شناسیم اما کاکتوس‌هایی در جهان هست، که میوه‌های گران قیمت می‌دهد. ما هنوز بلوبری، رزبری، کرانبری را نمی‌شناسیم که در آمریکا صد و بیست سال سابقه دارد. ما هنوز نمی‌دانیم که با یک عدد گندم می‌توانیم ده هکتار را گندم بکاریم. ما هنوز نمی‌دانیم در شش ماه زمستان که گندم می‌کاریم تا در بهار شکوفه بزند می‌توانیم این کار را در فریزر خانه انجام دهیم و زمین‌مان را شش ماه آزاد کنیم. گندم پانزده روز در فریزر می‌ماند مثل اینکه شش ماه زمستان و پاییز را در زمین مانده است. ما برای روز مادر، گل‌های گوشت‌خوار را در یک پشت‌بام تولید کردیم و چند ده میلیون تومان فروختیم.
در کشور ما که در صبح و ظهر و شام نود میلیون سفره باز می‌شود (یعنی خانواده‌ها به اضافه واحدهای تجاری، هتل‌ها، کافی‌شاپ‌ها و…)، اگر ما قادر باشیم چیزی روی این همه سفره بگذاریم و از هر یک میلیون سفره یک ریال به ما برسد، ۳۴۷ میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت.

در این یادداشت، که بحث ما درباره کشاورزی است می‌توانیم هزاران فرصت کشاورزی را با هر توانی یا هر امکانی در هر استانی به سرانجام برسانیم و درآمد جدید و جالبی را به دست بیاوریم که قابل مقایسه با شیوه‌های گذشته نباشد.
از یازده اقلیمی که در جهان وجود دارد کشور ایران صاحب نه اقلیم است؛ امّا چرا ما میوه‌های جدید را روی سفره‌های‌مان نمی¬بینیم؟ چرا این همه فرصت‌هایی که در زمینه لوازم آرایشی از طبیعت می‌توان به دست آورد، در فرهنگ ایرانی وجود ندارد؟ ما پانزده کشور همسایه داریم که ۲میلیارد از ۶کشور جهان در آن ساکن هستند و همه¬ آن¬ها نیازمند همه چیز هستند. آیا به بازارهای گسترده پیرامون خودمان فکر کرده‌ایم؟ آیا هنوز به این نکته پرداخته‌ایم که تک‌تک شما خوانندگان خلاقیت می‌توانید چه میزانی از این نیازها را تأمین کنید و در زندگی و کارتان تحول عمده ایجاد کنید؟ آیا ما نمی‌توانیم فرآوری محصولاتی را که دیگران تولید می‌کنند انجام دهیم؟ یعنی اگر ما زمین، امکانات و آگاهی نداریم، می‌توانیم از محصولات دیگران در منزل خودمان کارگاهی ایجاد کنیم و با مجوز قانونی در آن¬جا مشغول به فرآوری محصولات شویم. به عنوان مثال فرض کنید که می‌خواهیم یک ماسک صورت تولید کنیم که صد در صد طبیعی و بسیار برای مصرف‌کنندگان مفید و پر جاذبه است. احتیاج به بیست متر اتاق داریم. می‌توانیم در سایت مشاغل خانگی ثبت‌نام کنیم:
www.mosa.gor.ir

و فرم ثبت‌نام را پر کنیم تا بیایند اتاق ما را ببینند و برای تولید محصولات غذایی، آرایشی، بهداشتی، دارویی و… مجوز بگیریم. این مجله متناسب با توان و امکانات و پول‌تان ایده‌هایی را در بستر کشاورزی به شما معرفی می‌کند که بتوانید اوقات فراغت خود و خانواده‌تان را به درآمد و تولید اشتغال برگزار کنید.

ما در شهر‌های بزرگ کشور هزاران هکتار فضای سبز داریم. در تهران پانزده هزار هکتار فضای سبز داریم که همه ساله صدها میلیارد هزینه می‌کنیم. آیا نمی‌توانیم در این فضای سبز، گونه‌هایی را بکاریم که سی سال دوام دارد و هرچقدر از آن را که خواستیم قیچی ‌‌کنیم، روی ترازو بگذاریم و پول دریافت کنیم؟ پانزده هزار هکتار زمین مناسب با آب تصفیه شده و امکانات اقلیمی گوناگون هدر می‌رود. آیا شما هموطنان ما نمی‌توانید برای اولین بار در جهان این شیوه را دگرگون کنید؟ آیا می‌دانید که در بستر کشاورزی چه ضایعات ارزشمندی وجود دارد که ما اصلا از آن استفاده نکرده‌ایم؟
سی و هشت میلیون درخت خرما در ایران است. اگر برگ‌های خشک شده درخت خرما را به پول تبدیل کنیم برای صنایع کاغذ، مقوا، MDF یا ساخت بلوک ساختمانی قابل استفاده است.

آیا می‌دانید که پوشال برنج چه مواد اولیه‌ ارزشمندی برای ایجاد هزاران هزار شغل است؟ آیا می‌دانید اگر زمین‌مان را، بدون آن‌که فضایی اشغال کند لیف حمام بکاریم و آن را بسته‌بندی کنیم و به جای این لیف‌های ایتالیایی و اتریشی که به ایران می‌آورند و به دلار به ما می‌فروشند، بفروشیم چه سودی خواهیم برد؟ این کار با سرمایه‌ای اندک، مثلا با دویست- سیصد هزار تومان قابل انجام است. می‌توانیم با این مبلغ و رنگ‌ها و شکل‌های مختلف لیف حمام بکاریم و به بازار عرضه کنیم. آیا هیچ‌وقت نشسته‌ایم ببینیم در جای جای ایران چه پتانسیل‌هایی اطراف‌مان ریخته است که تا امروز از آن بی‌خبر بوده‌ایم؟

 

دکتر جهانگیری اشتغال کارآفرینی
دانلود فیلم هزار راه نرفته دکتر جهانگیری

مطالب مرتبط

953 نظر

 1. علی م

  سلام و خسته نباشید .از مطلب شما کمال استفاده رو بردم و احساس کردم میتونم سر پای خودم بایستم . از شما و همکارانتان تشکر میکنم . خواهش میکنم این مطلب را ادامه دهید . باز هم تشکر و سپاس گذارم .

  پاسخ
  1. محمد

   باسلام.
   اقای دکتر بنده۱بارتصمیم گرفتم ازطریق صنایع تبدیلی به تولید غزای دام مشغول شم.خواستم ازجهادکشاورزی کمک بگیرم.گفتن مابه شما وام میدیدم وحمایت میکنیم.بعد فهمیدیم حداقل زمانی که. برای گرفتن وام به مامیدن۵ساله.اونم باچه درصدی.حالا شما بگید ایا با۱ایده واقع بینانه میشه تواین کشور کارکرد.یاحتماباید روابط زیادی داشته باشی.بنظر من ایده نباید رویایی باشه.باید واقع بینانه با توجه به شرایط بازار وکشورباشه.
   لطفا نظرات بیشترتونو بامن درمیان بگزارید.باتشکر.

   پاسخ
   1. حطني

    سلام، دوست عزیز صندوق مهر رضا تا ۳۰ میلیون تومان با درصد ۴% وام خود اشتغالی میده، به اونجا مراجعه کنید

    پاسخ
     1. علی اکبر

      سلام دوستان برای وام کم بهره به بانک مهر اقتصاد مراجعه کنید با سود ۱۸ درصد .در قبال سپرده ۴ماهه .من خودم این وامو گرفتم .لطفا به دوستان واقوام هم بگید .اولش من هم باور نمیکردم که میشه ۵۰ میلیون وام گرفت به راحتی…

    1. ناشناس

     سلام اقای دکتر .من به صندوق مهر رضا مراجعه کردم ولی گفتن باید شما سرپرست خانواده باشید تا وام به شما تعلق بگیره در حالی که اگر سرپرست حقوق بگیر باشه باید حقوقش ۳۰۰ تون کمتر باشه پس ما باید چیکار کنیم؟؟/؟

     پاسخ
     1. یعقوب احمدی

      سلام ، مگر صندوق مهر رضا به به صندوق توسعه کارآفرینی تبدیل نشده؟؟؟؟ باید حتما طرح و ایده داشته باشی و سقف وامش ۱۰۰ میلیون نومنه ، و میتونین یه صنعت خانگی را اندازی بکنی ، البته باید یه شغلی بلد باشی که مجوز خانگی بهن بدن.

    2. مهدی

     سلام اقای دکتر.من زمین کشاورزی تو لرستان دارم که به صورت خودرو گل گاوزبان توش رشد میکنه, توکوههای اطرافمون پر از درختهای گون هست که میشه ازشون کتیرا استخراج کرد,برادرم اردبیل گیاهان دارویی میخونه همزمان تو رشت زمین اجاره کرده هم استویا کاشته هم الواورا, باغ گردو داریم ولی اب کشاورزیمون نمیرسه هم باغ گردو رو ابیاری کنیم هم گل گاوزبان یا هرمحصول دیگه ی کشت کنیم. درخواست تسهیلات برای ابیاری قطره ای دادیم چندبار هم پیگیرشدیم اما نتیجه ی نگرفتیم این درحالی بود که چند نفر که بعلت رابطه ی که داشتند از این تسهیلات استفاده کردند.از کتیرا های خودرو برای فروش استفاده کنیم ز نظر محیط زیست غیر قانونی است. داداشم هم برای تا برای امتحانهای ترم به اردبیل رفته بود نصف استویا ها به سرقت رفت و تقریبا شکست خورد.حالا از شما خواهش میکنم راهنای کنید چطور میتونیم با همان امکاناتی که داریم یا جایی راهنمایی کنید که تسهیلا لازم وهمچنین نظرتون رو برام ارسال نمایید.

     پاسخ
    3. محمود

     دوست عزیز من رفتم میگن حتما باید طرح تولیدی باشه تازه باید ۲۰ میلیون ناقابل سپرده کنی تا وام بدن بهت.آخه من اگه ۲۰ میلیون داشتم که وام نمیگرفتم دیگه

     پاسخ
   2. ناشناس

    باسلام خدمت شما …. من دیشب برای اولین بار برنامه ی پایش را دیدم و بینهایت از صحبتهای شما دلگرم شدم …. اقای دکتر جهانگیری من خانمی خانه دار هستم که متاسفانه و از قضای روزگار سرپرست دو فرزندم هستم … درامد کمی از حقوق همسرم دارم ولی دوست دارم بتوانم اینده ی فرزندانم را مرفه کنم …. لطفا راهنمایی ام کنید….

    پاسخ
     1. سعید

      باسلام جوانی ۲۶ساله هستم از روستای مهارلواستان فارس دوهتکتار باغ بادام داشتم ب دلیل خشک شدن درختان تصمیم گرفتم باتوجه ب خاک واب ک برای محصول انگور جواب میداد انگور بکارم الان با گذشت ۳سال وثمری شدن درختان وابیاری کردن قطره ایی ولی از درامدش راضی نیستم یکی از مشکلاتم هجوم تعداد زیادی گنجیشک واسیب رساندن ب محصول میباشد لطفا راهنمایی کنید ویا چطور میتوانم با شما تماس بگیرم با تشکر

    1. ناشناس

     سلام اقای دکتر جهانگیری من دختر هستم بی سرپرست چند مدرک مقدماتی فرش دستباف وای سی دی ال کامپیوتر و پروانه کسب پرورش طیور هم دارم اما هیچ منبع درامدی ندارم حال از شما راهنمایی میخوام

     پاسخ
     1. محمد رضا

      سلام من دنبال کسی میگردم که پروانه پرورش بوقلمون داشته باشه اگر دوست دارین در این زمینه فعالیت کنید با من تماس بگیرید ۰۹۱۹۷۵۵۶۱۴۰

     2. م

      سلام دکتر م هستم خانم محترم مدرک داشتن مهم مهم نیست باید مهارت کامل داشته باشید وضمنا اعتماد به نفس خوب اما توام با احتیاط . شما به قسمت سازندگی و اشتغال بسیجیان محل زندگی خود مراجعه نمایید و پیگیر کسب مهارت و یا دریافت وام ویا اشتغال شوید. اقای محمد رضا : فروش مجوز پرورش بوقلمون ۵۰۰۰ قطعه ای به همراه ۱۴ هزار متر زمین با مجوز آب شبکه روستایی واقع در استان قزوین روستای خاکعلی پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد قابل واگذاری به غیر فروشی فوری یا مبه صورت مشارکت در ساخت فوری فوری شماره موبایل:

     3. م

      دکتر م هستم . نصب چند تا بلندگو متصل به امپلی فایر . بردن و نگهداشتن چند ین تا گربه . پرنده قوش اینها شاید تو هجوم گنجشکها جلوگیری بکند . ضمنا برای ابیاری قطره ای در پای درختها اگر پلیمر سوپر جاذب – کشاورزی استفاده کنید مفید است

     4. محمد

      سلام شما می توانید در زمینه فرشبافی فعالیت کنید در صورتیکه از تسلط کافی برخوردار هستید اینجانب و همکاران میتوانیم سرمایه محدود در اختیار بگذاریم تا مشارکتی تولید کنید.

     5. علی گلپایگانی

      با سلام و احترام درمورد جوانی که باغ انگور داره ۱-ما دستگاهی داریم ک ۴۰۰۰ مترمربع رو پوشش میدهد و مشکل گنجشک را بر طرف میکنه۲-ما یک شرکت دانش بنیان هستیم که میتوانیم مشکلات ابیاری را تا ۶۰درصدبرطرف کنیم به طوری که نیاز باشد حتی درمناطق گرمسیر به ماهی یک بار ابیاری یا دوبار ۰۹۱۹۵۰۷۴۵۲۰

    2. م

     دکتر م هستم . جهت رفاه حال انها و کسب درامد می توانید در یک رستوران و یا مهد کودک کار پیدا کنید تا هم مشکل نگهداری انها و غذای انها و هم درامد بیشتر مد نظر کار کردنتان قرار گیرد

     پاسخ
    3. ارزو قاسمی

     @@@@@@ با سلام . خسته نباشید . سرپرست خانواده هستم و نیاز مبرم به درامد بیشر دارم . @@@@@@ کارمند ( مدیر فنی ) اژانس هواپیمایی در تهران هستم . میتوانم از وقتی که برام میماند برای شغل دومم استفاده کنم . میتونم با شما حضوری جلسه ایی بابت راهنمایی داشته باشم ؟ با تشکر .

     پاسخ
     1. م

      سلام دکتر م هستم برای کسب درامد بیشتر به خودتان ا وهمین تونایی مدیریتی اتان عتماد داشته باشید و لذا بهتر است همیشه و در همه جا سرپرست خانواده بودن خودتان را مطرح نکنید این بعضا ضعف شما لحاظ می گردد وبه کار اولتان نیز ممکن است صدمه بزند

     2. مژگان

      سلام اقای دکتر من سر پهرست خانواده هستم و دارای یه فرزند پسر و مدتیه بیکار شدم لیسانس روانشناسی هستم میشه به من بگید چه کاری میتونه زود بازده باشه برا ی رسیدن به درامد ممنونم

    4. علی اصغری

     سلام . لیسانس حسابداری دارم . ۱۸سال سابقه کار مالی با تخصص زیاد را دارم . از کار افتاده تامین اجتماعی هستم . سرمایه ای بالغ بر صد میلیون تومان میتوانم فراهم کنم . تمام روز وقتم آزاد است . در شهرستان زندگی میکنم . سرپرست خانواده ۶نفره هستم . با تمام شرایطی که خدمتتان عرض کردم میخواهم یک شغلی را فراهم کنم که سودآوری خوبی داشته باشد . از هیچ کاری که کسب حلال باشد مشکلی ندارم حتی زحمت زیاد داشته باشد .

     پاسخ
   3. سحر ستارپور

    با سلام
    آقا دکتر متاسفانه اول پول و پشتوانه اولیه مهم بعد در قسمت اداره ها پارتی بعد زمینه های اولیه ایده اینجا همه چی برعکس همه مردم ایده های خوبی دارند ولی متاسفانه زمینه های آن مهیا نیست . منم ایده های خوبی داشتم ولی وام با سود بالا و تو اداره ها انقدر از این ور به انور میفرستن که کلا پشیمون میشی.

    پاسخ
   4. ناشناس

    سلام من یک زن خانه دارم وطن سنتی میخونم دوست دارم درآمد داشته باشم تا حالا از جیب خرج کردم دوست دارم خوب و درراه کامل زندگی کنم میدانم که لایق هستم

    پاسخ
    1. م

     سلام دکتر م هستم . تو همین مطالعات راجع به طب سنتی که بسیار هم گسترده وبعضا مطالب ان موید ویا متناقض هم اند
     واکثرا کلی گویی در مورد اثرات مثبت و کم گویی در مورد عوارض داروها وروش های سنتی می شود به دنبال تهیه یک دائرالمعارف از معتبرترین اطلاعات که طب پزشکی وازمایشگاهی نیز انرا ثابت کرده است باشید اینکار سنگین را با همکاری اساتید بنام پیگیری و انجام دهید تا شاید به نحوی بساط کنندگان غیر متخصص در این زمینه مهار شوند

     پاسخ
  2. مریم

   باسلام و تشکر
   دوستان کار ما نقد آقای جهانگیری نیست.این کار به بیراهه رفتن ماست.ایشون در کلاسها و سمینار تمام اندبشه هاش رو و تجربه هاش رو در اختیار همه گذاشته.در پایان یکی از کلاسهاش فردی می گفت باید قدم به قدم با ما جلو بیاد.دوستان حماقت ما تا به کجاااااا؟لقمه آماده خواستن تا به کی؟؟؟؟؟فرصتها رو به شیوه همیشگی ایرانی بودمون یعنی تحقیر دانشمندان از دست ندهیم.ممنون

   پاسخ
  3. فاطمه

   باسلام من الان در حال تحصیل هستم رشته ام it سی وپنج سال سن دارم بعد از فوق دیپلم میتونم مشغول چه کاری بشم ؟

   پاسخ
  4. جمال نور محمدی

   با سلام وخسته نباشید.در برنامه امروز ۶۲۶ فرمودید که با یک لب تاپ می شود در منزل کار کرد.لطفا راهنمایی بفرمایید.با تشکر

   پاسخ
 2. امیر

  با سلام و تبریک سال نو
  نمونه های این مقالات هر چند وقت یکبار منتشر میشه و صرفا کلی گویی است ما میتوانیم و ما میتوانیم ….
  برنامه عملی و نمونه اجراییش کجاست ؟!
  بنده هم پول دارم هم جا و مکان . شما الان آدرس یه سایت دادید اونم خرابه! Server not found !
  با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه .

  پاسخ
  1. محسن

   امیر جان سلام در صورت تمایل جهت شروع به فعالیت و تحقق آرزوهایت بنده در خدمت شما هستم .
   کامرانی ۰۹۳۶۵۳۱۴۷۳۴
   آقای دکتر از شما هم سپاسگزارم

   پاسخ
  2. علی

   سلام
   بنده اگر جا داشتم با یک سرمایه معمولی چون آدم فنی ای هستم (درقسمت خدمات ساختمانی) کلی کسب درآمد
   میکردم ضمن اینکه افرادی را هم از بیکاری نجات میدادم.

   پاسخ
   1. افشین

    بیشترین ضربرو ما جوونایی خوردیم که رفتیم دنبال کارهای فنیبرید تو کارخونه ها بگردید ببینید چقد کارگر لیسانس و فوق دیپلم فنی داریم.باعث شرمه

    پاسخ
  3. یعقوب احمدی

   با عرض سلام ویژه خدمت دکتر عزیز و درو بر دوستان تلاشگر و پویا ،
   با کسب اجازه از دکتر ، عارضم به اظهارات آقا امیر عزیز، شما که هم پول دارید و هم زمین ، بفرما استعدادو خلاقیتتون چیه ؟ یا اشتیاق کاریتون چیه؟ نقاط قوت و تجربه کاریتون در چه مرحله ایه ؟ و اینکه چه نوع زمین دارین مبلغ سرمایتون چقده شاید من بنونم با توجه به موقعیت زمین و سرمایتون راهنمایینون کنم ، kong1.t.m.s@gmail.com

   پاسخ
 3. محسن

  سلام
  فقط صحبتهای قشنگ میکنید، اهل عمل نیستید. همه حرفها کلی گویی و به درد نخور است، یک کار را کامل و با ذکر جزییات توضیح نداده اید، البته آقای دکتر جهانگیری همیشه اینطوری راهنمایی میکنند. لطفا منبع یا کتابی معرفی کنید که این موارد را کاملتر توضیح داده باشد.

  پاسخ
   1. بهراد

    دلم برای جوونای ساده میسوزه. اگر بدونین در روز چقدر دعوا و اختلاف در دفتر کریمخانش داره سرتون سوت میکشه که چرا انقدر تبلیغ این آقا رو میکنن!!

    پاسخ
   2. محمدر ضا

    سلام…. با توکل و ایمان قوی به خدا و یک اراده قوی تمامی مشکلات ب مرور زمان حل خواهد شد . سعی کنیدهر روزتان را با یاد خدا آغاز کنید برخیزید و بلند صدایش کنید . امروز شما باید با دیروزتان فرق داشته باشد راز موفقیت(ایمان . اراده . پشتکار ) ارادتمند شما محمد رضا افشاری کارشناس ارشد برق قدرت

    پاسخ
  1. وحید

   با سلام آقا محسن، شما به لقمه آماده هم راضی نمیشی باید لقمه شما جویده شده باشه که شما فقط قورت بدی اونم اگه زحمت نشه. درسته الان بیکاریه ولی درد ما بیکاری نیست بی آریه. بی آری تنبلی تن پروری.

   پاسخ
 4. حامد اتفاق

  سلام سال نو مبارک
  من چند بار در سمینارهای شما شرکت کردم و بارها برای شما فرم پر کردم و تنها جواب شما که برایم اومده این بوده که کشاورزی اب میخواهد و تولید جا
  من چگونه میتونم از راهنمایی بیشتر شما استفاده ببرم
  خیلی ممنون

  پاسخ
 5. آرش

  دوست داری پولدار بشی و در وجودت این حس رو داری؟!
  بهترین راه ممکن برای کسانی که سرمایه ندارند ولی همت و پشتکار دارند.
  پس بیا به این وبلاگ و بدون نیاز به سرمایه اولیه با این شرکت همکاری کن
  تنها چیزی که از شما میخواد همت و پشتکاره
  اگه داری بسم الله…
  http://www.bestdish.blogfa.com

  پاسخ
 6. ali

  شما که اینقدر استاد تشریف دارین،چرا به جای حرافی و وراجی دنبال یکی از همین شغلهای اجغ وجغ تشریف نمیبرید؟مثلا” چرا نمیرید پوست میوه جمع کنید یا نمیرید چمن نمیکارید؟واقعا که

  پاسخ
  1. ناشناس

   اهل نظر دادن نیستم اما دوست گرامی شا چندسالتونه ؟ این طرز صحبت با دکتری که سنش از بابات بیشتره و فهم و شعورش از کل خاندانت بیشتره نیس……
   قدر دانشمندامونو باید بدونیم…..

   پاسخ
   1. ناشناس

    دوست عزیز من از طرز صحبت های قبلی دفاع نمیکنم ولی یه سوال ازت خودت بپرس
    فقط از خودت بپرس چرا خودش نمیره؟ خودش استعفا بده بره به قول شما دنبال تولید و کارآفرینی!!!

    پاسخ
    1. مصیب

     اقای محترم و اقایان محترم
     معلم میدونی ینی چی؟
     معلم معلم شده که بهت علم یاد بده
     میتونست و میتونه برتری های شخصی پیدا کنه
     الان برو ببین کیا معلم ابتدایی شدن؟
     کیا به بچه ها درس میدن،آیا همون معلم های قدیمیه با سنو سالن؟شهرستان تالش که ازین خبرها نیست و کاراموزای اموزش ازین کارا میکنن و سرباز این کاره هستن.

     پاسخ
     1. ناشناس

      من هم با صحبت دوست اولمون موافقم. دانش کارآفرینی چیزی نیست که شما بتونید مثل معلم های دیگه از روی کتاب آموزش بدید، باید یکبار این راه رو خود فرد رفته باشه تا بتونه این رو آموزش بده، توی دانشگاه بهشتی کار جالبی کردند بجای اینکه استادها بیان و فقط مدیحه سرایی کنند از کارآفرین های برتر ایران برای آموزش دعوت کردند..

    2. ساسان

     دوستِ من شما از کجا میدونید نمیره !!
     حتما که دکتر مملکت که تحصیلاتش رو تو آمریکا تموم کرده نباید بره پوست میوه جمع کنه
     اصلا بر فرض مثال هیچکدوم از این کارارو انجام نده همین که داره حرف میزنه و به ما آگاهی میده خیلی خوبه …
     نا شکری نکن

     پاسخ
    3. احمدکرمی

     یه بار برو سمینارش دلیلشو میفهمی. کارا خیلی بزرگ و گسترده هستن وبه تنهایی نمیشه انجام داد. با معرفی این کار هم یه سودی خودش میکنه هم یه سودی دیگران

     پاسخ
  2. حسین

   علی آقا این ها همه ایده ست. مگه غربی ها چکار میکنن… تولید و کارآفرینی کار بسیار عالی ست. باید حتما کارمند باشی و جیره خوار دولت… خودت باش برای خودت… اول کمی بیاندیش بعد صحبت کن…

   پاسخ
    1. امیر قلیچی

     میدونی مشکل ما ایرانیها چیه…هلو برو توگلو
     همه اختراعات اکتشافات از یه ایده شروع میشه ودر اجرا مشکلات کار پیدا ورفع میشه شما منتظرید بگن فلانی یک میلیون بیار برو خونه ماهی ۳میلیون پس بگیر نه عزیزم این جوریا نیس ایده-تلاش -نتیجه من که کلی با ایده های مهندس حال کردم ودارم روش فکر میکنم اگه بتونم با ایوشون ملاقاتی داشته باشم خوشحال میشم

     پاسخ
    2. مسعود

     با سلام به دوستان عزیز
     اینجانب فوق لیسانس صنایع از دانشگاه پلی تکنیک هستم.
     الان هم در صنعت مشغول مشاوره هستم. این سایت رو هم شانسی دیدم. طرفدار این آقای دکتر هم نیستم ولی دوستان کارآفرین به معنای این نیست که یک لقمه جویده شده به شما بدهند بلکه باید ایده را بگیریدو خودتان کاملش کنید. ایده در زمینه صنعت هم زیاد است که من به بسیاری از دوستان این ایده ها رو داده ام. برای دوستانی که از حالا میگویند چرا خودت دنبالش نرفتی بگویم من از زندگیم راضضیم و به کارم عشق میورزم و از آن لذت میبرم . بیش از این نمیخواهم.
     نصیحتی به دوستان جوان: اگر کاری رو بررسی کردید و دیدید خیلی پربازده استو مشکلاتش خیلی کم است مطمءن باشید که بررسیتان کامل نبوده و چیزی را از قلم انراخته یا اشتباه کرده اید.
     به امید موفقیت روزافزون جوانان عزیز ایران زمین

     پاسخ
  3. ناشناس

   بی ادبی افراد نشانه ی بی شخصیتی آنهاست. حتی اگر نظر منفی ای دارید می توانید مودبانه و با آرامش آن را بیان کنید.

   پاسخ
  4. بهروز

   خیلی متاسفم برای این طرز صحبت. کردنتون,امیدوارم که این رفتارتون اصلاح بشه وبدون هیچگونه تحقیقی قضاوت نکنین,من رشته ه تحصیلیم صنایع غذایی هست و همه این مواردی که اقای دکتر گفتن وجود دارد ,
   به امید ان روزی که بتوانیم از سرمایه های انسانی استفاده مفید ببریم

   پاسخ
 7. إبراهیم

  سلام نظرای خوبی هستن تشکر میکنم ولی هرکاری نمیشه که …. ،
  من کارمند شرکتی یک منطقه آزاد هستم با یک سال سابقه و حقوقم هم قانون کار +دویست تومن اضافه . با سیصد تومن اقساط وام ،مابین مجرد و متاهل ولی این روزا حقوق کارمندی به درد کرایه ماشینم نمیخوره.
  نه سرمایه دارم ونه پشتبان مالی دارم وولی ایده های خوبی دارم امسال میخام با تامین مقداری پول و با خلاقیت و ابتکار در بسته بندی که خودم دارم کارگاه بسته بندی خرما و داروهای گیاهی بزنم خوب جواب میده و صادر کنم
  با اراده و توکل به خدا

  پاسخ
 8. حمیدرضا جوادی

  با سلام .من کار تولید رنگ از پوست گردرو را انجام دادم وپوست راخشک کرده ام.برای هزارومین بار خواهش می کنم در مورد ادامه ی کار توضیح بدهید .ایمیل هایم را که جواب نمی دین جناب دکتر جهانگیری . تشکر فراوان

  پاسخ
 9. حسین

  سلام
  اولا خدمت دوستان عرض کنم آدرس صحیح سایت مشاغل خانگی اینه http://www.mashaghelkhanegi.ir/ من رفتم و ثبت نام کردم ارجاعم دادن به جهد کشاورزی شهرستانمون رفتم اونجا میگن به ما مربوط میشه ولی دستورالعمل دادن فعلا مجوز صادر نکنیدمیگم خب باید کجا برم میگن همینجا ولی مجوز نمیدیم !!!
  ضمن عرض ادب خدمت دکتر جهانگیری و سایر دوستان من شاغل هستم ولی تمایل دارم در یه کار دیگه هم که بازدهی بالایی داشته باشه سرمایه گذاری کنم لطفا راهنماییم کنید سایر دوستان هم اکر اطلاعاتی دارن که میتونه به من کمک کنه لطفا دریغ نفرمایند
  با تشکر فراوان

  پاسخ
  1. باران

   سلام .
   من این هفته جهاد کشاورزی واحد صنایع رفتم وگفتن بعد ماه رمضان انشالله دوباره مجوزها صادرمیشود.فقط در ادارات باید بسیار پیگیر باشید.

   پاسخ
 10. سار مبین

  سلام دکتر
  ضمن تشکر از شما من هم مانند دوستان چندین بار خواستم از طریق سایتتون با شما تماس بگیرم نشد و هر بار که با دفتر شما در هفت تیر تماس می گیرم گفته می شود که رزومه خود را حتما باید از طریق سایت بدهید
  من خیلی علاقه مند به کار گشاورزی هستم ولی نمی دانم از کجا و چه جوری
  لطفا روشی را برای ملاقات حضوری در نظر بگیرید لطفا و دوباره لطفا

  پاسخ
 11. حمید اکبری

  سلام .با اجازه دکتر خطاب به دوستمون حالا که یکی اومده ایده در اختیارتون گذاشته قرار نیست که لقمه رو تو دهنتون بذاره خودتون برین بقیشو پیدا کنین .تا زمانی که زیباییه جنگلو به خاطر کثیفیه شیشه درک نکنی دوست من یه هو میرسی به انالله و اناالیه راجعون.

  پاسخ
 12. مریم فا

  با سلام.من طراحی فرش خوندم و الان هم در ارشد همین رشته قبول شدم……در مورد بازار کار همین رشته و صادرات آن ممکنه راهنمایی بفرمایی؟

  پاسخ
  1. ناشناس

   با سلام
   من قصد ایجاد کارخانه فرش ماشینی دارم لطفا اگر اطلاعاتی در مورد بازدهی و بازاریابی و هر اطلاعات دیگری دارید خوشحال میشوم در اختیارم قرار دهید.
   sadegh853@gmail.com

   پاسخ
   1. احسان

    سلام،من در شهر کاشان تو کار فرش هستم،بازار خیلی خوب و پرسودی داره، اگه کمک خواستی حتما این کار میکنم چه در ایجاد و تولید و فروش و همچنین گرفتن وام تا بتونی موفق بشی، خورشیدی،۰۹۱۲۱۱۲۶۷۳۵

    پاسخ
 13. علی احسانی

  سلام خدمت دکتر باهزار بدبختی توانستم به شما این متن و بنویسم من یک باغ سیب واقع در اطراف شهر مراغه دارم کل زندگیم وخرج این باغ کردم همه به من تعنه میزنند موندم چیکار کنم لطفا مرا راهنمایی کنید در ضمن اون یونجه ای که قبلا در برنامه رادیویی ازتون شنیدم رامعرفی کنید با طریقه کاشت و درضمن میخوام همیشه در ارتباط بتشم تاازراهنماییهای شما استفاده کنم ممنون

  پاسخ
  1. سر مست

   فدایی داری کارآفرین.قشنگ وردار ملک رو نقشه برداری کن بعدم عین هندونه بده تفکیک کنن ۱۰۰۰ متری بعد چی چند تا الونک بساز گوشه کنار به اسم ویلا بده بره چند برابر قیمت. بد میگم بگو خوب می گی. اینا فکرن ااااا. من درس خوندم تا به اینا رسیدم ااااا.

   پاسخ
 14. قوام

  سلام جناب اقای دکتر جهانگیری حق با شماست که میفرمایید خودمان را بشکنیم ودوباره بسازیم . اما قبول کنید خودشکستن سخته مخصوصا اگر ادم متاهل باشه چونکه اگر زن و فرزندان ادم این خود شکستن ودوباره خود ساختن رو نپذیرند شخص داغون میشه کاش من این جرات رو پیداکنم که برای خودم زندگی کنم .لطفا اگر برای بدست اوردن این اعتماد راهنمایی دارید بفرمایید متشکرم.

  پاسخ
 15. یوسف

  سام الک
  آی ایهناس ……
  من حول و حوش ۱۰ میلیون پول دارم . تازه ام از کار بیکار شدم .
  یکی ثواب کنه یه پیشنهاد به این حقیر بده .
  فنی کاریم سرم میشه ولی هیچ ایده ای به ذهنم نمیرسه

  پاسخ
  1. مدیر سیستم

   دوست عزیز سلام. با توجه به این مقدار سرمایه و نیز تخصص‌تان پیشنهاد می‌کنیم به فکر ارائه خدمات‌تان از طریق اینترنت و وب‌سایت باشید. چرا که ایجاد آن سرمایه‌ی اندکی می‌خواهد. اما به کسب دانش در حوزه تجارت الکترونیک نیاز دارد. ضمن این‌که باید ببینید در زمینه فنی مدنظرتان چه خدمات متمایزی را می‌توان در قالب وب ارائه کرد و این با تحلیل فعالیت رقبای احتمالی به دست می‌آید.

   پاسخ
  2. محمد

   سلام .شما میتونی بری تو کار درب وپنجره دوجداره.لازم نیست کارگاهشو راه بندازی فقط کافیه نماینده بشی.خود شرکت هم که نمایندش بشی بهت نمونه جنس میده .فقط یه جای کوچیک اجاره کن .همین .من خودم با ۵میلیو شروع کردم.اگه خواستی به m_hashemi20023@yahoo.com پی ام بذار تا بیشتر تجربمو بهت بگم

   پاسخ
 16. وحید

  با سلام خدمت دوستان
  یک فرصت کار فرما شدن شدن با قیمت ۶میلیون در حال کار میشناسم واسه افرادی که دنبال خود اشتغالی هستن
  ۰۹۱۵۶۱۵۹۶۵۴

  پاسخ
  1. ناشناس

   سلام من یک. خانم ۵٨ ساله بازنشسته اموزش و پرورش هستم دنبال یک کار هستم لطفا برای راه اندازی یک کار سود آور من را راهنمایی کنید

   پاسخ
   1. م

    سلام دکتر م هستم . شما خانم محترم با همکاری چند نفر دیگر از دوستان بازنشسته وعلاقمند خود می توانید با همکاری اموزش وپرورش منطقه خودتان یک دفتر خدماتی و مشاوره ای درست کنید ودر زمینه تهیه و نحوه اموزش کودکان قبل از سن ۵ سال و از طریق ارتباط گیری با انجمن اولیا و مربیان فعالیت درامد زایی بنمایید در این زمینه هنوز در کشور هیچ کاری رسمی و خصوصی نشده است وجای کار زیاد است

    پاسخ
 17. محسن

  سلام . مرسی از مطالب خوبتون ولی من موندم خداوکیلی چرا کسانی که این ایده ها رو میدن خودشون اونا رو اجرا نمیکنن تا به سود خودشون میلیاردی برسن

  پاسخ
  1. ناشناس

   سلام دوستان
   بهتر اینه برید کتابا و نظرات افرادی که خودشون همه این مسیرارو طی کردن بخونید.
   در تئوری و سخنرانی راحته و همه سخنرانند و سخندا ن و استاد.
   برین کتابای رابرت کیوساکی رو بخونین.
   “پدر پولدار پدر بی پول”
   “رهایی از کارمندی”
   و …..
   این آقای کیوساکی توی کتاباش اون چیزی که خودش با پوست و گوشت لمس کرده نوشته
   اشتباهاتشو گفته راهکار داده و در کل زندگیشو گفته
   گفتن نظرات دیگران و کتابا و یه جورایی بلندگوی اونا شدن کار اساتید دانشگاهیه که خودشون در عمل کاری نکردن.
   الگوبرداری از این افراد زیاد مفید نیست.
   فقط خوشبینت کنن فایده نداره
   چم و خم کارو نشون بدن هنره.
   ممنونم از توجهتون

   پاسخ
 18. rezarahjio

  من یک چاه عمیق دارم با ۳۵ هکتار زمین ودر منطقه خراسان رضوی شهرستان سبزوار روستای نامن ونمی توانم از این زمینها به خوب کار بکشم ومتاسفانه جهاد کشورزی هیچگونه تسهیلات بانکی نمی دهد یک کاری می خواهم که سرمایه اش کم وبهروریش زیاد وپشتکارم دارم از دکتر می خواهم که از این اب وزمین چکاری استفاده کنم

  پاسخ
   1. کریم

    سلام.
    خواندن نظرات بعضی ها نشون میده چرا ما عقب مانده ایم و برخوردمان با پیشنهادات و ایده های نو چگونه است. از دکتر جهانگیری سپاسگزارم.

    پاسخ
  1. مهلا

   بنده هم دنبال جواب سوال شما هستم . چون ما هم تقریبا شرایطی مشابه شما داریم و دنبال راهی متفاوت و خلاقانه برای استفاده از زمین های کشاورزی پدرم هستم. اگر به نتیجه ای رسیدید لطفا اطلاع دهید.

   پاسخ
  2. Babak

   سلام دوست عزیز، زمینتون چند اینچ آب داره،و دقیقا میشه بگین کجای خراسانه، میتونیم با هم توافقی کهر کنیم

   پاسخ
 19. احمدی

  با سلام من یک باغ ۷۵۰ متری درحومه ی رشت دارم آب و برق و گاز هم در نزدیکیش هست یک زمین برنج کاری هم هست که میتوانم از پوشال اون استفاده کنم لطفا راهنماییم کنین تو این باغ چه کاری میتونم انجام بدم وبا پوشال برنج چه کار کنم تا درآمد کسب کنم پشتکارهم دارم هم وقت راهنماییم کنید لطفا ممنون

  پاسخ
 20. بهرام

  با سلام دانشجوی معماری هستم و بیکارم میخوام یک خود اشتغالی راه بندازم امکانش هست راهنمای کنید چه زمینه های کار کنم بهتر هست آیند داره ؟؟؟سرمایه ۱۰ میلیون دارم . باتشکر از جناب دکتر .

  پاسخ
 21. عباس

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر ودوستان عزیز خونه ما یک زیر زمینی ۳۰ متری دارد به نظر شما چه کاری می توانم در ان راه اندازی کنم ممنون میشم اگر جواب بدهید یا بهم ایمیل بزنید

  پاسخ
 22. ناشناس

  من یک دامداری شیری غیر فعالی دارم با بدهی بانکی و ۵۰ میلیون سرمایه دارم لطفا راهنما:ی بفرمائید جهت ایده وکار جدید با باردهی خوب که بتوانم تسهیلات دریافتی را پرداخت ننمایم:/۰۹۱۲۱۴۴۴۰۶۱s@

  پاسخ
 23. ناشناس

  من یک دامداری شیری غیر فعالی دارم با بدهی بانکی و ۵۰ میلیون سرمایه دارم لطفا راهنما:ی بفرمائید جهت ایده وکار جدید با باردهی خوب که بتوانم تسهیلات دریافتی را پرداخت ننمایم:/۰۹۱۲۱۴۴۴۰۶۱

  پاسخ
 24. سید محسن/

  سلام من یک زمین۹۵۰۰متری دارم که ۳۵۰۰باغ و۳۵۰۰تاسیسات مسقف وغیر مسقف(ویلا،۲خانه کارگری،استخر،سیلو،بهار بند،انبار)دارد لطفا اگر ایده ای برای فعال کردن وکسب وکار دارید بفرمائید خیلی ممنون میشوم

  پاسخ
  1. فرهاد

   با سلام،بنده لیسانس معماری ۲۶-۲۷ ساله ساکن کرج هستم،سابقه کارهای اجرایی عمرانی وپیمانکاری دارم،هشناهای زیادی در امور ساختمانی دارم(در امور مختلف)،یک پیشنهاد کاری دارم،اگه کسی موافق ایجاد کارگاه تیرچه زنی بتونی وفندوله هست باهام تماس بگیره،فروش خوبی خواهیم داشت،ایجادو اجرا و تولید و نحوه فروش واندازه زدن تیرچه طبق نقشه ساختمان یا حضوری و با من به صورت همکاری تا همکارم هم یاد بگیره انجام میدیم – اگه کسی فکر ساختوساز هست اجراشو و مسولیت تامین ونظارتشو به عهده میگیرم با نمونه کاری-اجرای اسکلت بتونی و فلزی-نیروی کار برای کار در منزل-مشاوره و معرفیه زمینها ویا واحد آپارتمانی با همه مبلغی جهت سرمایه گذاری۰۹۰۱۷۵۷۶۵۷۴

   پاسخ
 25. علي 1

  با سلام

  ایده های اقای دکتر خوبه ولی عملی نیست . بیشتر حالت شعاری دارد تا عملی و متاسفانه مشاوره و پشتیبانی هم نمی کنند و در همه سمینارها حرفهای تکراری می زنند .

  پاسخ
 26. zahra abedi

  سلام وقتتون بخیر جزیکی ازدانشجویانی بودم که در سمینارتون شرکت داشتم پرازایدم امانمیدونم ازکجاشروع کنم انرژی زیادی دارم واحساس میکنم که میتونم ازپس خیلی ازکارابربیام و گاهی فکرمیکنم احتیاج دارم که کسی مدیرییتم کنه سرمایم اعتمادبنفسم و بیانمه بنظرتون بااین سرمایه میشه چیکارکرد دانشجوی جغرافیام لیسانسمو۶ماهی میشه گرفتم وازتوخونه نشستن واقعا خسته شدم راستش ازاینکه دستم توجیب بابامه بیشترخسته شدم لطفا بهم بگین بایدازکجاشروع کنم

  پاسخ
  1. طاهره

   سلام من دانشگاه تهران دارم درس میخونم بخاطر نیازهام و البته ایده هایی که تو ذهنم دارم دنبال یک گروه خوب و صادق هستم که یک ایده رو عملی کنم این ایمیلمه اگه دوست داری بهم ایمیل بزن که باهم کار کنیم.
   t.gholami8@yahoo.com

   پاسخ
 27. mohamadreza911

  من ایشونو میشناسم.حرفاش فقط در حد رویاس و برای فروش بذرهای خودش…با این ترفند که من به شما کمک میکنم تا کارآفرینی کنید میخواد بذرهاشو به شما بفروشه و بهترین بازاریابی رو داره برای خودش میکنه.همه ی این ایده های کشاورزی ای که میده نیاز به بذر و زمین داره … بذرشو از کی باید بخرید؟؟؟ از دکتر جهانگیری…خب بعدشم برید بکارید و بازاریابیشو بکنید مهم اینه که اون بذرشو به شما فروخته.خلاصه گفتم حواستون باشه…کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من

  پاسخ
  1. ناشناس

   عزیزم دارید به ایشون توهین میکنید من ایشونو میشناسم دیگه واسشون پول مهم نیست درس نیس راجع بهشون اینطوری صحبت کنی سن پدر بزرگتو داره!!!

   پاسخ
  2. محمد

   شما هایی که نظرهای مختلفی میدید این یادتون باشه این شخصیت یک نقطه شروع یا بهترش یک روزنه امید و بدونید امید اولین مولفه برای شروع و ادامه فعالیت.

   پاسخ
 28. محمد مروتی

  با سلام
  خدمت استاد جهانگیری بنده مدرک مهندسی صنایع دارم دیپلمم هم ماشین افزار بوده دفتر کار انبار و ۳۰ میلیون هم سرمایه دارم دنبال یک ایده خوب در شهر اردبیل هستم برای کسب و کار لطفا مرا راهنمایی بفرمایین ۰۹۱۴۳۵۱۲۶۲۳ -۰۹۱۴۹۵۲۲۸۱۴ morovvaty_m@yahoo.com

  پاسخ
 29. محمدعلي صفوي

  سلام من کارخونه دارم به متراژ ١٠هزار متر وسوله ۴۵٠متری وارتفاع ٧متر وبرق ١۵٠ امپر و اماده کار لطف پیش نهاد کار مناسب وخوب را دارم. ادرس کارخانه شهرستان اشتیان هست در شهرک صنعتی شهدای گرکان هست

  پاسخ
  1. ناصر

   با سلام خدمت دوست عزیز
   به نظر من بازیافت کار بسیار خوبیه الخصوص بازیافت سرب از باطری های فرسوده که سه نوع محصول میشه تولید کرد در عرض ۲ الی ۳ سال میتونی افزایش تولید و چون ماده اولیه پر مصرفه براحتی صادرات داشته باشی خط تولید خاصی نداره فقط یکم مشاوره از مراکز معتبر جهت ساخت کوره و نحوه بازیافت و الیاژ سازی ماده سرب.

   پاسخ
 30. مجتبى

  سلام من دانشجو هستم دارم فوق دیپلم کامپیوتر میگیرم دنبال کار مى گردم . من سکته گردم و دست راستم معلول است ۲۰سالم است با کامپیوتر هم الان حدود زیادى اشنایی دارم لطفا راهنماییم کنین

  پاسخ
  1. رامین افشار

   آقا سالار از اون ۲۰۰ میلیونت فقط ۷۵ میلیون بده به من تا ماهی برات ۵میلیون برگردونم به عنوان سود.تازه کارشناسی مکانیک گرفتم و سرمایه ندارم تا کار شروع کنم.اینم شمارمه منتظره تماشتونم هستم ۰۹۱۰۴۷۱۸۵۲۳

   پاسخ
  2. احسان محمودی

   نیگا نیگا نمیخوام بی احترامی کنم من فکرشو دارم پول کم دارم بعضیا پول دارن فکر کاری ندارن.وقتی سرمایه با تفکر معقول یکی بشه میشه کار آفرینی.من شریک میخوام.۹۱۵۷۰۰۶۴۸۵

   پاسخ
 31. عادل جهان زاده

  سلام اقای جهانگیری من ایده تولید برق رایگان از اهنربا دارم و میدانم که میشود برق خانه ها را راتولد کرد ولی نمیدانم چطوری ایده ام را عملی کنم چه سازمانی از ایده ام حمایت پیکند لطفا بنده را راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. محمدی

   سلام عادل جان خوشحالم با یک مخترع صحبت میکنم. اگه واقعا طرحت عملی باشه با من تماس بگیر کمکت میکنم
   ۰۹۱۲۴۴۰۹۴۸۱
   قبل از تماس اول پیامک بزن تا بشناسم

   پاسخ
  2. حطني

   با سلام، به ضرکت توزیع برق استان خودتون مراجعه کنید، در تهران هم به توانیر، ایده های نو وانرژیهای نوین حمایت میشه، این طرح در توزیع زنجان عملی شده پیشتر

   پاسخ
 32. گلی

  سلام خانمی هستم فعلا کار نمایندگی بیمه دارم

  اما درآمدم کم است می خواستم ایده ای برای
  توسعه کارم به من بدهید در ضمن خیلی علاقه مند

  به کار تولید و کارافرینی هستم لطفا راهنمایی بفرمایید

  فرزند کردستان

  پاسخ
  1. ناشناس

   اقای معصومی مبلغ سی میلیون ازسرمایه خود را برابرتضمین در پروژه ما سرمایه گذاری کرده وپس از حداکثر یک هفته مبلغ دویست میلیون تومان سهم خودرا دریافت نمایید. تلفن ۰۹۱۴۹۳۸۱۸۱۶ پارسا / ایمیل aliaslan7@yahoo.com

   پاسخ
  2. mohammad

   سلام در مورد دوست عزیز که در مورد بازیافت میخواستن بدونن پیشنهاد بنده بازیافتضایعات از چربی مرغ و یا کشتارگاهها و یا رغن ساندویچی هاست که محصل تولیدی روغن صنعتی و گریس میباشد و چندین محصول دیگه سرمایه ماشین الاتتم خیلی پایین فقط دیگ بخار میخوایی. تازه این کار در برزیل شروع شده در و در شهرداری های چندین کلانشهر داره انجام میشه راهنمایی بیشتر خواستین ایمیل بدین kdi.mohammad3874@gmail.com

   پاسخ
 33. هادی میرزایی

  سلام اقای دکتد . من در مورد تولید گازوییل از تایر فرسوده سوال داشتم ک سرمایه لازم برای این کار چقدره ما در اطراف شهرمون مراکز خرید بازیافت زیادی وجود دارد ک تایر ب مقدار زیاد در ان بلا استفاده وجود دارد اگ میشه لطف کنین راهنماییم کنین ۰۹۳۵۴۸۷۵۵۳۳

  پاسخ
 34. هادی

  سلام .سوال در مورد تولید گازوییل از لاستیک هزینه راه اندازی ان چقدره.من ساکن قایمشهر هستم در اطراف شهر ما مراکز خرید ظایعات زیادی وجود داره ک لاستیک ب مقدار زیاد و بلااستفاده وجود دارد

  پاسخ
 35. م . ر . ک

  سلام ناقابل این حقیر رابه استاد ارجمندم آقای جهانگیری برسانید از ایده های ایشان قبلا هم بهره بردم ان شاءالله عمری باقی بماند تا از نزدیک ایشان را زیارت کنم – ان شاء الله

  پاسخ
  1. حسین

   میشه ایده هایی که عملی کردید رو بفرمایید.تو این سایت ایده ای از جهانگیری دیده نمیشه .فقط یه سری تایید و تکذیبش میکنن.شاگرداش که میگن استاد استاد یه ایده عملیاتیشو بگن.

   پاسخ
 36. علی

  سلام خدمت آقای دکتر جهانگیری این برای دومین با است که واستون ایمیل میدم ولی جوابی دریافت نکردم میخواستم در مورد تولید گازوییل از لاستیک فرسوده راهنمایی کنید ایمیلم هم برای چندمین بار مینویسم mohamarasti@yahoo.com با تشکر از شما …… علی .

  پاسخ
  1. امیر

   دوست من زیاد دنبالش نرو.انقدری بهتون بگم که برای ظزفیت ۱۰ تن در روز دستگاهاتون حدود ۱/۵ میلیارد در میاد و محصول نهایی هم باید برای استحصال و جداسازی دوباره به پالایشگاه فرستاده میشه.یکسالی کامل در موردش تحقیق کردم

   پاسخ
 37. محمدباقر کردرستمی

  با سلام خدمت دکتر بزرگوار:
  ایجانب یک قطعه زمین ۳۰۰۰متری حاصلخیز دارم خواهشمندم جهت بهره برداری درست و اشتغالزایی راهنمایی بفرمایید. باسپاس فراوان

  پاسخ
 38. لیلا

  سلام

  ممنون از آقای دکتر

  من فوق لیسانس زیست شناسی جانوری هستم از دانشگاه فردوسی مشهد که بیکارم و کار ترجمه هم انجام میدم که خب این کار ترجمه به شدت فصلی هست و درآمدش فقط دو ماه در ساله. دوستان اگه ایده ای به ذهنتون میرسه لطفا در اختیارم قرار بدید و آماده همکاری نیز هستم. ممنون
  ایمیلم lezinati@gmail.com

  پاسخ
 39. anand

  با درور
  کامپیوتر بلد نیستم
  انگلیسی بلد نیستم
  تخضض شغلی ندارم
  پول ندارم
  سواد ندارم
  جوانی ندارم
  بینایی کافی ندارم
  توان کارگری طاقت فرسا بادست مزد کم ندارم
  مجرد
  بر اثر یک طوفان ناگهانی سر از امریکا در آوردم
  آیا ایده ای برای من در قربت وجود دارد
  با سپاس فراوان

  پاسخ
 40. reza

  سلام / منظورتون از اینکه گفتید لیف حمام بکاریم چی بوده ؟
  اگر امکانش هست جواب را به ایمیلم ارسال کنید!
  ممنون

  پاسخ
 41. علی رضا

  سلام
  من دارای لیسانس برق الکترونیک هستم مجرد -بدون سابق کار-دارای معلولیت بزاقی وخوب نمی توانم صحبت کنم ۳۰ساله ایده ای برای من هست

  پاسخ
 42. جواد

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من۲۳ سالم لیسانس عمران دارم، فقط ۵تومان پول دارم هیچ پشتیبانی هم ندارم محل زنگیمم مراغه است یه اتاق ۱۲متری لطفا کمکم کنید یه تلفن همراهی هم بدید اگه میشه

  پاسخ
 43. زکیه

  سلام.خداقوت.من دوسال است که فارغ التحصیل شدم.امکانات و شرایط هست ولی نمیدونم چکار باید انجام بدم از کجا شروع کنم لطفا کمکم کنید. با تشکر.

  پاسخ
 44. اميرحسين

  سلام آقای مهندس ۶ بار به شما ایمیل دادم جوابمو ندادین من اهل شهرستان نوشهرم دانشجوی پلیمر تهران لطفا کمکم کنید

  پاسخ
 45. اميرحسين

  سلام آقای مهندس ۶ بار به شما ایمیل دادم جوابمو ندادین من اهل شهرستان نوشهرم دانشجوی پلیمر تهران لطفا اگه میشه من با شما ملاقات کنم میتونم به دفتر کار شما بیام اگه امکانش باشه!

  پاسخ
 46. محسن دهقانی محمودآبادی

  سلام آقای جهانگیری.من دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه تهران هستم.یه طرح صنعتی تو حوزه تولیدات مواد شیمیایی دارم که در باره ی مکانیزه کردن تولید بعضی مواد شیمیایی پرکاربرد ازجمله نیتروسلولز (موادی که روش تولید مشابه دارند )است.لطفا راهنماییم کنید.

  پاسخ
  1. مصیب

   اقای محسن دهقانی محمود ابادی.طرحتو ثبت کن و حکمی بگیر
   بعد افرادی دورو برتو میگیرن که میخان تورو در رسیدن به اهداف بزرگت همیاری کنند

   پاسخ
   1. محسن دهقانی محمودآبادی

    سلام.جناب مصیب.راستش هنوز طرحم تکمیل نشده و فکر می کنم برای تکمیلش به کمک نیاز دارم.

    پاسخ
 47. مصیب

  از شیمی چیزی بارم نمیشه کمکت میکردم چون خودمم نیاز به یه اختراع دارم که نخبه حساب شم و معافیت سربازی شامل حالم شه

  پاسخ
 48. مهدی

  ببخشی،من یه دانش اموز تجربی هستم،یک سال پشت کنکور ماندم،میخواستم بدونم،من میتونم با روزی ۱۰تا۱۲ ساعت کار کردن روی گیاه میشه،درامد ماهانه بیشتر از ۳ ملیون تومن کسب کرد؟بعد،من این درسا رو باید از کجا بخونم،منبع کامل و جامع رو هم معرفی کنید!

  پاسخ
 49. رحیم حاصلی

  با سلام و احترام خدمت شما بزرگوار، میخواستم به اتفاق ۱کی از دوستان روی یکی از طرحهای شما شوع به کار کنیم اما نیاز به راهنمایی شما داریم.میخواستم بدونم کی و چجوری میشه شما بزرگوار را ملاقات کرد و یه تایم کوتاه وقتتون رو بگیریم.
  با تشکر

  پاسخ
 50. ناشناس

  دوستان منظوردکتراینه که بریدوخلاقیت به خرج بدیدوفکرکنید۰۰۰کارراه بندازید نه اینکه دقیقا ایده های ایشون رو بکارببندید۰۰۰ایده های ایشون مال خودشه۰۰۰ما منتظریم یکی بهمون بگه چکارکنیم دقیقا بربم وکسب درآمدکنیم۰۰۰این خلاقیت نیست کپی کاریه نتیجه اش هم اینه که جمع بزرگی یک کار مشتر میکنندو۰۰۰۰۰

  پاسخ
 51. محمد

  باسلام.
  اقای دکتر تمام صحبتهای شما کاملا متین وازروی فکرهستش .
  امابنده خیلی محترمانه میخوام ازشمابپرسم ایادرکشوری که هرکاری میخوای انجام بدی باید صدتلمجوز بگیریو هیچ نهادو اورگانی نیست که ازطرحت وتلاشت حمایت کنه چطورمیشه پول دراورد.
  اون خانواده کره ای که داره توی کیسه خریردازرخت لباسی پول درمیاره.فکرنمیکنیدبخاطر حمایت کشورش هست ازطرحوایدش.توکشورمافقط بارابطه میشه کاری کرد.ومطمعن باشید این عزر بدتراز گناه نیست.این۱واقعیته غیرقابل انکاره که همه ماباهاش روبروهستیم.
  لطفا واقع بینانه برخوردکنید.منتظرنظرات دیگتون هستم.

  پاسخ
 52. محمد

  باسلام.
  لطفا راه های دور زدن قوانین دستوپاگیروایجاد روابط خاص رو توضیح بدین.
  مطمعن باشید اگراین شرایط پیش بیاد.مردم این کشور همشون میشن کارافرینو پول دار.
  اینقدر وقت مردمو با این چیزا میگیرن.که طرف این اینده موفقیو برای خودش نمبینه.
  پس به تبعش دنبال کارافرینیم نمیره.
  درنتیجه همه تقلیدازکاردیگران میکنن.
  الان شما بری گرفتن۱وام میدونیدچقدربایددوندگی کنه.همینبرای کشته شدن ۱ایده موفق کافیه.

  پاسخ
 53. محمد

  باسلام
  اقای دکتر من چندتانظر دادم که همش عین واقعیته.
  راستی دوستان صحراهای افریقا پراز الماسه.شمایی که۱۰میلیون وبیست میلیون پول داریونمیدونی چکارش کنی.یه تیریپ برو افریقا.
  اقای دکتر شما رسالت بزرگی به دوشتون هست.خواهش میکنم فقط نظرندین.همه جوانبوبسنجی باشرایط این کشوری که داریم توش زندگی میکنیم بعدنظربدین.چون ممکنه نظراتتون ببشتر گمراه کننده باشه.
  باتشکر

  پاسخ
 54. حسین

  سلام
  من ۳۲ سالمه.لیسانس کشاورزی دارم ولی با شش ماه شاگردی توی یه قابسازی تونستم استاد کار بشم و کارگاه تولیدی قاب های سلطنتی بزنم و حسابی کارم گرفت بعد از اون چون رنگ و اکلیل سلامتی من را تحت تاثیر قرار می داد اون کار را با وجود درآمد خوب رها کردم و در یک شرکت کامپیوتری مشغول به کار شدم بعد از دوسال خودم یه شرکت ثبت کردم و از صفر شروع به کار کردم الان نزدیکه سه سال هست که با شرکت خودم در زمینه های مختلف مثل شبکه های کامپیوتری دوربین های مداربسته سیستم های اعلام سرقت و امنیت شبکه فعالیت می کنم و با این کار، خانه و ماشین و … برای خودم فراهم کردم .همیشه سعی کردم در کارم خلاقیت به خرج بدم و اصول بازاریابی و مشتری مداری را رعایت می کنم .لازم به ذکره که هنوز توی وجود خودم پتانسیل انجام کاهای زیادی را می بینم ولی وقت برای انجام اونها ندارم.
  حسین بیاتی

  پاسخ
 55. حسین

  شما به نقطه کلیدی اشاره کردین که چندین ساله داره منو از درون نا بود میکنه ۴۲ سالمه شب و روزم شده ایده وطرح وتولید ولی با کدوم سرمایه تو کدوم کشور از موقعی که پای واردات کشور بیگانه تو سرزمین مان باز شده کمر تولید کننده ها شکسته از مهرو تسبیح گرفته از گاپشن شلوار گرفته از مواد خوراکی از جمله برنجو عسلهای دست ساز ووووووووودوستان خواهشن تو این قسمت خالی که می زارم یک کالای رو اسم ببرید که از چین نمیاد بنویسید تا من بدونم اشتباه فکر میکنم …………………. من به غیر از کارهای تلفیقی وتکمیلی وایده پردازیو طراحی وتولید وصنایع دستی و همچنین ایده های برای مصرف دوباره از ضایعات کارخانه ها هیچ کاری بلد نیستم همه راههای دولتی واداری رو برای دریافت وام رفتم هنوزم سر خانه اولم دوستان اگه یکی از شما تو وضعیت من بودین چیکار میکردین لطفا نظراتتونو بگین منم استفاده کنم ممنونم

  پاسخ
  1. رضا

   در مورد کالاهای وارداتی حق با شماست ولی هرجای دنیا باشی با علاقه وپشتکار و استفاده از مغز متفکر ایرانی می توانی بهترین کار را انجام دهی ، من ۴۴سال دارم از ۱۳سالگی شروع به کار کردم الآن هم بازنشسته ام ولی هیچگاه از کارکردن خسته نمی شم و آرزو دارم حتی به کمترین میزان بتوانم به مردم کشورم خدمت کنم اگه طرح وایده خوب وعملی داری حاضرم صادقانه وبا تمام توان با شما کار کنم.

   پاسخ
 56. حدیث

  سلام من دانشجوی ارشد مدیریت فرش هستم.چند سال اموزشگاه و کارگاه دارم ولی اصلا هر کاری میکنم پیشرفت نمیکنم میشه ایده یا راه حلی نشونم بدین.تشکر

  پاسخ
  1. حسین

   دوست عزیز اقای حدیث به نظر من هر کسی تو هر شغلی که هست اگه واقعا علاقمند شغلش باشه می تونه ایده ای پیاده کنه ..ایده موقعی معنی پیدا میکنه که هم تو نوع خودش خاص وهم فروش وخواهان خوبی داشته باشه در …درون خودتان دنبال طرحهایی باشین …که در غالب عرفانی ودر سایز های کوچک بزنید تا امکان خریدش برای همه وجود داشته باشه با تشکر از مدیریت سایت

   پاسخ
 57. حسین

  باسلام به مدیریت سایت دوست عزیزجناب اقای انزابی امروز چندین بار مطلبی رو در خصوص ثبت اختراعات وراهنمایی گرفتن از شما نوشتم ولی موقعی که روی کادر ارسال نظر کلیک کردم کلیه مطالب پاک میشوند در ظمن مواقعی هم پیش امده که نام کار بر و کلمه عبو ررا با اینکه درست بودن چندین بار رد کرده شماره تلفن هم که نذاشتین تا در موقع لزوم تماس بگیریم من که خسته ویواش یواش بی خیال سایت شما میشم لطفا کاربران را پشت مانیتور خسته نکنید ممنونم

  پاسخ
 58. رضا

  باسلام
  تشکر می کنم با حرف های خوبتون ولی ای کاش در مورد رشته ی مهم تری مثل مهندسی مکانیک یکی مثل شما خود اشتغالی اش را تو ضیح میداد… باتشکر

  پاسخ
  1. بی طرف

   منم با فرشاد موافقم، واقعا چرا مکانیک رو مهمتر میدونید و تافته جدا بافته!
   شاید هنوز توی جو دوران انتخاب رشته دبیرستان موندید که مکانیک رو مهمتر از رشته ای مثل کشاورزی میدونید !

   پاسخ
 59. rahaaaa

  اگر میخواید واقعا به جوانها کمک کنید و بتونید خود اشتغالی رو رواج بدید چند تا سایت درست با طرح های توجیهی قدم به قدم آماده کنید. و ارگانهایی که از این طرح هاحمایت میکنند رو معرفی کنید.این حداقل کاریه که میتونید انجام بدید کسی با کلی گویهای شما میتونه یه طرح واسه خودش بریزه که تجربه بالایی داشته باشه که ۹۹درصد ما نداریم.

  پاسخ
 60. مرتضی

  سلام دکترقصد دارم یک کارگاه بسته بندی خشکبار احداث کنم نیاز به راهنمایی دارم لطفا کمی راهنماییم کنید نمیدونم چه مجوزهایی میخوام وتقریبا چه سرمایه ای نیاز دارم. با تشکر

  پاسخ
  1. م

   عزیز هر چی تو زمین کشاورزی که تا اندازه ای اب داشته باشه بکاری خوبه حتی علف هرز . چون تنها شغلی که برای همه موجودات مفید است همینه پس هرگز نگذار زمین کشاورزی خصوصا اگر اب داره بی محصول بمونه

   پاسخ
 61. هستی

  با عرض سلام و ادب خدمت جناب آقای دکتر
  بنده ۲ ماهه که با مردی که همسر سابقش رو طلاق داده و مهریه میده ازدواج کردم بشدت در مضیغه مالی هستیم
  هر دو شاغلیم اما اصلا دخل و خرج ما با وجود دو فرزند این آقا تعادل ندارد
  سرمایه ای نداریم اما همسرم بی نهایت با ذکاوت و قدرتمند در امور فنی و مکانیک و برق .و این موارد هستند خودم هم کارشناسی کامپیوتر دارم
  همه سایت ها را جهت یافتن کار دوم مثل تایپ و… برای خودم سرچ کردم اما نتیجه ای نداشت
  خواهشمندم مرحمت فرموده پیشنهادی جهت بهبودی این وضعیت ما به اینجانب ارائه دهید
  لازم بذکر است بعلت اینکه ساعات کار اینجانب از ۸ تا ۵ عصر است میتوانم سر کار به کار دیگری بپردازم چون حقوق این کار به هیچ عنوان کفاف این زندگی را نمیدهد ضمن اینکه تمام جهیزیه خود بنده هم بدهی است.
  لطفا راه کاری به بنده ارائه فرمائید
  با تشکر و تقدیم احترام

  پاسخ
  1. الياس صفرنيا

   سلام دوستان؛بنده جند ماه بیش به دکتر ایمیل زدم و کفتم:۲۰میلیون سرمایه دارم باتجربه جند ساله درساخت قطعات صنعتی و فرایند ماشین کاری؛دارای لیسانس ماشین افزار؛۳تا کارکاه هم سراغ دارم که میتوانم ازامکانانت انها برای ساخت قطعات صنعتی استفاده کنم؛اما ایشون همواره اصرار بر معرفی مکان داره؛ایا با ۲۰م من مکانی رو فراهم کنم دیکه بادست خالی میتونم شروع ب تولید کنم؟؟؟

   پاسخ
  2. ناشناس

   سلام خانم هستی

   به شما تبریک میگویم که زندگی با شخص مناسبی را انتخاب کرده‌اید و مطمئن باشید که انشاء‌ا.. خوشبخت خواهید شد.

   من به شما پیشنهاد میکنم که بروید و نمایندگی بیمه عمر و تشکیل سرمایه را از یک شرکت بیمه خوب بگیرید.
   نیاز یه مکان ندارد و آموزش آن هم خیلی سخت نیست: بیشتر به روابط عمومی خودتان و نحوه توجیه افرادی که با آنها در ارتباط هستید ربط دارد

   تقریبا” در هر زمان و هر شرایطی هم میتوانید به این حرفه بپردازید، کارمزد قابل توجه و تضمین شده ای هم از طرف شرکت بیمه برای شما پرداخت میشود.

   بیمه عمر برای بیشتر افراد یک سرمایه گذاری خوب و مطمئن است و برای نمایندگان فروش آن، یک منبع درآمد حلال و عالی و تضمین شده

   پاسخ
  3. ناشناس

   سلام
   من به شما تبریک میگویم که انتخاب خوبی کرده‌اید و امیدوارم خوشبخت باشید.

   پیشنهاد من به شما اخذ نمایندگی بیمه عمر از یک شرکت بیمه است؛‌ شغلی که هم خدمت است هم بازار کار بسیار خوبی برای آن وجود دارد و هم کارمزد حلال و تضمین شده و مناسبی از طرف شرکت بیمه به شما تعلق میگیرد.

   آرزوی توفیق برای تمام عزیزان

   پاسخ
 62. نازنین

  باسلام
  دبیر کار و فناوری ما گفته که یک انشا راجب اینکه اگرمن یک کارافرین بودم دراینده چه شغلی را ایجاد میکردم راجب ان شغل یک صفحه توضیح دهید
  خواهش میکنم هرکس بلده کمکم کنه لطفا ممنونم

  پاسخ
 63. شجاع

  باسلام وخسته نباشیدخدمت اقای دکترجهانگیری من خودم سه هزارمترزمین دارم ولی سرمایه ندارم ونمیدانم چکارکنم شماازلیف حمام گرفته تاکاشت گیاهان صحبت کردی وخیلی هم خوب بودحالابه نظرشماماچکارکنیم ودنبال چه چیزی برای یک درامدخوب باشیم متشکرم

  پاسخ
 64. علی

  سلام
  نیاز به یک نفر آدم با و جدان و صادق هستم که سرمایه داشته باشه من در کارم ۲۵ سال تجربه دارم و کارم بد نیست (کار ساختمانی با در آمد خوب) اما سرمایه ندارم ولی فتو و فن کاسبی را بلدم. اگر سرمایه گذاری باشد البته عرض کردم انسان صادق و با وجدان میتوانیم کار پر در آمدی شروع کنیم.
  کسی با این مشخصات بود میتواند ایمیل بزند.
  “والسلام”

  پاسخ
 65. سجاد

  با سلام سجاد هستم مهندس ناظر ساختمان و مهندس معمار با ۵۰ میلیون سرمایه چه پیشنهادی رو برای کسب درآمد متناسب میدهید؟

  پاسخ
 66. احمد

  ممنون از مقاله بسیار زیبا و پر بارتون لطفا مراجع و منابع که میتوان این پتانسیلهایی که فرمودیدا استخراج کرد را معرفی نمایید با تشکر از استاد

  پاسخ
 67. زهرا عسکری

  باسلام خدمت استاد عزیز آقای دکتر جهانگیری ،
  اینجانب زهرا عسکری هستم ومدت سه سال است که در کشت گیاهان دارویی مشغول میباشم از گفته های شمالذت بردم ودلم میخواهد از شما راهنمایی بگیرم چگونه میتوانم قرار ملاقاتی با شما داشته باشم .
  باتشکر

  پاسخ
  1. امیر

   سلام وقت بخیر ، میخواستم بگم من بچه کاشانم و چند سال در زمینه عصاره گیری از گیاهان دارویی و عرقیات کار کردم. درباره یک ایده میخواستم نظرتون رو بدونم. لطفا ایمیلی به من بزنید.
   pcoders@yahoo.com

   پاسخ
 68. حسين حجت

  دکتر جان
  درود و محبت بر شما
  من از طرف افرادی که در اینجا به شما توهین میکنند عذر میخوام ،، میدانم که هیچ نیازی به ارائیه مشاوره ندارید و تماما برآمده از حس نوع دوستی و وطن پرستی شماست ، در مقام یه ایرانی صمیانه از شما تشکر دارم ،، امیدوارم درس زبان و ادبیات فارسی و درک مطلب در مدارس و دانشگاهها با اهمیت بیشتری مورد توجه قرار بگیرد، تا کمتر شاهد کج و بد فهمی و رفتار متوقعانه و طلبکارانه از هم باشیم . امیدوارم زندگی مردمان موقق ایران و دیگر کشور ها برای دانش آموزان و دانشجویان تدریس شود تا همه بدانیم که حقیقتاً ، نابرده رنج کنج میسر نمیشود ،، به امید شادی و سلامتی و موفقیت همه مردم ایران . ایران سربلند .

  پاسخ
 69. ناشناس

  با سلام خدمت اقای دکتر.خانمی هستم با مدرک فوق لیسانس مدیریت .هیج شغل و تخصصی ندارم دنبال یه شغل خوب و باکلاس در جالوس هستم ۱۵ میلیون هم سرمایه دارم .لطفا راهنماییم کنید ضمنا اعتبار شغل برام مهمه

  پاسخ
 70. امیر

  با سلام
  من جوانی ۲۸ ساله هستم ، مجرد تهران تنها زندگی میکنم. شاغلم و درآمدم خوبه. رشتم نرم افزاره و تخصصم خوبه و کارم در شرکت معتبریه و در زمینه رشته خودم.
  حقیقتش قصدم این بود چند سال دیگه از ایران برم ، اما مدتیه فکر میکنم که چطور یک بیزنس آنلاین شروع کنم چون من نمیخوام برای شرکت دیگه کار کنم و مایلم خودم کار بزنم.
  چند ایده در سرم هستش و یک بار تاحالا کار آنلاین زدم و شکست خوردم. میواستم بدونم نظر شما چیه؟ ایده خاصی ندارید؟!
  pcoders@yahoo.com

  پاسخ
  1. ناشناس

   متاسفانه همش حرف آقای دکتر شما هم تواین مملکت زندگی میکنید .
   بفرمائید بادست خالی چطور شروع کنیم مملکتی که نون خوردنش دونی ۱۰۰۰ تومان است..
   من زمین دارم اجازه چاه نمیدن پول ندارم .زمبن متعلق به یک سازمان موقوفه است .با تانکر آب که نمیشه کشاورزی وتولید راه انداخت .
   بااین بدبختی اداری ………..به خدا جاتون خیلی گرم…

   پاسخ
 71. مهرداد

  با سلام بنده به صورت تجربی نصاب دوربین مدار بسته دزدگیر وخانه هوشمند هستم مدرک فنی حرفه ای مربوطه راهم دارم ایا وام خود اشتغالی برای مستقل شدن به من تعلق میگیرد؟ممنون میشم جوابمو بدین.با تشکر

  پاسخ
 72. انور

  سلام ایدهای اقای جهانگیری محرک خوبی است ولی چه جوری اطلاعات کافی جهت راه اندازی آنها مثله جلبک کتیرا برگ گیاه استدیا و غیره داشته باشیم تو انترنت هم چیزی به درد به خور یافت نشود

  پاسخ
 73. رضا.ص

  با سلام.خدمت تمام دوستان.با احترام به تمام نظرات دوستان باید خدمتتان عرض کنم که کار افرینی و اجرا و پیاده کردن ایده خود یک کار تخصصی است و احتیاج به سواد ان و تجربه بالا است تا در کار بتوان موفق بود و ورشکسته نشد البته شاید بعضی بدون این امکانات هم موفق شوند ول این دلیل درستی روش نیست و بنده با توجه به اینکه کشورهای زیادی سفر کرده ام و روش های انها دیدم ای مطالب را خدمت دوستان عزیز بیان میکنم که بی گدار به اب نزنند فقط جهت اطلاع عرض میکنم که در کشورهای توسعه یافته هر زمان که کسی خواست کاری را در جایی راه اندازی کند سازمان ذیربط زمانی مجوز اجرای کار میدهد که شخص کارافرین با موسسه مربوط به مشاوره در امور کار مراجعه کرده و ان موسسه بعد از بررسی کامل و جامع اظهار نماید که این کار ذکر شده دارای توجیه اقتصادی است و غیره. پس در نتیجه در این شرایط بحران اقتصادی و عوامل غیر قابل پیشبینی دیگر باید توجه بسیار کرد. البته اگر کسی خواست کار افرینی کند می تواند از کارهای کوچک شروع کرده و بعد از دو الی ۳ سال بهد ازاینکه تمام فوت وفن کار را پیدا کرد کار بزرگ را شروع کند.

  پاسخ
 74. ناشناس

  یک جوان فعال و صادق و سالم جویای کار با سرمایه کم در تهران و حومه با امکاناتی مثل انبار یا سوله کوچک یا حیاط جهت کار با این شماره تماس بگیره. ۰۹۲۱۷۹۶۷۸۰۵

  پاسخ
 75. عاطفه

  درود بر شما
  من یک دفتر در شهرک صنعتی اسلامشهر دارم
  سرمایه ام تا حدودی دارم
  ولی نمیدونم باید تو اونجا چی کار کنم
  لطفا پیشنهاد بدید چه کاری بهتره

  پاسخ
  1. رامین افشار

   سلام عاطفه خانوم میتونید از اون دفتر به عنوان کار گاه استفاده کنید؟ یا به عنوان یه مصالح فروشی صنعتی استفاده کنید؟

   پاسخ
 76. peyman.m

  سلام آقای جهانگیری من حدود دو ساله در رشته برق فارغ التحصیل شده ام مدرکمم لیسانسه در رشته خودم خیلی تلاش کردم که یه کاری برای خودم پیدا کنم به هر جایی که رفتم یه جواب سربالا بهم دادن مثلا گفتن پرسنلمون تکمیله یا مدارکتو بذار بهت زنگ میزنیم یا ما کسی رو میخوایم که چهار پنج سال تجربه کاری داشته باشه بالاخره با هر زحمتی بود تونستم خودم یه نمایندگی بیمه بگیرم ولی الان حدود یه ساله به زور کرایه مغازه رو در میارم خیلیم سعی میکنم که مشتری جذب کنم و بازاریابی کنم ولی آخر برج که میرسه باز در پرداخت کرایه مشکل دارم اگه میشه تو رو خدا یه راهکار بهم بدین کم کم دارم افسرده میشم .۲۷ سال دارم اینم شماره تماسم ۰۹۱۸۷۹۰۲۸۷۱

  پاسخ
 77. محمدحسین

  باعرض سلام خدمت جناب آقای دکترجهانگیری
  آقای دکتر،من حدودا از یک سال و نیم پیش پیگیر راهنمایی از شما برای ایجاد اشتغال دوم برای خودم واعضای خانواده ام بودم و۲ مرحله فرم ارزشیابی براتون ارسال کردم وحتی با شماره هایی که اعلام کرده بودین تماس گرفتم ولی موفق نشدم باشما ارتباط بگیرم واز ایده ونظراتون استفاده کنم.
  لطفا پل ارتباطیتون رو اعلام بفرمائید.
  باتشکر ۰۹۲۱۲۷۳۰۳۸۵

  پاسخ
  1. سادات

   سلام
   من یزای یه کارگاه کوچیک به یه ایده خوب نیاز دارم
   ملک ما تو تهران خیایان شریعتی- خیابان پلیس
   حدود ۵۰ متر زیرزمین که کارگاهه
   و یه سوییت ۴۰ متری به منظور دفتر
   اگه کسی ایده ای داره ولی جا برای کارش نداره حتما تماس بگیره
   ۰۹۳۹۹۰۰۵۸۰۱

   پاسخ
 78. نسترن

  سلام میشه یه ایده به بنده بدهید من لیسانس کشاورزی دارم یه دختر۴ساله دارم دوست دارم استقلال مالی داشته باشم اما سرمایه ندارم، لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 79. سید.ک.م

  سلام استاد محترم راهنمایی های شما به من امید می دهد اما تجربه قبلی ام مرا از کار وامی دارد . به هرحال تجربه تلخی بود . امروز حاضرم حساب شده تر پا در وادی تولید یا خدمات بگذارم . به هرحال از ایجاد امیدواری تان تشکر می کنم . ایده های نو با تخصص و پشتکار مردم خوب جواب می دهد به شرط صبر .

  پاسخ
 80. قنبری

  با عرض سلام و ادب خدمت جناب آقای دکتر.
  اینجانب مشغول ساخت یک فروشگاه کتابم، اما در انتخاب اسم به مشکل خوردم.
  موضوع کتابهام: تربیتی، خانوادگی، اخلاقی و … می باشد.
  امکانش هست توی انتخاب اسم کمکم کنید؟
  با کمال تشکر از حضرتعالی
  شماره ام: ۰۹۳۶۹۱۲۸۰۵۷

  پاسخ
 81. فاطمه

  سلام اقای دکتر.
  خسته نباشید.
  من یه خانم ۲۴ ساله هستم و در یک شهر جنوبی زندگی میکنم من به شدت به بافندگی علاقه دارم و دوس دارم تولید یا مزون لباس های بافتنی بزنم اما همه بهم میگن تو شهر ما با شکست مواجه میشم اگه بزنم. و البته سرما یه اولیه شم ندارم و میخوام از صفر شروع کنم.
  میشه راهنماییم کنید لطفا.

  پاسخ
 82. محسن

  سلام و خداقوت خدمت دکتر عزیز و سایر دوستان.من طرح های خوبی دارم ولی بودجه مالی ندارم اگه کسی هست برای مشارکت باهام تماس بگیره.۰۹۳۶۰۹۱۰۷۸۴

  پاسخ
 83. مینا

  سلام خسته نباشین آقای دکتر من قبلا فرم پر کردم وشما گفتین برای کار کشاورزی سرمایه میخاد ولی من هیچ سرمایه ای ندارم چیکار باید بکنم چطوری باید فرصت های محل زندگی خودمو بشناسم لطفا راهنمایی کنید . متشکرم

  پاسخ
 84. مینا ک

  سلام خسته نباشین آقای دکتر من قبلا فرم پر کردم وشما گفتین برای کار کشاورزی سرمایه میخاد ولی من هیچ سرمایه ای ندارم چیکار باید بکنم چطوری باید فرصت های محل زندگی خودمو بشناسم لطفا راهنمایی کنید . متشکرم

  پاسخ
 85. سعید

  پول توی قلیونه به شرط اینکه جواز بتونی بگیری من دارم ولی بوجه کافی ندارم واسه ۱قهوه خانه درستو حسابی و چند ایده خوب دیگه ۰۹۳۰۱۶۵۷۶۱۲

  پاسخ
 86. شادمهر

  باسلام من یه زیر زمینه ۳۰ متری تو خونمون دارم میخوام یه کار تولیدی پر در امد راه بندازم در بروجرد لطفا من رو راهنمایی کنین با تشکر

  پاسخ
 87. اذين محمدي

  با سلام من کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و مدیریت بازاریابی دارم.ساکن قزوین ام و تا الان چندین پروژه تحقیقاتی تجاری انجام داده ام.به تعدادی از کسب و کار ها هم مشاوره میدم اما سرمایه لازم رو ندارم….

  پاسخ
 88. رقیه

  سلام آقای دکتر با ۲۰۰تومن چطور میشه یه شغل دوم را بندازیم یه فضای خالی ۵۰ متری داریم ولی ساخته نشده خودم پرورش قارچ خیلی دوست دارم چکار کنم ؟

  پاسخ
  1. عباس باقری ابیانه

   با سلام . من چند وقتی است که روی پرورش قارچ متمرکز شدم و قصد دارم شروع کنم . اگه دوست دارید می تونیم با هم شراکت کنیم . ۰۹۱۲۳۱۷۳۶۶۹

   پاسخ
  2. مسلم اسکندری

   سلام من پیشنهادی خدمتتان عرض میکنم که خودم چندی است با آن آشنا شدم و آن فروش محصولات چای و دمنوش در بین خانواده خود و دوستان و آشنایان است شما میتوانید با سرمایه۲۵۰۰۰۰ تومان یا کمتر محصولاتی دمنوشی که مورد تایید سازمان غذا و دارو است و دارای مجوز می باشدو در اصفهان تحت پک های سلامتی(تناسب اندام-پوست -اعصاب و…) عرضه میشودا خرید کنیدوبه این ترتیب هم سلامتی بیشتر آشنایان و دوستان رادر پی خواهد داشت و هم یک منبع درآمدی برای شما خواهد بودو وقتی محصول را ارایه دهید مشتری دایمی شما خواهند بوددر ضمن خدمتتان عرض نمایم خودتان محصول را مستقیم خرید خواهید کرد ومنبع درآمدی خواهید داشت که بستگی به خریدتان در ماه ۲۵ درصد تخفیف محصول خواهید گرفت . من کسانی را میشناسم که درآمدی بالای ۱۰۰۰۰۰۰۰ میلیونی از این کار دارند راهنمایی و امتیازات دیگر این کار تماس با شماره ۰۹۱۳۹۱۲۹۳۱۰ اسکندری

   پاسخ
 89. برهان

  مرسی دکتر جان.
  به امید موفقیت تمام جوانان ایرانی و اراده برای ساختن کشور عزیزمان هرجند موانعی در راهند که جلوی ما رو میگیرن ولی ما باید ادامه بدیم و عمل کنیم.
  یاحق.vifma.g

  پاسخ
 90. اعظم

  سپاس از جناب دکتر و همه ی دست اندرکاران خلاقیت.
  مطلب بسیار جذابی بود.
  آقای دکتر به نظرم بحث بازاریابی و فروش خیلی مهمه. خیلیها الان دارن خیلی چیزها تولید می کنن و یا خدمات ارئه میدن ولی تو بازاریابی موندن .

  پیشنهاد شما برای موفق شدن در بازار هدف چیه ؟

  متشکرم.

  پاسخ
 91. حامد

  با سلام من مهندس برق الکترونیک هستم وا الانم ازدواج کردم ولی دغدغه اصلی من شغل است از شما خواهش میکنم راهنمایی کنین

  پاسخ
 92. رضا حسینی

  سلام خدمت اقای دکتر.من ۲۳ سالمه و معلم هستم.ا. من اذربایجان غربی هستم.یک هکتار باغ انگور دارم وکمی هم زمین خالی..به بسته بندی کردن علاقه دارم.هر چیزی تولید کنم میتونم به ترکیه هم صادر کنم چون اونجا اشنا دارم.شما گفتید لیف حمامو …یا بسته بندی و…یا تولید روغن از تفاله های انگور…لطفا منو راهنمایی کنید.لطفا کمکم کنید.این درخواست کسیه که عاشق خوشحال کردن ایرانیه.شماره تلفن»۰۹۱۴۸۵۸۹۴۳۱و ایمیل:hoseinireza48@yahoo.com

  پاسخ
 93. کریمی

  با سلام
  من دانشجوی ارشد مهنسی منابع اب هستم من دوست دارم یه کاری شروع کنم که بتونم حداقل سی چهل نفر از دوستانم را مشغول کار کنم دنبال یه ایده ی خوب میگردم اگه می تونید کمکم کنید از مادریغ نکنید .

  با تشکر feisalkarimi23@gmail.com

  پاسخ
 94. فاطمه

  برای شروع هرکاری سرمایه لازم است ولی اگر جناب استاد لطف بفرمایند ایده ها را واضح تر در هر رشته ای بیان کنند شاید بشود کاری کرد به هر حال من بنده کسی هستم که به من بیاموزد از شما متشکرم و منتظر جوابتان هستم

  پاسخ
  1. ناشناس

   ضاهرا کار خوبیه ولی قطعا در بخش فروش به مشکل اساسی میخورید و در ضمن تهیه مواد اولیه با قیمت درست خیل سخته مگر اینکه سرمایه چند میلیاردی داشته باشید. اگر خواستید جواب بدهید تا بیشتر توضیح دهم

   پاسخ
 95. فاطمه

  سلام /دوست دارم کاری کنم پولدار شم/اما نه سرمایه دارم/نه فکر باز/وضع مالی ام خوب نیست/چکار کنم/ای آدمهای پولدار/پشتکار دارم /اما تمیدونم چکارکنم/ارشد بازرگانی ام

  پاسخ
  1. مسلم اسکندری

   لام من پیشنهادی خدمتتان عرض میکنم که خودم چندی است با آن آشنا شدم و آن فروش محصولات چای و دمنوش در بین خانواده خود و دوستان و آشنایان است شما میتوانید با سرمایه۲۵۰۰۰۰ تومان یا کمتر محصولاتی دمنوشی که مورد تایید سازمان غذا و دارو است و دارای مجوز می باشدو در اصفهان تحت پک های سلامتی(تناسب اندام-پوست -اعصاب و…) عرضه میشودا خرید کنیدوبه این ترتیب هم سلامتی بیشتر آشنایان و دوستان رادر پی خواهد داشت و هم یک منبع درآمدی برای شما خواهد بودو وقتی محصول را ارایه دهید مشتری دایمی شما خواهند بوددر ضمن خدمتتان عرض نمایم خودتان محصول را مستقیم خرید خواهید کرد ومنبع درآمدی خواهید داشت که بستگی به خریدتان در ماه ۲۵ درصد تخفیف محصول خواهید گرفت . من کسانی را میشناسم که درآمدی بالای ۱۰۰۰۰۰۰۰ میلیونی از این کار دارند در ضمن سا یر دوستانتان را میتوانید وارد این کار کنید و با معرفی آنان نیز بر درآمد خود بیفزایید راهنمایی و امتیازات دیگر این کار تماس با شماره ۰۹۱۳۹۱۲۹۳۱۰ اسکندری

   پاسخ
 96. ناشناس

  سلام من امروز تمام ایمیلاتون را خواندم به جای این چرت وپرتا یی که به هم میگیم واقعا این قدر در حد خودمان نمیبینیم که به هم برای رفع مشکلات مان کمک کنیم امثال ماها ن که ماکروسافت وشرکتهای دیگر را تو دنیا میچرخونن اون موقع ما نشستیم به چرند گویی

  پاسخ
 97. سپیده شلیلیان

  سلام دوستان در مورد بازیافت گازاییل از لاستیک تو کامنت ها ایده هایی خوندم که مشتاق شدم بیشتر درموردش بدونم… چون هم سرمایش رو دارم هم کارگاه مناسب رو… در خوزستان هستم و پیشنهاد همکاری رو هم میپذیرم… لطفا اگر اطلاعاتی در این زمینه یا تقاضای همکاری دارید به ایمیل من پیام بدید. ممنون
  sepidehshalilian@gmail.com

  پاسخ
  1. احمدی

   سلام من بوشهر هستم اگه ممکنه بنده را هم در کار راهنمایی فرمایید.
   (کار باپتانسیل درآمدی بالا و رو به رشد سراغ دارم….سرمایه کم، بازدی فوق العاده…
   لطفا اونایی ک ساکن اصفهان و حومه هستند ایمیل بزنند…
   htavakoli89@yahoo.com)

   پاسخ
 98. سیمین

  سلام آقای دکتر من ۲۶ سالمه و فارغ التحصیل در رشته اقتصادم تقریبا هیچ تخصص خاصی هم ندارم ولی ی مدت حسابدار ی مغازه بودم الان تو ی شرکتی مشغول به کارم ولی تازه متوجه شدم هیچی از کار شرکتی سر در نمیارم ولی قصد دارم ی دفتر بیمه بزنم تو تهران با سرمایه ۱۵ تومن با خیلی از استادم مشورت کردم حتی چندتا از دوستام که تو این کارن بعضی هی میگن خوبه بعضی هام میگن نه حال از شما درخواست راهنمایی دارم ممنون میشم کمک کنید

  پاسخ
 99. موفقیت

  باسلام خدمت همه هم وطنان بخصوص جناب آقای دکتر جهانگیری
  آقای دکتر متاسفانه ما نمیتونیم طرحی را تدوین و اجرا کنیم چون سوادش را نداریم اما متاسفانه ایراد گرفتن و توهین کردن را خوب بلدیم . شما به بزرگواری خودتان ببخشید ما طلب کاریم چون خسته و بی پولیم لطفا شما که موفق هستید کمکمان کنید .
  دوستان در زمینه تولید چیپس میوه و میزان سرمایه مورد نیاز و بازار آن اگر اطلاعات دارید لطفا به اشتراک بگذارید . با سپاس فراوان

  پاسخ
 100. سامان

  یاد خدا
  سلام من ۳۰ سالمه حدود ۴۰تومن وام گرفته ام اماواقعا گیج و سر در گمم نمیدونم واقعا دارم چی میکنم و بکجا میخوام برم دنبال ی کار و ایده جدیدم ممنون میشم کمکم کنین

  پاسخ
  1. ناشناس

   سامان عزیز زرنگ هستی که بدونه طرح توجیهی و ….. تونستی وام بگیری.من خودم یه تولید کننده هستم ا.پیشنهاد میکنم وارد کار تولید نشو اگر هم خواستی بشی فقط در حیطه مواد غذایی خشک در بسته بندی های کوچک که عموم اقشار قدرت خریدش رو داشته باشن فکر کن ببین چه ماده غذایی رو تقریبا همه لازم دارن مثلا بسته بندی انواع نان .البته این فقط یه مثال بود.خوشحال میشم نتیجه انتخابت رو برام ایمیل کنی.negarin9517@gmail.com

   پاسخ
  2. کوشان

   سلام اقا سامان. ۶ تا مجوز اسباب بازی هایمختلف را دارم. من شروع به تولید اسباب بازی کردم که همشون از کانون پررش فکری کودکان و نوجوانان مجوز داره. به سرمایه گذار نیاز دارم. البته سه پارت از یه نوع اسباب بازیم رو وارد بازار کردم. اگر دوست داشتین. مجوز رو بخرین یا شریک بشین تماس بگیرین. ۰۹۱۹۲۸۲۸۲۸۰

   پاسخ
 101. آ-ن

  سلام

  من رشته تحصیلیم آموزش زبان انگلیسی هستش و یه سری طرح و ایده برای تولید اسباب بازی آموزشی دارم ولی نمی دونم از کجا باید شروع کنم و پیش برم تا طرحمو به مرحله اجرا برسونم. میشه لطفا راهنماییم کنین. ممنون

  پاسخ
 102. مهران

  باسلام به همگی دوستان بنده سی وپنج سالمه بچه بناب هستم دنبال شغل میگردم گواهی تعمیر موبایل دارم اگه کسی هست تماس بگیره ۰۹۱۴۸۰۲۶۳۶۶

  پاسخ
  1. خزان

   سلام. تعمیرات موبایل سیار گزینه خوبى هست. با چاپ کارت ویزیت تبلیغ درشبکه هاى اجتماعى میتونید کار خودتون راگسترش بدید.موفق باشید

   پاسخ
 103. نغمه

  سلام میشه بهم بگید چجوری بدون آن‌که فضایی اشغال کنیم لیف حمام بکاریم و آن را بسته‌بندی کنیم و به جای این لیف‌های ایتالیایی و اتریشی که به ایران می‌آورند و به دلار به ما می‌فروشند، بفروشیم چ

  پاسخ
 104. ‍پینگ بک: چگونه ورزش کنیم بدون اینکه خسته شویم؟ | ورزش 3

 105. جواد

  با سلام خدمت آقای دکتر جهانگیری وقت عالی بخیر
  بنده ۵ هکتار زمین کشاورزی که خاک و آب آن مقداری لب شور است دارم یک زیر زمین در خانه به ابعاد ۳ در ۴ متر یک انباری با همین متراژ
  میخواستم از نظر استاد استفاده کنم ببینم دست به چه کاری بزنم که درآمد قابل قبولی داشته باشه بقول شما ۵۰۰ درصدی باشه.آیا میتونم در این زمین آلوئه ورا – کتیرا-گل گاوزبان -کاکتوس یا بابونه بکارم لازم هست خاک و آب زمین رو هم بدم آزمایشگاه
  آیا در منزل میتونم جلبک اسپرونا تولید کنم.
  ممنون میشم اگه پاسخ سوالاتم همراه با راهکار ها و طرح ها به ایمیلم ارسال کنید بنده متاهلم مشکلات و بدهی های زیادی دارم اگه با راهنماییهاتون کمکم کنید تا بتونم از این گرفتاری بیرون بیام ثواب داره و رضای خداوند رو جلب میکنید

  پاسخ
  1. خزان

   سلام. شما میتونید توزیرزمین قارچ پرورش بدید.سایت هاى اموزشى بسیارى دراین زمینه هست که راهنمایى وپشتیبانى مى کنند. براى فروش هم علاوه بردوست واشناوفامیل,رستوران ها و فست فودها مشترى هاى قابل توجهى هستند. موفق باشید

   پاسخ
 106. مهرداد

  با سلام
  من چندتا ایده خوب برای فعالیت اقتصادی در حوزه کامپیوتر و IT دارم.اما متاسفانه سرمایه و شریک تجاری مناسب ندارم.دوستانی که شرایطش رو دارند ومایل به همکاری هستند جهت هماهنگی و آشنایی بیشتر تماس بگیرند.
  ضمنن بنده ساکن اهواز هستم و بازار هدفم در فاز اول استان خوزستان است
  ۰۹۳۷۶۰۸۶۳۷۳

  پاسخ
 107. هومن

  با سلام خدمت تمام دوستان و اقای دکتر جهانگیری
  من صحبتهای همه رو خوندم و بعد متن اقای دکتر رو
  دوستان من خیلی تلاش کردم و با زحمت زیاد پول زیادی در اوردم اما متاسفانه سره یک اشتباه نه از سمت خودم از سمت خانواده تمام سرمایه ام از دست رفت اما دست نکشیدم این بار از زیر صفر شروع کردم و با دسته بسیار بسیار خالی و موفق شدم
  بله موفق شدم
  کافیه کمی مطالعه کنید راجب کاراتون و نا امید نشید به این کلمه ایمان داشته باشید که حرکت بادرایت و پشتکار عالی قطعا جواب میده
  خدا هر گز نمیزاره بندش از تلاش نا امید شه
  برای همتون سعادت و ثروت ارزو مندم
  (نا امیدی گناه کبیرست)

  پاسخ
 108. خزان

  سلام.. من خانه دار هستم. دوست دارم توخونه کسب وکار راه اندازى کنم.تمام. مطالب راهم بادقت خوندم ولى نیاز به مشاوره واموزش صریحتر دارم

  پاسخ
 109. زمانی

  درود بر شما دوستان گرامی بنده تقریبا ۴۵۰ میلیون تومن سرمایه ثابت دارم و دنبال یک ایده هستم که هم اشتغال زایی داشته باشه هم درآمد قابل قبول .
  هرکسی بتونه یک راه درست بهم نشون بده سعی میکنم جبران کنم .
  شماره تماس بنده هم اینه ۰۹۱۹۱۰۰۲۹۹۰

  پاسخ
  1. بدری زاده

   سلام.در کدام منطقه ساکن هستی.به نظر من سرمایه ات را ور دار و به مناطقی که تازه داره پیشرفت میکنه بیار.مثلا توی منطقه ای که ما زندگی میکنیم خیلی چیز ها نیاز هستش که هنوز کسی کاری نکرده مثل۱- زدن یک هایپر مارکت که کلیه اجناس خود را ۱۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمت حک شده بفروشد(سود را با مشتری تقسیم کند)۲-راه اندازی یک تالار عروسی و مجالس ۳- راه اندازی موسسه ازدواج آسان که خدمات ( آرایش عروس.مزون عروس.فیلمبرداری . ارگ.باغ.ماشین عروس.لوازم منزل را با تخفیف برای مردم راه می آندازد.۴-راه اندازی تولید کمپوست
   اگر طلبه بودی من میتونم باهاتون همکاری کنم۰۹۱۷۶۱۷۲۹۵۴

   پاسخ
 110. ابوالفضل

  باسلام از شما راهنمایی میخواهم.۶هکتار زمین دریکى از روستاى سبزوار اب نداریم دولت اجازه چاه نمى دهد سرمایه که اب بخریم نداریم در کرج زندگیم نمیگزرد میخواهم برم اشتغالى راه اندازى کنم چه کارکنم دستم خیلى خالى هست شمارا به خدا راه نمای کنید تشکرى

  پاسخ
 111. سانای

  سلام.۳۵ سال دارم.لیسانس علوم تربیتی.حدود ۳ میلیون تومان سرمایه.میخواهم در منزل کار انجام دهم. راهنماییم کنید.

  پاسخ
  1. م

   با ۳ میلیون سخت بشه کار را شروع کرد اما می تونید به صورت تعاونی کار راشروع کنید به دست دوم فروشیها سر بزنید ویه وسیله قرض بگیرید با اون تولید محصول بکنید بفروشید وبعد بخریدش

   پاسخ
 112. مجتبی

  سلام واحترام خدمت دوستان عزیز من دکترای بازاریابی دارم واستاد دانشگاه هستم اگه کسی احتیاج به مشاوره داشته باشه خوشحال میشم بتونم کمکش کنم.اینم ایمیل منه:artoosh_b2000@yahoo.com

  پاسخ
  1. م

   زعفران اگر تو منطقه کویری هستید جواب می ده
   اما اگر نمی خواهید یا زعفران جواب نمی ده
   تو اون زمین پیست موتور سواری برای بچه ها راه بندازید

   پاسخ
 113. حسین بیکی

  با سلام خدمت آقای دکتر و تبریک سال نو میتونم ایمیلتون رو داشته باشم تا یه سری سوالات ازتون دارم تخصصی کمک کنین اگه میشه به ایمیلم پاسخ بدین ممنون میشم

  پاسخ
 114. ناشناس

  سلام اقای مهندس با عرض معذرت بزرگترین مشکل شما اینست که میخواهید اگر ایده ای دارید ان را به هموطن هات بفروشی اگر راست میگی واقعا یک کار افرین نمونه هستید ومیخواهید به جونها کمک کنید چرا همش کلی گویی میکنید چرا چندتا از این ایده هاتو از اول تا اخرشو تو یه سایت یا یک کتاب نمینویسی به طوری که همه به طور عمومی ازش استفاده کنند این که برای شما کاری ندارد شما می خواهید همه به خدمت شما در خیابان کریم خان بیاند ونهال یک ملیونی بخرند -با تشکر

  پاسخ
 115. ناشناس

  زمین دارم ….میخام قارچ پرورش بدم .یکمم پول دارم۹۰۰تومان .ولی ۲۰۰ تومان میخان واسه کلاس ۱ روزه آموزشش .اینو زورم میاد.۰۹۱۱۶۱۰۱۶۰۰

  پاسخ
 116. بهار

  من یک ریال پول ندارم (قابل توجه اونایی که میگن نمیدونم با ده میلیون چیکار کنم!) هیپچ حامی ای ندارم . در واقع توی دنیا فقط دخترم رو دارم . شاید بنظرتون مسخره و رویا پردازی بیاد ولی اگر خدا کمکم کنه با همین دست و جیب خالی میخوام کارگاه تولید فرش دستباف غیر متمرکز بزنم . همه بهم میگن نمیتونی نمیشه توهم داری و…. ولی این تنها راه منه برای آینده ی دخترم بعد از مرگ من . پس باید بشه . انشاءالله . آیا کسی در این جمع هست که در این کار تجربه ای داشه باشه و از طریق همین صفحه تجربیاتش رو با من در میون بذاره تا توی این راه کمتر اشتباه کنم؟

  پاسخ
  1. ناشناس

   سلام
   هر ساله نمایشگاه فرش در تهران برگزار میشه و فعالان در این زمینه از تولیدکننده تا صادرکننده و همینطور اتحادیه ها و تعاونیها از سراسر ایران در اون شرکت میکنن ،میتونی اطلاعات شرکت کنندگان رو از نمایشگاه بین المللی تهران بدست بیاری(که معمولا در قالب یک کتاب چاپ میشه) ویا اینکه بپرسی(از مسئولان نماشگاه) که نمایشگاه فرش رو کدوم شرکت یا نهادی هرسال راه میندازه و از اونها راهنمایی بگیری
   التماس دعا

   پاسخ
 117. امیرحسین

  دوستانی که می گن چرا دکتر خودش استعفا نمی ده انقدر آدم های منفی هستن و بدون فکر صحبت می کنند که حتی به خودشون زحمت نمی دن که در گوگل یه سرچ بزنن اسم آقای دکتر رو تا بفهمن که خود آقای دکتر چه کارهای احرایی انجام داده بیش از چندین شرکت و کارخانه ، بیش از چندین ایده اجرایی و خلاقانه ، بعد از چندین بار ورشکستگی دوباره راه اندازی کارخانه و شرکتهاش و …

  کوته فکر نباشید خواهشا یکم برای پیدا کردن جوابتون جستجو کنید . فقط بعضی ها دوست دارن ایراد بگیرن که عدم تلاش خودشون رو به نوعی توجیه کنن . واقعا متاسفم

  پاسخ
 118. امیرحسین

  بنده خودم شاگرد کلاس های کارآفرینی آقای دکتر بودم . ایشون بیش از ۵۰۰۰ طرح اجرایی رو داره به صورت رایگان به تمام شاگرداش می ده حتی برای هر کدام از این طرح ها یک ریال هم دریافت نمی کنه و تازه جالبش این هست که برای اجرای اون ها همه جوره کمکتون می کنه . تمام این ایده ها رو به صورت کتاب و سی دی کردن که به صورت کامل و جزیی آموزش دادن .

  پاسخ
   1. یه پیشنهاد

    در اینترنت شماره تماس دفتر دکتر جهانگیری را جستجو کنید با دفترشان تماس بگیرید ببینید کتاب یا سی دی دکتر را چگونه می توان تهیه کرد .

    موفق باشید

    پاسخ
 119. T.j

  من الان حدود ۱۴ سال که در یک شرکت لوازم یدکی انبارداری میکنم یعنی اول کارگر ساده بودم

  خیلی وقته که میخوام برای خودم کار کنم ولی سرمایه ندارم ونمیدونم از کجا باید شروع کنم

  پاسخ
 120. اشکان پور

  جناب اقای دکتر اگه امکان داره لطف کنید و به همه دوستان کمک کنید تا بتونن افکارشون رو اجرا کنن.واقعا مملکت ما به وجود شماها افتخار میکنه که تو هر زمینه به فکر جلو بردن ایران وایرانی هستید.منم خوشالم با حضرتعالی اشنا شدم تا اینکه بتونم در خدمت ایران م باشم که کشور اول دنیا باشیم..بازم مم

  پاسخ
 121. گودرزی

  سلام به همه فعالان علمی و عملی عرصه تولید و اقتصاد.مۼازه ای ۶۰متری با سقف ۶متر داریم.اگر ایده ای با همه جوانب تافروش و بازاریابیش را دارید.لطفا ارایه فرمایید.از خجالتتون.در میایم.باتشکر۰۹۳۰۷۴۱۲۰۰۸

  پاسخ
 122. محسن

  سلام آقای دکتر
  من سال ۸۰ به جهاد کشاورزی طرح تولید گل خونه ای زعفران را دادم ولی بعد از چند بار بردن و آوردن گفتن نمیشه حالا بماند که خود آقایون اجراش کردن . سال ۸۳ رفتن در شرکت ایران خودرو استخدام شدم ولی دوست داشتم برای خودم کاری راه بندازم بخاطر همین سال ۸۵ سه تن سالن قارچ زدم که همه محصولم بخاطر سرمایی شدید یخ زد و با ۱۶ میلیون ضرر مجبور شدم جمع کنم .سال ۸۸ طرح گلخانه ای تولید نارگیل رو در بندر عباس دادم گفتن چون در تولید موز در شمال شکست خوردیم امکانش نیست اجرایی بشه خودت پول داری برو اجراش کن. سال ۸۹ از شرکت ایران خودرو بیرون آمدم فقط به خاطر تولید محصولی جدید که هنوز هم در ایران تولید نمی شود آن زمان یعنی سال ۸۹
  می گفتند وام زود بازده می دهیم بیاید ایده بدهید من رفتم شرکت ثبت کردم در وزارت صنعت و معدن پرونده تشکیل دادم جلسه گذاشتیم نامه بردیم در آخر انحصار طرح رو بدونه اینکه ما ازشون بخوایم بهمون دادن و گفتن فقط خودتون تولید کنید و ما دیگه به کسی مجوز تولید این محصول رو نمیدیم یک سال ما رو بردن و آوردن آخر هم هیچی به هیچی گفتن طرحتون ۴ میلیاردی ۲میلیارد بریزید به حساب بانک صنعت و معدن تا ۴میلیارد وام بدیم تازه دو برابر وام هم وسیقه بزارین آخه من چی بگم اگه من ۲ میلیارد داشتم که نمیومدم از شما کمک بخوام آ ما این همه هزینه کردیم وقت گذاشتیم آخرش هم هیچی الان ۴ساله بیکارم با دو تا بچه با کلی بدهکاری
  باز اطرافیان پولی جمع کردن و بهم دادن منم رفتم مجوز مشاغل خانگی بگیرم برای تولید شکلات یک واحد کامل رو درست کردم کاملا بهداشتی از دانشگاه علوم پزشکی اومدن تایید کردن ولی الان ۴ ماهه هی میرم و میام یه روز دکتر نیست یه روز کارشناس نیست یه روز بازدید رفتن یه روز میگن کمیسیون ۲هفته بعده یه روز میگن برند ثبت کن برند میری ثبت کنی ۱۵۰۰ نفر جلوت هستن باید صبر کنی تا نوبتت برسه سه ماه طول میکشه خوب هر روزی هم که میگذره من با ۲ تا بچه هم قسط دارم هم خرج دارم اجاره خونمم پدر خانومم میده خوب منم غرور دارم هر روز آرزوی مرگ میکنم هزار بار آرزوی مردن میکنم … شما برید بپرسید از سالی که گفتن مشاغل خانگی مجوز میدیم تا حالا چند تا مجوز دادن چند تا پرونده تشکیل شده چند تاش به نتیجه رسیده و در چه مدت زمانی این شماره منه ۰۹۱۲۹۳۳۰۴۲۰ اگر در این مورد میتونید کمکم کنید لطفا تماس بگیرید و راهنمایی کنید.

  پاسخ
  1. م

   زعفران بخر به جای اینکه بکاری ، سپس به صورت قطره چکانی بفروش . تو بسته بندی قطره چکانی قرار بده وبفروش . البته شکل ظرف بسته بندیش مثل قطره چگانهای دارویی نباشه فلزی باشه مثل ظرف رانی

   پاسخ
 123. ali

  با سلام و احترام خدمت شما
  بنده سرمایه ام حدود ۲۰۰ ملیون تومان است می خواستم در مورد انتخاب و شروع یه کار خوب راهنماییم کنین ضمنا خوام مهندس برق هستم و در تبریز زندگی میکنم
  لطفا جواب را برام ایمیل بفرمایید.
  باتشکر فراوان

  پاسخ
  1. احسان محمودی

   سلام.من تولیدی لامپ دارم که از چین مواد اولیه میارم.شریک با سرمایه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نیاز دارم.با سود عالی۹۱۵۷۰۰۶۴۸۵

   پاسخ
 124. محسن

  سلام
  من ۶ ماه هست که دنبال گرفتن مجوز بهداشت برای ایجاد مشاغل خانگی برای تولید و بسته بندی شیرینی سنتی هستم البته خیلی دوست داشتم برای شکلات بهم مجوز بدن چون طرح های جدیدی دارم میتونم بدم شرکتهای دیگه برام تولید کنن من اینجا بسته بندی کنم با برند خودم بدم بازار.بیشتره کاراش انجام شده مکانم از بهداشت تایید شده برند هم دارم ثبت میکنم برای خرید دستگاه و مواد اولیه ۷۰ میلیون لازم دارم خودم تا حالا ۱۰۳ میلیون هزینه کردم تا به اینجا رسیده اگر کسی تمایل داره سرمایه گذاری کنه باهام تماس بگیره تلفنم ۰۹۱۲۹۳۳۰۴۲۰ تهران هستم منطقه ۲
  ممنون

  پاسخ
 125. hamed

  با سلام.در خصوص ایده های جدید مثل مزرعه پرورش ماهی و گلخانه و … در یک منطقه مجهز به برق صنعتی(خراسان ، فریمان ) اگه کسی علاقه به سرمایه گذاری و شراکت داشت با من تماس بگیره ۰۹۱۵۳۲۳۶۴۶۸ ، (ترجیها از مشهد )

  پاسخ
 126. شراکت

  علاقمندانی که دفتری با سند اداری در یکی از مناطق ۱، ۲، ۳، ۴، ۶ و یا ۷ تهران در اختیار داشته و تمایل دارند در طرحی آموزشی-فرهنگی و جدید مشارکت داشته باشند می توانند با شماره ۰۹۳۰۳۷۷۵۲۹۹ تماس بگیرند. لطفاً پیش از تماس، کلمه همکاری را به همین شماره از طریق اس ام اس ارسال نمائید.
  ملک از شما، کار از ما
  تقسیم سود خالص: پنجاه-پنجاه

  پاسخ
  1. ایرج

   سلام یک کارگر هستم کارهای فنی راهم بلد هستم از جمله جوشکاری برق کاری نجاری لوله کشی و………. من وضعت مالیم زیاد خوب نیست من فقط یک بالاپشته بان ویک اتاق را برای کار دارم چه کاری می توانم راه اندازی کنم

   پاسخ
   1. م

    گفتم که دفتر خدمات فنی بزن اما اگر سواد مدیریتش را نداری با یک جوون کار را شروع کن اگ اینکار را نمی تونی بهتره هر جا ساختمون سازی میشه تو پروژها بری سر کارگر بشی

    پاسخ
 127. رضا

  سلام خدمت دوستداران مجله خلاق خلاقیت.دوستانی که مایل به همفکری و همکاری در شهر مشهد هستند تماس بگیرند.یادمان باشد:توکل به خدا،تصمیم گیری عاقلانه،تلاش صادقانه رمز موفقیت است. شماره تماس بنده:۰۹۳۹۴۶۴۸۲۹۲

  پاسخ
 128. علی حیدری

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر.
  باعرض پوزش درخواست ملاقات حضوری خدمتتون رو داشتم البته اگه لطف کنید وامکان داشته باشه ممنون میشم اگه پاسخ بدهید با تشکر

  پاسخ
 129. کارآفرین

  باسلام
  من یکی از تولیدکنندگان در ایران عزیزمون هستم امامتاسفانه باروندی که توی۳تا۴سال مسائلی باعث شدکاری که درسال۸۹_۹۰شروع کردم رو بجای اینکه وسعتش بدم تعطیلش کنم جالبه تو این مدت سعی کردم با تسهیلات بانکی کارمو زنده و نیروهامو نگه دارم تا بلکه به امید بهتر شدن وضعیت ، دوباره جون بگیرم امااین وسط سازمان امور دارایی محترم و تامین اجتماعی نه تنها از من مالیات گرفت بلکه جریمم کرده که چرا فروش هاتو به صورت رسمی اعلام نمیکنی و هزارو یک مسئله ی دیگه که اونایی که تو تولید هستن میدونن چی میگم.
  در ضمن بنده یکی از اولین تولیدکنندگانی بودم که این دستگاه رو تو شهر خودمون راه اندازی کردم و بدون استفاده از تجربیات دیگران تونستم دستگاه رو راه بندازم با اینکه متحمل خسارت شدم اما تونستم این کارو انجام بدم.جالبه که بدون من دستگاهی رو که در تاریخ مثلا ۸۵/۱۱/۳۰ راه اندازی کردم رو به مدت ۲۰۰ روز کاری ، برام تولید محاسبه کردن و مالیات ازم میخوان.
  آب برق گاز تلفن حقوق ارزش افزوده مالیات برحقوق مالیات برفروش مالیات خرید حق بیمه هزینه ی آبونمان شهرکی که در آن مشغول به کار هستی هزینه نگهداری و نظافت شهرک و هزاران هزینه های سرسام آور
  حالا شما بگین با این همه مشکلاتی که سرراهت میزارن امکان داره یا نه ؟

  پاسخ
   1. م

    سلام دکتر م هستم . روند اقتصاد ایران نشان دهنده سوء استفاده از حمایت دولت و اعطای تسهیلات به بعضی از بنگاههای تولیدی واقتصادی است بنگاهایی که وام با بهره کم را گرفتند اما محصول دیگری یا محصول بی کیفیت ویا بعضا در جای دیگر بدون محصول سرمایه به هم زدند لذا طبیعی است که دولتها نیز با نگاه به گذشته در سدد جلوگیری از چنین سوئ استفادها و حتی بعضا رو دست زدن به بنگهاهها شوند وهمانطور که ضرر جامعه ودولتها برای بنگاه داران مهم نبود و به فکر چپاول می رفتند دولتها نیز در زمانهایی به فکر سرمایه مستقیما در اختیار خود باشند و وضعیت بنگاهها برایشان مهم نباشد . ادامه چنین بازی نهایتا به ضرر مردم تمام می شود اما شما تولید کننده محترم باید با لحاظ این واقعیتها وارد بازار کار شوید و در عین حال که مرز خودتان را از چنین بنگاههای سخیف کار جدا می کنید از ضربات شمشیر دولتهای عصبانی و پیش پا بین نیز خودتان را دور ومحفوظ نگه دارید اولین قدم برای چنین موفقیتی متوجه بودن به همین قضیه است .

    پاسخ
 130. علی

  سلام خسته نباشی من ۵۰ میلیون دارم کارم نصاب دزدگیر ماشین است برای رونق کار خود چه پیشنهادی میدهید درآمد ماهیانه ۴ میلیون تومان است لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 131. زیارت بان

  سلام
  خدمت آقای دکتر برنامه دیشب شما رودیدم خیلی راقب شدم به ایده های شما شرایط کار های بسیار خوب رو در گرگان دارم چطور میتو نم ببینمتون واز ایده های شما استفاده کنم منتظر خبر شما هستم.زیارت بان ۰۹۱۱۳۷۵۰۲۸۵ -parsian.ez@gmail.com

  پاسخ
 132. ساناز

  سلام اقای دکتر خانمی هستم ۳۰ساله با ۳۰میلیون سرمایه در شهر بندرعباس زندگی میکنم زمین کشاورزی ۱۰۰۰متری هم دارم ممنون میشم راهنماییم کنید .

  پاسخ
 133. جواد اله مرادی

  جناب آقای دکتر جهانگیری
  باسلام
  بنده کارخانه دارم به مساحت حدودا ۱۲۰۰ الی ۱۳۰۰ متر ، سوله ۵۰۰ متر ، اداری ۳۰ متر دارای آب ، برق۱۵۰ آمپر ، گاز و ۲خط تلفن در استان قم شهرک صنعتی شکوهیه
  چه پیشنهادی دارید
  ۰۹۱۲۲۵۳۹۳۵۱

  پاسخ
 134. ایرج

  سلام خسته نباشید من یک کارگر هستم تمام کار های فنی را بلد هستم ازجمله جوشکاری ،لوله کشی، برق کشی وضع مالیم متوسطه من میخواستم یک شغلی راه اندازی کنم من فقط یک اتاق و یک پشته بان برای کارم دارم میخواستم ببینم چه شغلی راه اندازی کنم

  پاسخ
 135. هادی

  سلام خسته نباشید سه نفر بی کاریم و در حد دیپلم تحصیلات داریم محل زندگیمون گیلان شهرستان تالش شهر لیسار روستا اوتارمحله ، جویای کار آفرینی نوین ام ، امکاناتی که دارم حدودا۸۰ متر پارکینگ دارم دویست متر باغچه دارم حدود ۵ میلیونم پول دارم مستعدد کشاورزی هم هستم منتظر راهنمایی شما هستم به شرط فروش تولیدم با تشکر از محبت و راهنمایی شما

  پاسخ
 136. علی اصغر نوری نیا

  رییس محترم
  باسلام احترام
  بدینوسیله به استحضارحضرت عالی می رسانم که من قبلا دوبارکنکور(کاردانی به کارشناسی)شرکت کرده ام ولی به دلیل کمبود امکانات موفق به انتخاب رشته شهر نشدم که زمان (انتخاب شهر)متقیر است وامسال برای سومین بار است که شرکت ولی دیگر رمق درس خواندن در این رشته(نرم افزار کامپیوتر) را ندارم لطفا به من راهنمایی کنید که چه رشته ای برم که کار هم وجود داشته باشد
  باتشکر; علی اصغر نوری نیا ۲۰ ساله از گرگان
  ۰۹۱۱۷۶۹۱۲۲۰

  پاسخ
  1. م

   تو این وضعیت که تعداد صندلی دانشگاهها بیشتر از متقاضیهای تحصیل است نگران درس خوندن و مدرک گرفتن اونم تو رشته کامپیوتر که طبق امار میگن بیشترین بیکیرها را تو مملکت داره اصلا مهم نیست ونگرانی از سر ندونم کاریه .از حرف خانواده و فامیل و مردم نترس تو اگر درس خون بودی تا حالا تو این مسیر بالارفته بودی .عزیز همه که نباید مدرک بگیرند یا واقعا دکتر و مهندس بشوند تازه کار مهمتر از مدرکه چرا اینها را به هم ربط می دی در حالیکه واقعا با این وضعیت فعلی ربط اونها منتفی است
   شما اگر می خواهی ادامه تحصیل بدی برو تو یه رشته انسانی تو پیام نور یا ازاد و بدون کنکور اسم بنویس و با مدرک دیپلم ثبت نام بکن و از صفر تا مقاطع بالاتر بخون. اما اگر می خواهی از این بچه بازی درس خوندن وکنکور که هر وقت تو هرسنی تو این مملکت خوشبختانه اراده کنی می تونی شرو عش کنی ، دست برداری لطفا سریع بیفت تو مسیر کسب مهارت عملی. فرضا در همین راستای رشته کامپبو تر . عزیز برو تعمیر دستگاه زیراکس وکپی و فاکس یاد بگیر
   عزیز اگر صد تا لیسانس کامپیوتر جمع بشوند و نتونند مثلا فیلم یا درام یک دستگاه فاکس را عوض کنند وتو بتونی تو از همه اونها مقبولتر می شی تو کار این چیزا مهمه

   پاسخ
  1. م

   اگر حقوق بازنشستگی نداری هیچکار بگذار تو بانک قوامین یکساله
   اما اگر حقوق بازنشستگی داری و خرجت بالا نیست .
   یک جوون خوب وقابل اعتماد و اخلاق مدار و ریشه وبته دار پیدا کن یک آزانس تلفنی بزن دوسه تا ماشین بخر با سفته بده به چند تا جوون خوب متاهل بیکار و سرپرستی ومدیریت آزانس را برعهده بگیر

   پاسخ
  2. کوشان

   با سلام خدمت اقای مدیری
   اینجانب فوق لیسانس ریاضی دارم و توی کار تولید اسباب بازی هستم. که به سرمایه گذار برای تولید نیاز داریم. ممنون میشم در صورت تمایل با این شماره تماس بگیرید. ۰۹۱۹۲۸۲۸۲۸۰

   پاسخ
 137. محمد علیزاده

  با سلا م به اقای دکتر
  اقای جانگیری جوانی ۲۷ساله هستم دانشگامو گذاشتم کنار فقط ببرای بازار برا کار از موسسه ی ثامن ۱۵ م وام بر داشتم با شراکت برادرم در تهران با فروشگاه مواد غذایی خووردم زمین ۲۰م خوردم زمین ور شکست کردم
  رفتم زاهدان ۵۷ م فروشگاه معامله کردم که اونجا هم بعد از دوسال ۸۰ م ور شکست کردم
  دیگه موندم چیکار کنم الان تولیدی زدم بازار فروشم کمه چیکار کنم راهکار میخا

  پاسخ
 138. برویز زند

  سلام من یه سالن ۳۰۰ متر دارم با برق صنعتی و حدود هزار متر محوطه سواد زیر دیبلم وحدود ۱۵ میلیون سرمایه چه کاری میتوانم راه اندازی کنم با شماره ۰۹۱۸۷۷۲۱۷۶۷

  پاسخ
  1. م

   اگر نمی ارزه یا نمی تونی اجاره اش بدی .با یکی شریک بشو و توش ماسه را با پلیمر( الیاف) و سیمان قاطی کن و مصالح ساختمانی سبک ومحکم که جدیدا بعضی کارخانه ها تو این زمینه تولید می کنند تولید کن وبفروش بازار هم داره

   پاسخ
 139. مهدی

  سلام ببین دکتر ، این صحبتهایی که شما در پایش زدید خوبه ولی دست تو کار خیلی زیاده ، واقعاً این همه جوانان بیکار توی این مملکت هستند بخصوص در شهر تهران ، حالا شما بگید باید چکار کنیم تا بتوانیم در این تهران بزرگ کار ایجاد کنیم و یک لقمه نان حلال بدست بیاوریم.
  بنده در تماس سایت به شما نامه ای فرستادم با ایمیل ، لطفاً چک کنید ممنونم.

  پاسخ
 140. مریم

  سلام
  من توی خونه خیاطی میکنم اما درامدم اصلا خوب نیست
  الان دوساله فرم مدرسه انجام میدم یه کم اوضاع بهتر شده
  فعلا ساکن استان فارس هستم
  لطفا برایپیشرفت کارم راهنماییم کنید

  پاسخ
 141. مهتا

  باسلام من خانمی هستم متاهل بادو فرزند نیاز مالی شدید دارم همسرم بیمار است درکارهای صنایع دستی واردم اما سرمایه ندارم بدهکار بانک هستم وام نمیتوانم بگیرم لطفاکمکم کنید دعاگوی شما هستم

  پاسخ
 142. سجاد

  سلام جناب دکتر.من برنامه شمارو درپایش شبکه۱دیدم واحساس میکنم میتونم درزمینه لیف حمام فعالیت کنم.انگیزه وامکاناتش رو دارم امامثل همه جوونا تجربه اش رو ندارم.تولید. بسته بندی.بازارفرش.برای همه اینهانیاز به راهنمایی شمادارم. کاش میتونستم باشما ارتباط تلفنی داشتم.ممنون

  پاسخ
 143. behzad

  با سلام و عرض خسته نباشید
  میخواستم در مورد اشتغال افرادی که توان مالی ندارند و شرایط استخدام در ارگان های دولتی برایشان مقدور نیست راهنمایی کنید و بگید با حداقل سرمایه چه کاری رو باید شروع کرد. نمیخوام یک شبه پولدار بشم فقط یه راه حل منطقی پیش روم بگذارید.ممنون.
  بهزاد هستم از شهرستان گالیکش استان گلستان.

  پاسخ
  1. م

   می خواهی یک شبه پولدار بشی برو خلال دندان معطر تولید کن هر دو تا دونه اش را بگذار داخل یک بسته بندی بهداشتی و کوچک در اندازه نصف قوطی کبریت و به صورت عمده ای بفروش به هتلها ی کشور وحتی بیرون از کشور

   پاسخ
 144. افشین جمشیدیان راد

  آقای دکتر جهانگیری
  سلام
  اینجانب با تجربیات فراوان تولیدی -کشاورزی گلخانه ای (نصب و تولید ات ارگانیک) ودر حال حاضر در حال انجام مهندسی معکوس یک سیستم آبیاری گلخانه ای هستم اما بدلیل نداشتن سرمایه و کارگاه لازم کار خیلی مشکل شده برام اما داریم رو به جلو میرویم به سختی علا قمند به انجام کار ههای مفید برای جامعه هستم مثا تولیدات کشاورزی سالم اما امکانات ندارم لطفا راهنمایی بفرمایید. جمشیدیان ۰۹۱۸۸۶۲۷۶۰۶

  پاسخ
  1. م

   روی طناب جو بکار و بفروش اگر می تونی
   یا تو لوله پلیکا خاک بریز سیب زمینی بکار و بفروش
   یا بذر گلها و هر نوع گیاهی را که بازار فروش داره وسط یک چیزی شبیه توپ پینگ پنگ بذار و فشردش کن این توپ از جنس خاک وکود و عصاره مورد نیاز برای جوانه زدن و رشد ان بذر باشد تا به جای کاشتن این بذر این توپ اماده را تو زمین بکارند تا راحت جوانه بزند

   پاسخ
 145. مسعود

  سلام اقای جهانگیری من دوستم میخوایم یه کار پرورش شتر مرغ شروع کنیم میخواستیم راهنماییم کنید سرمایه زیادی هم نداریم
  با تشکر

  پاسخ
  1. مسعود

   سلام دکتر جهانگیری با تشکر من دوست دارم یه کارافرین نمونه بشم باید چهکار کنم البته تنها نیستم دوستم همینطور است با اون باهم یه فعالیت یا کارافرینی در هر بخشی انجام بدیم منتظر نظرتون هستیم با تشکر

   پاسخ
    1. م

     عزیز دسترسی به این اطلاعات خیلی راحت است کافیه تو گوگل بنویسید طرح توجیهی پرورش شتر مرغ و یا پرورش شتر مرغ کلی مطلب که بعضا رایگان وبعضا با بیست هزار تومان نهایتا می تونید بخرید پیدا می کنید

     پاسخ
   1. علی

    سلام اقای جهانگیری
    با توجه به تمام نظرات و پاسخ ای شما خیلی مشتاق شدم که واسه استان کرمان هم یه بحث یا یک
    ایده ی خوب بدین ممنون میشم..استان کرمان هم جای سرد سیر داره هم گرمسیر ممنون میشم اگه
    جوابتون رو به ایمیلم بفرستین..درضمن استان کرمان به بندر عباس نزدیک هس به قدر رابطه ی این دو استان زیاد شده که تمام استان کرمان یجورایی از اونجا خرید میکنن ممنون..
    ایمیل.
    alinejad68@yahoo.com

    پاسخ
 146. امیرحسین شاکرمی

  باسلام خدمت دکترجهانگیری من جوانی ۱۶ساله هستم که میتوانم درطرح های که شمامیگوید.استفاده کنم البته زمین های کشاورزی هم داریم که به زودی ابی خواهندشد.۰۹۰۱۹۶۹۴۵۸۶

  پاسخ
  1. م

   شما یک میکروسکوپ خوب بخر ،کار تحقیقاتی رو گیاهان را شروع کن و هرچی دیدی و فهمیدی همه را بنویس و بعد کتابش کن یا تو جزوه بنویس بعد برو با مسئولان مدارس هماهنگ کن وبرو اونجا سخنرانی علمی از مشاهدات وتحقیقاتت انجام بده و گروه علمی نخبگان ساعی را درست کن ومدیریت کن

   پاسخ
 147. سمیه قنبری

  سلام و خسته نباشید خدمت استاد جهانگیری من قنبری هستم از استان کردستان شهرستان قروه بخش سریش آباد فارغ التحصیل رشته اقتصاد نظری هستم تا حدودی می تونم به عنوان کارشناس اقتصاد به تولیدکننده ها کمک کنم من دوست دارم صادقانه در خدمت مردم جامعه خودم و هر جامعه دیگری باشم لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر بسیار.

  پاسخ
 148. رسول

  سلام
  آقا ما یه کارگاه خالی داریم با زیربنای حدودا ۱۰*۳۰
  موندیم چیکار کنیم.دوستان و آقای دکنر کمک کنن .سرمایم هم کمه حوده ۱۰ میلیو اونم با زور وام و اینا
  مرسی نظر بذارین

  پاسخ
 149. مشتاق

  باسلام وعرض خسته نباشی خدمت آقای دکتر جهانگیری
  بنده قاسم جلالی هستم ۳۰سال سن دارم ساکن اهواز
  ودارای دیسک کمر
  بنده مبلغ۵۰میلون تومان جهت سرمایه گذاری دارا هستم
  بنده مساحت۳۰مترمسقف و ۸۰متر رو باز درشهر دارم
  همچنین دربیرون از شهر ۲۰۰متر مسقف وبیش از ۱۰۰۰متر محیط روباز د
  بنده علاقه شدیدی به تجارت دارم ومستعد صادرات به کشور عراق هستم اما متاسفانه از نیاز بازار آن کشور خبر ندارم
  لذا از شما تقاضاى کمک در این زمینه را خواهانم
  با تشکر فراوان
  ۰۹۱۶۳۱۷۹۲۲۵
  ۰۹۳۶۲۱۵۴۵۷۵

  پاسخ
 150. v

  با سلام
  جناب دکتر جهانگیری من لیسانس کشاورزی دارم بعد از تحصیل یک مزرعه شترمرغ راه اندازی کردم طی چند سال اول خیلی موفق بودم ولی به خاطر یک اشتباه و بی تجربگی ورشکست شدم و همه چیزم از دست رفت ،تقریبا ۲-۳ سال طول کشید تا بتونم دوباره سرپا شم ،الان با توجه به تجربیات اون کار و اینکه به کشتارگاه و دلالان شترمرغ دسترسی کامل دارم تونستم چربی های شترمرغ رو با قیمت خوب بخرو و تبدیل به روغن کنم ،همونطور که میدونید این روغن در طب سنتی بسیار مفیده ،بسته بندی روغن تولیدیم هم بسیار شیک و مرغوب هست و از هر نظر با محصول مشابه خارجی برابری میکنه ضمن اینکه مثل اونا اسانس نداره و خالصه ،ولی تو فروش مشکل دارم ،هم بازاریابی از ‌مراکز عمده کردم و هم پخش مویرگی ولی برای پخش احتیاج به رابطه و دسترسی به دلال های بزرگ این کار هست ،اگه بتونید با مشورتتون کمکم کنید خیلی ممنون میشم

  پاسخ
 151. محمد

  با عرضه سلام و خسته نباشید
  بنده در طی چند سال تلاش طرح سیستم تولید انبوه مواد شب تاب را برای اولین بار در ایران به ثبت رساندم که تمام متریال مورد نیاز در داخل کشور تهیه میشود و نیاز به کشور های غیر نیست . لازم بذکر است که این کار دارای گواهی ثبت اختراع از اداره مالکیت فکری کشور می باشد. بنده به دلیل نداشتن سرمایه در فکر فروش این اختراع میباشم .
  خوشحال میشم کمکم کنید.
  ۰۹۳۹۶۲۹۳۶۱۳

  پاسخ
  1. م

   گفتم که با راهنما رانندگی وشهر داریها صحبت کن محل مصرف این کالاها اینجاست .البته با تولید گنندگان مصالح ساختمانی نیز می تونی در تولید مصالح شب نما قرارداد ببندید

   پاسخ
  1. م

   قورباغه از نوع خوردنی تو بعضی کشورها
   یا برو تو کار کاشت گلها و گیاهان عجیب و غریب دنیا وفروختن به خانوادهای پول دار یا دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی

   پاسخ
 152. علی

  با سلام دوستان
  من یه شرکت تولیدی وسایل کمک آموزشی ریاضی دارم که بعلت نداشتن سرمایه دیگه قادر به ادامه کار نمی باشم و می خواستم کسب و کارم رو پیشنهاد بدم به کسانی که دنبال یه شغل مناسب که تو سطح کشور شناخته شده و الانم با شرکت مهمی که تو زمینه وسایل کمک آموزشی کشور فعالیت داره قرار داد فروش داره و آینده خوبی هم داره واگذار کنم

  مبلغ پایه واگذاری شرکت ۵۰۰ میلیون می باشد که در حال حاضر سوای امتیاز و اعتبار و مجوز شرکت دارای قالب هایی هست که فقط مبلغ ۲۰۰ میلیون ارزش دارد و حدود ۱۵۰ میلیونم جنس توی انبار داریم که باید تکمیلی بشه بسته های آموزشی که می خواهید بفروشید/ خلاصه ما ۴ سال با بدبختی خاک شو خوردیم ولی دیگه زندگیم داره از هم می پاشه سر این شرکت که سرمایه اولیه نداشتیم ولی الحمدالله تا اینجا رسوندیمش و در سطح کشورم شناخته شده است
  کسایی که مایل به خرید این کسب و کار هستند. بامن تماس بگیرن ۰۹۳۶۲۸۷۱۴۴۲

  پاسخ
 153. رکسانا زرنیخی

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما بنده لیسانس معماری دارم و ۲ سال در یک آموزشگاه زبان انگلیسی تدریس کردم در حال حاظر بیکارم ماهیانه از پدرم مبلغ ۱۲۰ تا ۳۰۰هزار تومان میگیرم با برادر و مادرم زندگی میکنم و تمام اعضای خانواده ام جویای کار هستند برادرم چند سال تو شرکت پخش مواد غذایی بوده و و الان بیکار است تنها درامد ما فعلا یارانه ها و این مبلغ هایی است که گفتم تروخدا شما به داد ما جوانها برسید ما به خدا بعد از خدا امیدمان به شماست

  پاسخ
 154. مسعود ره افروز

  با سلام و احترام
  ببخشید مزاحم شدم از آقای دکتر خواهشمندم برای گیاهان دارویی ما مثل بابونه و… مشتری معرفی نمایند. جناب دکتر تولید راحته اما فروش بسیار مشکله و معظل ماها فروش است که با قیمت خوب بخرند من تا دلتان بخواهد ایده دارم ولی بازار عرضه مهمه که پول نخوابد.

  با سپاس

  دکتر مسعود ره افروز

  پاسخ
 155. تکنسین الکترونیک

  با سلام من یک دانشجوی کاردانی ترم آخر الکترونیک هستم…ودوسدارم درزمینه تابلویروان و led ثابت فعالیت کنم اما نمیدونم از کجا باید شروع کنم راهنماییم کنید.

  پاسخ
 156. مهدي

  با سلام
  من از دوران جوانی هم دوست داشتم توی یه کار تولیدی فعالیت داشته باشم ولی روزمرگی باعث شد در شرکت خودرو سازی که اصلا هم دوست ندارم فعالیت کنم/ نه سرمایه دارم نه جایی برای فعالیت/ ولی همچنان عاشق کارهای تولیدی هستم که فعالیت کنم یا با کسی شریک باشم/لطفآ راهنمایی فرمایید/ با تشکر

  پاسخ
  1. م

   شماره چند تا مغازه یا شرکت که وقت جواب دادن به تلفنهای مشتری را ندارند را با هماهنگی اونها رو گوشیت دایورت کن و در مقابل هر مشتری که براشون می فرستی حق الزحمه بگیر البته با اون مغازه ها قرارداد تنظیم کن و ببند

   پاسخ
 157. فاطمه فرجی

  سلام من خانه دارهستم راهنماییم کنید برای شغل مناسب بادرامدخوب درمنزل.لیسانس حقوق دارم سیصدمترزمینکشاورزی دارم کمی خیاطی بلدمدارای کودک دوماهه هستم.بی صبرانه منتظرپاسخ وراهنمایی شمامیباشم قبلا هم درسایت شماثبت نام کرده بودم اما تماس یاپاسخی نگرفتم

  پاسخ
  1. م

   زمین کشاورزیت را بفروش و با پولش دفتر ارائه خدمات مشاوره ای بزن به کمک یک خانم وکیل ویک خانم کارمند دادگستری تزدیک محل زندکیت .البته بچه وزندگیت را فدای درامد زایی نکن

   پاسخ
 158. فاطمه فرجی

  سلام من خانه دارهستم راهنماییم کنید برای شغل مناسب بادرامدخوب درمنزل.لیسانس حقوق دارم سیصدمترزمینکشاورزی دارم کمی خیاطی بلدمدارای کودک دوماهه هستم.بی صبرانه منتظرپاسخ وراهنمایی شمامیباشم قبلا هم درسایت شماثبت نام کرده بودم اما تماس یاپاسخی نگرفتم
  درورامین سکونت دارم ۲۴ سالمه سرمایه نقدی من به پانصدهزارتومن هم نمیرسه اماخیلی علاقه وتمایل فراوان برای اشتغال ودرامدخیلی خوب دارم..

  پاسخ
  1. م

   اولا که زندگی مشترک و حق بچه ات را فدای درامد زایی هرگز نکن که اصل اونه . بعدش شما می تونی بروی اموزش ارایشگری تو فنی حرفه ای ببینی و به صورت خانگی مشغول درامد زایی بشوی وب عدش که ماهر شدی مجوز بگیری ارایشگاه بزنی یا ور دست یک ارایشگر کار بکنی

   پاسخ
  1. م

   اگر باغت نزدیک شهر است وسطتش چند تا صندلی و تخت بگذار و با تبلیغات برای استراحت خانوادها اجاره ساعتی بدهش
   اگر این امکان وجود نداره کف باغت را موزائیک کن دور درختها را باز بگذار وسپس تو وسایل بازی بچه ها راغ بگذار وبه مهد کودکها اجاره بده
   اگر این کارم امکانش نیست
   باغت را تبدیل کن به محل کاشت درختچه وگل وگیاه تو گلدون وفروختن اونها به مرذم
   اگر این کارم نشد
   اون را مرغداری خونگی کن البته اگر باعث همسایه ازاری نمیشه قبلش تجهیزات دزدگیر و حفاظتی ضد ادم وخیوان براش بگذار

   پاسخ
  1. م

   دور دیوار باغت فنس بکش .منظورم بالای دیوار است . بعد رو سقفش هم فنس بکش طوریکه همه درختها وباغت داخل این قفس باشه . سپس توی اون انواع پرندگان زینتی که با هم سازگاراند و هم را نمی کشند ونمی خورند را داخل اون رها کن و برای سیر کردن شکمشون ودرامد زایی از مراجعه مردم برای دیدن اونها وعکس گرفتن از اونها استفاده بکن

   پاسخ
 159. farhad

  نظرات را خواندم!ملت ایران چقدر بد بختند!کسی اجبار نکرده بشینید پای حرفاش! شغل این اقا اینه! نه اینکه بره همه ایده هاش را پیاده کنه! نه سنش بهش اجازه میده و نه …

  پاسخ
 160. farhad

  اقای دکتر بنده پیمانکار هستم . با سرمایه حدود ۴۰۰ میلیون و میخوام تغییر شغل بدم.لیسانس برق .۲۰۰۰ متر هم زمین دارم.لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ
 161. محمد

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من چند سال از بهترین سالهای عمرم را اعتیاد داشتم اما الان چند وقتی است که درمان شده ام من علاقه بسیاری به گل و پرورش ان دارم و مبلغ ۲۵ میلیون تومان دارم ایا می توانم با این مبلغ دست به این کار بزنم کمکم کنید

  پاسخ
 162. جاوید

  با سلام
  من مطالب این مقاله را مطالعه کردم…خب ایده هایی گفته شد به درستی یا نادرستی اون نباید کار داشته باشیم این ایده ها باید به ما کمک کنه ذهنمونا باز تر از اون چیزی که هست بکنه
  من خودم یک جوان ۲۸ ساله ساکن اصفهان هستم و در زمینه الکترونیک تحصیل کرده ام و در زمینه فروش فعالیتهایی داشته ام والان بین دو راهی مونده ام که کارمند شرکت بشوم یا در زمینه کارآفرینی مشغول بفعالیت بشم که از نظر مالی و امکاناتی در تنگنا هستم
  (اگر کسی فرمول عملی و کاربردی و تست شده ساخت ترانس های سوییچنگ فرکانس بالا را داره ممنون میشم بهم اطلاع بده)
  ذهن باز و ایده پردازی دارم ولی بنظر من باید دارای یک تیم باشم تیمی که هر کسی هر چه توانایی داره در اختیار بقیه بگذاره و بعد بدنبال اجرایی کردن اصولی و عملی ایده ها و طرح ها کرد…
  خوشحال میشم اگر کسی نیاز به توانایی های نسبی من داره با من تماس بگیره و بتونیم یک فعالیت خوب را شروع کنیم
  ۰۹۳۰۳۶۶۰۸۶۲

  پاسخ
  1. م

   اگر مایل هستید خلاقیتتون را جهت بدهید مراجعه کنید به کارشناسان وکارمندان اداره برق وببینید مشکل فنی یا کاری اونها که می شه برایش راهکار ویا اختراعی کرد وحلش کرد چی است ولذا با شناخت مشکل می تونید محصول تولید و درامد زایی نمایید

   پاسخ
  2. احسان محمودی

   سلام داداشی.سوییچینگ های صنعتی و انواع درایور در توان های مختلف ال ای دی اگر از جنس چینی کمی گرانتر باشد ولی با کیفیت تولیدش خیلی بصرفست.میتونی براحتی در ماه روی ۱۵۰۰۰ عدد حساب کنی.

   پاسخ
 163. علی

  با سلام
  من ۲۷ سالمه و لیسانس الکترونیک دارم و بیکار.ما یه تیکه زمین ۷ هکتاری در روستای خلیفه شهرستان دشتستان استان بوشهر داریم که در یه قسمت از اون ۵۰ درخت نخل ثمری و ۴۰ درخت نخل کوچک که هنوز ثمری نشدن قرار دارد البته زمین هیچ امکاناتی (اب برق … ) ندارد.لطفا” منو راهنمایی کنید.ممنون

  پاسخ
  1. م

   هفت هکتار زمین واقعا قابل توجه است بهتر است در آن زمین ها یک فضای گلخانه مانند درست کنی وابذر یا درختچه انواع گوناگون گونه های داخل کشوری وبیرون کشوری نخل را ابتدا جمع آوری کنی ودر گلدانهای کوچک بکاری و سپس بازار یابی و بفروشی از اداره جهاد کشاورزی و دانشگاهها نیز می توانی برای تولید انواع نخل و تبدیل گلخانه ات به یک مرکز پژوهشی در اینده استفاده نمایی

   پاسخ
  1. م

   عزیز زمین شما برای اینده وبعد از مدرک گرفتن واحتمالا بی کار ماندن سرمایه است انرا نگه دار اما در حین دانشجو بودن می توانی به عنوان همیار دانش اموزان با موسسه های فرهنگی تقویتی درسی اموزشی دانش اموزان همکاری و کسب درامد داشته باشی

   پاسخ
 164. حمید

  با عرض سلام و کمال احترام و ادب

  به استحضار می رسانم اینجانب چندین سال است برای دیگران کار می کنم و تجربیات منحصر به فردی هم دارم لیکن دوست دارم برای خودم کار کنم و به راهنمایی حضرتعالی نیاز داشتم لذا خواهشمند در صورت امکان ارائه طریق فرمایید. ضمناً در صورت نیاز روزمه کاری ام را برای جنابعالی ارسال می نمایم.
  پیشاپیش از توجهی و مساعدتی که در این زمینه می فرمایید کمال تشکر را دارم.

  با تشکر و تجدید احترام و ارادت
  طهرانی
  ۰۹۱۲۲۳۶۳۸۴۴

  پاسخ
  1. م

   اگر می خواهی برای خودت کار کنی باید سرمایه پولی داشته باشی پس اگر نداری یا سرمایه ات کم است به همین وضعیت بساز به جای تجربه مهارت بیاموز ودر ان فن ومهارت تجربه مند شو

   پاسخ
 165. محمد.g

  سلام دکتر جهانگیری،امیدوارم که درس خوبی بگیرم،،،دکتر بنده حدود۱۲میلیون دارم ودرحال حاضر در شرکت تولیدی میزوصندلی مشغولم…والان میخوام واسه خودم کار کنم واقعا دیگه سخته شرکت….شما چه ایده ای واسم دارید

  پاسخ
 166. alireza nasiri

  سلام آقای دکتر.بنده دانشجوی رشته مهندسی برق هستم.یه زیرزمین حدودا ۶۰ متری داریم ولی سرمایه حدودا یک میلیون تومان دارم.دنبال یه کارخوب میگردم ولی چیزی به ذهنم نمیرسه اگه میشه کمکم کنیدممنون میشم.۰۹۳۹۴۸۱۲۳۳۱

  پاسخ
    1. م

     با هماهنگی مغازهای که لامپ و وسایل برقی می فروشند و یا تعمیر می کنند ون صب یک اعلان روی شیشه مغازه می تونید نسبت به جمع اوری لامپهای خراب اقدام نمایید با یک تست اولیه راحت می شه فهمید لامپ سوخته است یا خراب شده . عزیز شما مراجعه کنید به مغازه تعمیراتی خودشون راهنماییتون می کنند واگر این کاره شدید خودشون لامپها را موقع تحویل تست می کنند واگر قابل تعمیر بود در اختیار شما می گذارند
     ضمنا می تونید لامپهای قابل تعمیر را به مبلغ کمی بخرید و به مبلغ کمتر از لامپ نو بفروشید

     پاسخ
 167. قشلاقي

  اقای دکتر سلام .یک شماره تلفن اعلام کردید.وقتی زنگ زدیم گفتن باید در سایت ثبت نام کنیم. ثبت نام کردیم اما هیچ جوابی نگرفتیم پس چجوری با شما تماس بگیریم لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  1. م

   تو رشت مگر همیار دانش اموز و فعالیت تو بحث تدریس خصوصی و همکاری با اموزشگاههای کمک درسی تقویتی نمی تونید داشته باشید البته تا وقتی مدرک می گیرید؟
   اگر به این کار علاقه ندارید سند زمینتان را گرو بانک بگذارید و در عوض نصف قیمت زمینی که دارید را وام بگیرید و با ان وام یکسوم و یا قسمت کوچکی از زمینتان را بسازید و اجاره بدهید تا بعد

   پاسخ
 168. اصغر

  سلام من بعد از خوندن نظرات دوستان به این نتیجه رسیدم که آقای جهانگیری جواب کسی را نمی دهند
  اگر اینطور باشه واقعا بی احترامیه به همه .
  قابل توجه دوستانیکه سرمایه با لای ۵۰۰ دارند ولی ایده ندارند و به تولید علاقه دارند بنده یکی دوتا ایده تولیدی خوب قابل اجرا در شمال کشور دارم ولی چون سرمایه ندارم نمیتونم اجرا کنم کسانیکه سرمایه دارند و در کنار سرمایه دل شیر دارند می تونند وارد کار تولید شوند کسانیکه دل شیر نداشته باشند نمی تونند وارد کار تولید بشوند و تنها کاری که می تونند بکنند اینه که پولشونو در بانک بزارند و سودشو بگیرند . افرادی هم هستند که هم سرمایه دارندهم دل شیر دارند ولی چون ایده ندارند مجبور می شوند پولشونو در بانک بزارند به این افراد باید ایده پیشنهاد داد

  پاسخ
  1. م

   دکتر م :برای درامد زایی و اشتغال یک سالن کرایه کنید و از طریق ویدئو پروژکتور که متصل به عدسی چشمی میکروسکوپ است اولین سینمای حقیقی از تصاویر موجودات ذره بینی را در معرض دید علاقمندان قرار بدهید برای جذب مشتری نیز می تونید از طریق دانشگاهها و دانشجویان و مدارس اقدام نمایید.

   پاسخ
 169. فریبرز سلطانی

  با سلام به استاد بزرگ و دوستان عزیز
  از اهواز با لیسانس حسابداری مسلط به زبان انگلیسی و عربی ۵۰۰ متر مربع زمین و پنج میلیون تومن سرمایه نیاز به راهنمایی حضرتعالی دارم

  پاسخ
  1. م

   دکتر م : راهنمای توریست ها و مهمانان خارجی خصوصا میهمانان سرمایه گذار و فنی شوید برای دریافت مجوز کار و نفوذ به این کار از طریق اداره میراث فرهنگی و یا از طریق فرمانداری و یا از طریق شرکتهای مرتبط با این موضوع و مدیران هتلها اقدام نمایید اگر موفق شدید به تدریج راهکار استفاده از زمین و سرمایه را نیز خود به خود در ارتباط کلامی با اینگونه افراد خواهید یافت

   پاسخ
 170. میلاد

  من میلاد سی ساله از مشهدم دو تا کار خانه دارم سویم توی ساخته می خوام از تون بپرسم آیا کاری درستی میکنم کارخانه بیشتری میزنم اگه دارم اشتباه می کنم لطفا بگین چی کار کنم

  پاسخ
  1. م

   جواب این سوال کلی شما را اینطور می تونم جواب بدهم که اگر وضعتون خوبه کارخانه سوم را تو یک کشور همسایه شمالی بزنید اما نیرو ی کار اونرا بیشتر از ایران تامین کنید
   این کارخانه سوم شما دقیقا شبیه کارخانه ای باید باشد که تو ایران دارید منظورم از نظر محصول می باشد یعنی حداقل دو تا کارخونه شما در ایران ودر کشور همسایه باید یک محصول تولید کنند والبته اون محصول در کشور همسایه مورد نظر نیز باید بازار فروش داشته باشد . اینطور اگر بشود می تونید کارگرهای کارخونهاتون را در داخل وخارج کشو.ر به موقع وبر حسب شرایط جابه جا کنید دلایل ومنافع این کار زیاد است

   پاسخ
  2. سلمان روشن بین

   با سلام خدمت آقا میلاد من کارشناس ارشد حسابداری ومتخصص مهندسی مالی هستم ، به شرکتها دررابطه بارشدشون مشاوره میدم ، شما اول باید نرخ رشد پایدار کسب وکارتو بشناسی بعد رشد واقعی تو پیدا کنی ، وممکنه بیش ازرشد پایدارت رشد کنی باید مواظب باشی اگر این طور باشه زنگ خطرت به صدادرمیاد و..
   من تو این زمینه با یک متد جدید درایران راهنمایی میدم به شرکتها اگه خواستی با من تماس بگیر.۰۹۱۲۷۳۴۰۲۳۶

   پاسخ
 171. حمید

  باسلم خدمت زحمتکشان این ساین علی الخصوص اقای دکتر جهانگیری
  اقای دکتر من خودم چندین سال کار کامپیوتر کردم و الان هم چند سالیست که در زمینه تعمیرات اجزا دیجیتال خودرو فعالیت دارم و موفق هم بودم ولی سرمایه برای مغازه زدن ندارم ولی توی این کار خیلی موفق هستم ولی اونی که میخام رو برام نداره . الان چند وقتیه که در حال ساختن یک سایت بی تو بی هستم . میتونید ایده ای بهم بدید یا اگر بخوام باهاتون مشورت کنم باید چکار کنم .
  میخواستم درمورد محصولاتی که گفتید میشه از ۱ متر زمین چند میلیون درامد داشت رو بهم معرفی کنید . چون پدر همسرم حدود ۱۰۰۰ متر زمین که همینجوری افتاده توی منطقه دربند پسقلعه داره ( اونجا سرد سیر هست). چطور میتونم از سخنان و فکرهای گهربارتون استفاده کنم الانم حدود ۱۰ تومنی سرمایه دارم هم کار فنی بلدم هم کار اینترنتی کردم وخلاصه اماده هر کاری هستم تو زمینه کشاورزی هم علاقه زیادی دارم و هم مطالعه بسیاری کردم نمیتونم اروم بشینم همه چیز رو امتحان میکنم تا خدا کمک کنه این سایت بی تو بی هم که تو مرحله طراحی هست هم اخریش هست که سفارش طراحی دادم و هزینه رو هم جور کردم و پرداخت کردم ۲ سال پیش هم یه اموزشگاه زبان اینترنتی زدم و همه کارهاش رو کردم که نگرفت خلاصه همه جوره اهل کار هستم .لطفا باهام تماس بگیرید.

  پاسخ
  1. م

   دکتر م: اولا که از این همه شوق و ذوق و تمایل برای کار کردن و رشد خوشحالم اما عزیز شما از هر کاری کمی تجربه و مهارت دارید پس ابتدا روی یک کار تمرکز و وقت خود را بگذارید و از بقیه مهارتهایتان برای رشد یافتن و تقویت شدن در همین یک کار بهره بگیرید و گرنه نیرو و توانتان هدر و بی نتیجه خواهید ماند مثلا چقدر خوب بود طراحی سایت را نیز خودتان یاد گرفته ،انجام می دادید بگذریم .در مورد زمین کشاورزی در منطقه در بند اگر اجازه دارید می توانید در آنجا یک استخر مصنوعی بزنید و درزمستان آبهای سطحی را در اون ذخیره نمایید و به کشت در خت میوه ( سیاه درخت یعنی انواع الوچه ، قیصی و غیره ) مشغول شوید . در مورد گله داری (گوسفند یا شتر ) به صورت الکترونیکی و کنترل از راه دور و با نصب دستگاه ردیاب ومرکزیت جی پی اس ویا از طریق نصب انتن در محدوده چرایی مورد نظرتان نیز می توانید بررسی و موفق باشید واگر موفق شدید ومقرون به صرفه بود تکنولوزی و خدمات نصب انرا بعدا ارائه و بفروشید

   پاسخ
   1. حمید

    با عرض سلام مجدد و خسته نباشید
    دکتر این همه فعالیت داریم و وضعمون اینه اگه فعالیت نداشتیم که کلاهمون ….
    درست یا غلط رو نمیدونم ولی تو زمینه طراحی سایت نسبتا دانش اون رو دارم ولی دفعه قبل که سایت اموزش انلاین زبان رو راه اندازی کردم بخاطر اینکه خودم طراحی کنم مجبور شدم کارم رو رها کنم بعد که اون کار نگرفت مدتی بیکار بودم و هر جا و با هر کس مشورت میکردم میگفتن که تو ایرادت اینه که میخوای همه کارها رو خودت انجام بدی . دکتر جان روی این سایت بی تو بی خیلی مطالعه کردم و کار فعلی خودم رو هم رها نکردم نمیدونم حالا کار درستی کردم یا نه روی این سایت .و اینکه دیگه سنم داره میره بالا واقعا کم کم دارم به این نتیجه میرسم که ادمش هستم یا نه … به هر حال اگه بتونید کمکی کنید ببینمتون و مشورت کنم خوشحال میشم و اگر هزینه هم داشته باشه حاضر به پرداخت هستم .

    پاسخ
    1. م

     عزیز من دکتر م هستم : خیلی از کسب موفقیتها و یا عدم موفقیتها دست خود آدم نیست و چرخش شرایط زمانه است که مقصد حرکت آدم را پرفایده یا بی فایده برعکس تصور اولیه و منطقی که از اون در قدم اول داشته رقم می زنه مثلا شما از کوهی بالا می روی و طبق نقشه معتبر وهم کس قبول کن فگنجی را نشان کرده اید وقتی بعد از کلی زحمت به آن می رسید تازه متوجه می شوید شخصی بدون زحمت قبلا آمده و این گنج را برده و خورده است و مسیری که در پیش پایت طراحی شده بر حسب ر شرایط به کام دیگری نتیجه داده است خصوص در چنین دوره پر از فراز ونشیب تکنولوزیکی وساختاری . پس در عین حال که تلاش هدفمند و متمرکز (تکرار می کنم و نه فقط فعالیت )دارید ، توکل بر خدا نمایید و نگران عمر رفته نباشید مهم این است که عمرتان را چگونه می گذرانید و نه اینکه چقدر مال وثروت و جاه به هر شکل خدای ناکرده غیر انسانی به هم می زنید .بگذریم .در مورد سایت زدن و B2B اگر دقت کنید می بینید چنین سایتهایی را کارفرمایان شرکتهای بزرگ و بعضا اتحادیه چند شرکت تولیدی راه اندازی و اداره می نمایند لذا بهتر است ابتدا با مراجعه به چنین اتحادیه ها و اتاقهای بازرگانی که محصولات مختلف تولید می نمایند ، پشتوانه ضمنی و همکاری انها را کتبا و رسما جلب و سپس وارد این کار شوید و گرنه می توانید فقط نصاب این گونه طرح هایی باشید

     پاسخ
 172. محسن

  سلام . برای پرورش جلبک در سطوح مختلف سرمایه ای باید از کجا وچگونه شروع کرد . دانش فنی را چطور بدست بیارم . با نمونه های عملی چطور آشنا بشم . با تشکر

  پاسخ
  1. م

   عزیز ازمایشگاههای ساحلی سازمان شیلات و محیط زیست می توانند کمک کنند
   ضمنا فعلیت در این زمینه منوط به مراجعه و بررسی وضعیت خر ید مواد اولیه شرکتهای تولید کننده دارو و بعضا مواد شوینده ای است که در ان از جلبک استفاده می شود است

   پاسخ
 173. رضا

  با عرض سلام خدمت اقای دکتر

  فردی هستم ۳۰ ساله و کارمند . سرمایه ای حدود ۵۰ میلیون دارم وساکن بندرعباس هستم اگر امکان دارد یه پیشنهادی بدین تا در کاری سرمایه گذاری کنم .
  ممنون

  پاسخ
  1. م

   عزیز همین بحث پرورش ماهیان تزیینی را پیشنهاد می کنم .اگر مایل نبودید می توانید یک انبار سرد بزنید و با اجاره دادن ان به افراد جهت نگهداری محصولات گیاهی سبزی میوه وغیره خدامات بدهید

   پاسخ
 174. مانا

  باسلام من فارغ التحصیل کارشناسی معماری ومعماری داخلی هستم،تجربه کاری دررشته خودم,ندارم,متاسفانه شرکت ها هم فعلا نیروی جدید قبول نمی کنند,ترس از ریسک ایجاد یک کار را هم خیلی دارم,کارافرینی ذهنم راخیلی مشغول کرده ولی درحال حاضر هیچ کاری ندارمبطوری که این مساله تمام زندگیم راتحت تاثیر قرار داده,لطفا باتوجه به شرایط حاضر جامعه ,ایده های اجرایی رامبذول نمایی,ممنونم

  پاسخ
  1. م

   نمایندگی سیمان را از شرکت و یا کارخانه سیمان نزدیک به محل زندگی خود اخذ نمایید و به متقاضیان نقدی بفروشید زیاد روی رشته خودتان متمرکز نشوید . می توانید کارگاه تولید قطعات تزیینی گچی راه بیندازید قالبهای انرا بخرید یا اجاره نمایید وبعد از کسب مهارت مشغول شوید

   پاسخ
 175. پیمان

  سلام خدمت تمامی دوستان عزیز متن تمامی دوستان علاقه مند به کارآفرینی رو مطالعه کردم امید دارم که همگی موفق و مؤید باشید.
  من یه دبیرم و گرافیک تدریس میکنم و در کنار این شغل مشغول به طراحی در زمینه های کاتالوگ ٬ پوستر ٬بسته بندی ٬ طراحی برند و …. هستم خوشحال میشم بتونم به دوستان عزیز کارآفرین در این زمینه ها یاری برسونم
  ابراهیم پور ۰۹۱۹۲۴۰۶۳۶۱

  پاسخ
  1. م

   دکتر م . ممنون از محبت شما . افرین عزیز . شما نیز می تونید برای افراد جویایی کار با ایجاد یک بانک اطلاعاتی وبا همکاری فرمانداری محل زندگی خود کمک نمایید

   پاسخ
 176. وحید

  سام اقای دکتر با عرض سلام و خسته نباشید من تا به حال هر کاری که فک کنین کردم همه این سایتارو رو هم سر زدم اخرین بار هم زدم تو خط پرورش فنچ جفتای اولیه رو خریدم ۱۸۰۰۰ تومان بعد از تکثیر و پرورش بردم دونه ای ۱۰۰۰ دادم اینم از وضعیت کشور ما میگین چیکا کنم اصن چیزی به اسم کار افرینی تو ایران وجود نداره ایده های شما رو هم خوندم هیچ کدومش تو ایران جواب نمیده

  پاسخ
  1. م

   دکتر م . نا امید نشو عزیز . اگر تو شهر کویری هستید به جای پرورش فنچ ،مرغ شاخدار پرورش بدهید و تخم هایش را بفروشید . از کم شروع نمایید .
   عزیز آدمهای که دور و بر شما اند اگر اگثریت مشکل معاش دارند دنبال خرید فنچ نمی روند !
   تو ایران ما بهترین ایده برای پولدار شدن و کار افرینی خرید یک خودور وانت و فروش میوه و سبزی است والبته در کنار داشتن یک مغازه اب میوه فروشی و یک گارگاه سبزی خوردن کنی . حالا اگر سه نفر با هم هر کدوم یکی از این کارها را انجام بدهید اونوقت چرخ زندگی هر سه با کسب درامد حلال می چرخد

   پاسخ