منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید
اطلاعیه :
 • مخاطبان گرامی ضمن برطرف شدن مشکل پیش آمده در درگاه پرداخت میتوانید پس از بهرمندی از مطالب و محتوی مقالات در صورت علاقمندی نسبت به خرید هر یک از محصولات ما اقدام نمایید

علم فنگ شویی برای موفقیت در کسب‌وکار

علم فنگ شویی

 برای موفقیت در کسب‌وکار

 

چگونه و چه تمهیداتی را می‌توان برای افزایش کسب‌وکار خود و درآمد بهتر در نظر بگیرید؟

ثروتمندان بزرگ جهان امروزه چگونه  و از چه مسیری درآمد کسب می‌کنند؟

علمی که ثروتمندان از آن بهره می‌برند و نمی‌خواهند شما بدانید؟

چیدمان‌های ثروت ساز  در محل کار وزندگی شما چه چیزهایی هستند؟

یک علم باستانی چینی به نام فنگ شویی که امروزه در سراسر دنیا محبوب و فراگیر شده است نوعی شیوه زندگی برای هماهنگی و تعادل با جهان طبیعت پیرامون است که جریان انرژی زندگی بهتر، ایجاد نمودن فضایی برای به جریان انداختن آزادانه انرژی‌های مثبت و افزایش کسب درآمد می‌باشد.

برای بسیاری افراد، دفتر کار مکانی است که بیشترین اوقات خود، از نخستین ساعات آغاز روز تا  عصر را در آن سپری  می‌کنند و هزینه‌های زندگی‌شان را از این مکان فراهم می‌سازند، بنابراین ایجاد فضایی مناسب در این مکان از بسیاری جهات حائز اهمیت ویژه‌ای است. پس چگونه می‌توانیم محیطی آرام با خلاقیت بیشتر و درآمد بهتر را برای خود مهیاسازیم؟

اصول علم فنگ شویی می‌تواند کمک به سزایی با بهترین راهکارها را بدون داشتن هیچ‌گونه هزینه‌ای برای ارتقا بخشیدن به زندگی روزمره کاری ما داشته باشد.

امروزه شرکت‌هایی بزرگی مانند HSBC BANK ,OCBC BANK , ADIDAS ,VOLVO ,IBM ,AUDI ,DELL ,HP, NOKIA ,  ,BMW و …. به سبک این علم  و بر اساس یک سری اصول و قوانین خاص دکوراسیون و چیدمان محیط کار خود را طراحی کرده‌اند تا بتوانند بیشترین درآمد همراه با آرامش و محیطی پرانرژی را داشته باشند.

بنابراین شما هم‌اکنون آماده فنگ شویی دفتر کار خود هستید؟

در مطالب مختصر زیر برخی از موارد و راهنمایی‌هایی از این علم برای شما در نظر گرفته‌شده تا به کمکتان در ایجاد محیطی آرام، شاد و پردرآمد به همراه افزایش و تقویت جریان انرژی‌های مثبت  در محل کار توسط شما مورداستفاده قرارگیری.

 • اولین قدم پاک‌سازی و مرتب نمودن محل کار است، یعنی محیط کار خود را از هرگونه گردوغبار و هرگونه انباشتگی‌های بی‌مورد با تمیز کردن و رفع انباشتگی‌ها که هرروز در برابرتان قرار داشتند شروع کنید، درواقع ابتدا ذهنتان را آزاد می‌کنید و بار احساسی‌تان سبک می‌شود و مطمئناً سرزنده و خوش‌بین‌تر می‌شوید. به‌طور طبیعی هرگونه شلوغی باعث می‌شود انرژی نتواند آزادانه و به‌طور کامل جریان پیدا کند هرگونه آشفتگی در محل کار شما مستعد ایجاد انرژی‌های منفی می‌باشد.
 • حذف چیزهای غیرضروری و انباشتگی از میز کار اصول اولیه علم فنگ شویی می‌باشد. این کار باعث می‌شود حس خوش‌بینانه‌تر داشته و گرفتن بار انرژی‌های مثبت را برای شما فراهم خواهد نمود.
 • چکه کردن و سررفتن آب از علائم اسراف و هدر دادن است. این‌چنین وضعیتی برای آب، وضعیت مالی شمارا منعکس می‌کند، برای افزایش درآمد و ثروت شیر آب را به‌طور مرتب چک کنید و در صورت لزوم آن را تعمیر نمایید. اگر وسیله برقی خرابی در محیط کاردارید حتماً برای تعمیر آن اقدام کنید. وسایل الکترونیکی خراب و نیمه سوز بخش زیادی از انرژی‌ها را صرف خود می‌کند و تمرکز انرژی‌ها را برای جذب شادی، ثروت و سرمایه از بین می‌برند. پس اگر لامپ‌های سوخته، ساعت‌های خراب و باتری‌های استفاده تمام‌شده دارید آنها را تعمیر و یا را دور بریزید تا انرژی‌های ثروت را بهتر و بیشتر جذب کنید.
 • اگر مدیر یا رئیس شرکت هستید موقعیت میز کار شما نشان‌دهنده موقعیت فرماندهی شما است یعنی بدین منظور میز کار باید طوری باشد که دیدی مستقیم نسبت به درب اتاق داشته باشید. طوری ننشینید که درب ورودی مستقیماً رو به شما باشد زیرا جریان بسیار زیادی از انرژی درب به‌طور مستقیم به شما برخورد خواهد نمود که اثرات منفی را به دنبال خواهد داشت.

 

عناصر علم فنگ‌شویی نمایانگر عناصر موجود طبیعی مانند چوب، خاک، فلز، آتش‌وآب است. بسیار مهم است که این پنج عنصر چگونه در محیط کاری شما در کنار هم قرار داشته باشند؟ و از آن مهم‌تر این است که این پنج عنصر در تعادل باشند، این بدین معنی است که وقتی‌ عناصر در تعادل باشند زندگی‌ شما نیز متعادل خواهد بود. به‌طور مثال وقتی‌ شما در یک محیط بسیار روشن (عنصر آتش) با مقدار زیادی از رنگ‌های روشن به همراه فلزات که در ساخت کمدها، کابینت‌ها، کامپیوتر و فکس استفاده‌شده سروکار دارید باید با به‌کارگیری سایر عناصر، تعادل را برقرار کنید. شما می‌توانید از تعدادی گیاه (عنصر چوب)، رنگ‌های خاکی برای عنصر خاک و یک آکواریوم و یا آب‌نما برای عنصر آب استفاده کنید.

شما می‌توانید در موقعیت‌های مختلفی از بنا، بسته به نوع کار خود، جهت‌ها را تقویت یا تضعیف نمایید و بهترین انرژی را برای محل کار خود فعال نمایید. به‌طورکلی با استفاده از باگوآ (نقشه فنگ شویی بر اساس هشت جهت اصلی که هر جهت نمایانگر یک عنصر از طبیعت می‌باشد) بهترین چیدمان را برای اثاثیه دفتر کار داشته باشید که بدین‌صورت خواهد بود:

 

 • جنوب: شهرت و نام‌آوری
 • شمال: داشتن کار و حرفه بهتر
 • غرب: برای افزایش خلاقیت
 • شرق : سلامتی و خانواده که بیشتر در منزل کاربرد دارد.
 • شمال شرق:کسب دانش و تحصیل
 • شمال غرب: مددرسانی و کمک
 • جنوب غرب: ارتباطات بهتر
 • جنوب شرق: کسب درآمد بیشتر و ثروت آفرینی

 

این هشت جهت طبق یک سری اصول و قوانین علم فنگ شویی دارای بار انرژی مثبت هستند که بر اساس قانون طبیعت (شب و روز- فصل‌ها و…)  به‌دست‌آمده‌اند که با هماهنگ نمودن انرژی خود با این قوانین طبیعت و فعال نمودن انرژی‌های مفید بهترین بهره‌برداری را از زندگی و کار خود به دست خواهیم آورد .

 • جهت میز کار شما در جهت فرخنده شخصی شما باید قرار گیرد، این جهت بر اساس فرمول علم فنگ شویی و به نام عدد کوآ به دست می‌آید که یکی از ۸ جهت (۴ جهت اصلی و ۴ جهت فرعی) ممکن است قرار گیرد. بهترین جهت معمولاً جهت‌های شنگ چی (رفاه) و یا فو وی (رشد) هستند . موقعیت میز کار شما باید طوری قرار داشته باشد که از محیط خصمانه و یا ایجاد تنش بین همکارانتان جلوگیری شود و حس خوب را برای انجام کارهای روزانه آماده سازد.
 • اگر بیش از یک میز در اتاق است، یکی را در ضلع رو به در و دیگری را در ضلع رو به مرکز اتاق قرار دهید و به‌صورت ردیفی (مانند کلاس درس) چیده نشود. بهتر است میزها دیدی مستقیم به انبار، راه‌پله، آسانسور، پله‌برقی و دستشویی نداشته باشند.
 • از نشستن مقابل دیوار جلوگیری کنید، زیرا ذهنتان را محدود می‌نماید و نمی‌گذارد که آزادانه به مسائلی که می‌خواهید دست پیدا کنید و در طولانی‌مدت احساس رخوت و کسلی را برایتان به وجود می‌آورد. اگر چاره‌ای ندارید از نقاشی مناظر طبیعی و هر آنچه که سردی دیوار را از بین ببرد و انرژی‌های مثبت را برایتان فعال می‌نماید استفاده کنید.
 • اگر رئیس شرکت هستید، در دیوار پشت سرخود از منظره یا عکس کوه استفاده کنید، که به معنای اقتدار، محکم و استوار بودن را برای شما فعال خواهد نمود.
 • محل کار خود را خوب بررسی کنید تا مطمئن شوید، هیچ‌گونه لبه تیز یا نوک‌تیز وجود ندارد. به‌عنوان‌مثال اگر گوشه‌های تیز میز کار یا داشتن بعضی سقف‌های کاذب به‌صورت نوک‌تیز و…. وجود داشته باشد این لبه‌ها وضعیت شغلی شمارا به خطر می‌اندازد، زیرا تولید انرژی منفی می‌نماید و لذا برای متفرق نمودن این انرژی سعی کنید از یک کریستال تراش‌خورده در این لبه‌ها استفاده نمایید.

علم فنگ شویی برای هر موضوعی چه خوب و چه بد دلیل و برهان دارد اگر این لبه‌ها را بد می‌داند به‌این‌علت است که هرزمانی که شما حرکت می‌کنید ممکن است به‌طور ناخودآگاه پهلو یا دست شما به این لبه‌ها برخورد کرده و برای شما ایجاد ناراحتی و زخم نماید و…

 

 • سعی کنید از گیاهان طبیعی و سبز در محیط کار خود استفاده کنید، تا جریان انرژی مثبت را در فضا انتشار دهید استفاده از گیاهان سبز باعث رشد و ایجاد خلاقیت می‌شود. (بهتر است در جهت‌های شرق و یا جنوب شرق استفاده شوند.)

از بامبو و یا گیاهان معروف به گیاهان ثروت در علم فنگ شویی استفاده نمایید، (از گیاهان نوک‌تیز که تولید انرژی منفی می‌نمایند جلوگیری کنید.) از بنسای که یک گیاه ژاپنی و چینی می‌باشد و امروزه بسیار در کشور استفاده می‌شود به‌خصوص در محیط کار خود جلوگیری کنید، این گیاه با داشتن زیبایی خاص خود ولی  رشد را در هر زمینه بسته به اینکه در چه جهتی باشد متوقف و یا کند می‌نماید. به‌این‌علت که این گیاه هر ۵۰ سال یک‌بار رشد بسیار اندکی داشته و این انرژی را با خود به ما نیز منتقل می‌سازد، ما به گیاهانی نیاز داریم  که رشد و سازندگی و جریان انرژی بیشتری را به ما انتقال دهد.

 

 • نکته : از نگهداری گیاهان در قسمت جنوب بنا خودداری کنید، این بخش به علت داشتن انرژی بسیار زیاد خود و داشتن حس آتش ، گرما و تابستان باعث خشک شدن و از بین رفتن زودهنگام گیاه می‌شود.

 • نور طبیعی بهترین گزینه برای محیط کار است، ولی اگر به هر دلیلی و موقعیت مکانی محل کار شما از نور طبیعی بهره‌مند نیست سعی کنید محیط کار خود را با نور طبیعی گرم خوب روشن نگه‌دارید در غیر این صورت احساس خستگی مفرط و خلق‌وخوی بسیار بدی را برای شما ایجاد خواهد کرد. ( از نور فلورسنت مهتابی استفاده ننمایید.)
 • استفاده از رنگ در محیط کار بسیار حائز اهمیت است، رنگ تا حد بسیار زیادی می‌تواند موجب رشد انرژی در محل کار شما شود . ازآنجاکه هر رنگ در علم فنگ شویی دارای ویژگی متفاوتی است به شما کمک خواهد نمود که چه رنگی برای شما بهتر عمل خواهد کرد. (بسته به عدد کوآی شخصی و جهت‌ها رنگ‌ها متفاوت می‌باشند.)
 • نوع چیدمان روی میز کار نیز طبق قوانین علم فنگ شویی دارای یک سری اصول خاص می‌باشد که بتوانید بهتر و راحت‌تر تمرکز داشته و بتوانید کاری باکیفیت انجام دهید.

ادامه دارد……

مهندس فاطمه دایی‌زاده

کارشناس،مشاور و مدرس علم فنگ شویی

Tel: 09122447694

Telegram.me/fengshuiiran

Instageram:@fengshiiran

مطالب مرتبط

3 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا موارد خواسته را برای ورود به سایت تکمیل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.