منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید
اطلاعیه :
  • مخاطبان گرامی ضمن برطرف شدن مشکل پیش آمده در درگاه پرداخت میتوانید پس از بهرمندی از مطالب و محتوی مقالات در صورت علاقمندی نسبت به خرید هر یک از محصولات ما اقدام نمایید

قدرت هدف: راز شما در پیگیری امور/ یادداشتی از آنتونی رابینز

آنتونی رابینز

خلاقیت-شماره-جدید9

روش برنامه‌ریزی سریع که من طراحی کرده‌ام، سیستمی بسیار قدرتمند برای رسیدن به اهدافی‌ست که بیشترین ا همیت را در زندگی‌تان دارند. ما دنبال نتایج هستیم. روشن ساختن نتیجه (یا حاصل کار) کمک می‌کند تا بر هدف مطلوب خود تمرکز کنید. وقتی که نتیجه‌ای را که برای رسیدن به آن متعهد هستید، شناختید، باید بدانید که چرا آن را می‌خواهید و چرا دست به کار می‌شوید.
به بیان دیگر، شما باید قصد خود را بدانید. داشتن هدفی واقعی مثل دلایل جبری می‌تواند محرک لازم برای تحقق بخشیدن به نتیجه مطلوب‌تان باشد. تفاوتی بزرگ بین رویا داشتن و داشتن دلیل کافی برای پیشروی و گذشتن از موانعی که سر راه شما و اهداف‌تان قرار دارد، وجود دارد.
راه‌های فراوانی برای رسیدن به نتیجه وجود دارد اما شما باید بدانید که چرا دنبال آن می‌روید. به این روش اگر طرح اولیه‌تان با شکست مواجه شود، شما محرک لازم برای پیگیری و حفظ حرکت به سوی بینش نهایی را حفظ خواهید کرد.

هدف  شما، همان دلیل احساسی دنبال کردن کار و انجام هر آن‌چه که لازم است تا نتیجه مطلوب حاصل شود. در حالی که نتیجه باعث تمرکز می‌شود، هدف، محرکی برای شماست. برای مثال، جمله‌ای هست که باید تکرار کرد: «من می‌خواهم میلیونر شوم»، جمله دیگری که می‌گوید «من می‌خواهم میلیونر شوم؛ چون می‌توانم به فرزندانم کمک کنم؛ در جهان تغییری ایجاد کنم؛ غرور ناشی از دانستن این نکته را که بر بسیاری از چالش‌ها غلبه کرده‌ام، توسعه دهم؛ به افراد بی‌خانمان کمک کنم، و لحظات جادویی و سرگرم کننده برای خود و آن‌ها که دوست‌شان دارم، بسازم.
وقتی که دلیل انجام کاری را احساس می‌کنید، هیجانی احساسی و جوهری را ایجاد می‌کنید که محرک و نیروی جنبشی برای خلق نتیجه را در اختیار شما می‌گذارد.
هدف  شما دلیلی جبری برای انجام کاری است- دلایلی که محرک لازم را در اختیار شما می‌گذارند تا طبق طرح خود پیش بروید.
پرسش هایی برای پرسیدن:

۱)    چرا می‌خواهم این کار را انجام دهم؟

۲)    هدف  واقعی من چیست؟

۳)    این کار چه چیزی به من می‌دهد؟

۴)    چه احساسی در من می‌انگیزد؟
تاکید خود را تغییر دهید- روی لیست کارهایی که باید انجام دهید، دوباره فکر کنید
اگر می‌خواهیم به نتایج شگفت‌آور و تکمیل کارهای‌مان برسیم، به چیزی بیشتر از سیستم‌های مدیریتی و زمان نیاز داریم. ما به سیستم جدید تفکر و راهی برای تاکید فوری بر نتایجی که دارای بیشترین اهمیت در زندگی ما هستند نیاز داریم.
ما باید به چیزی تحت عنوان نتایج فکر کنیم و این همان روش برنامه‌ریزی سریع من است. داشتن حاصل یا نتیجه روشن و تمرکز مداوم بر آن باعث بروز تغییرات در رفتار شما می‌شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا موارد خواسته را برای ورود به سایت تکمیل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.