منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید
اطلاعیه :
  • مخاطبان گرامی ضمن برطرف شدن مشکل پیش آمده در درگاه پرداخت میتوانید پس از بهرمندی از مطالب و محتوی مقالات در صورت علاقمندی نسبت به خرید هر یک از محصولات ما اقدام نمایید

مهارت های نرم چیست و چرا برای موفقیت های شخصی و رشد کسب و کارمان به آن نیاز داریم؟

مهارت های نرم چیست و چرا برای موفقیت های شخصی و رشد کسب و کارمان به آن نیاز داریم؟

 

(یادداشتی از عباس امینیان)

 

اکثر سازمان ها به دنبال افرادی با مهارت های مشخصی هستند که آنها را قادرسازد به خوبی از عهده فعالیت هایشان برآیند بعنوان مثال یک عکاس باید به خوبی از نحوه تنظیمات دوربین و تاثیر فلش و نور در هنگام عکاسی آگاه باشد، یا تسلط یک برنامه نویس از زبان های برنامه نویسی

این مهارت ها بعنوان مهارت های فنی و یا سخت شناخته می شوند که معمولا از طریق گذراندن دورهای آموزشی و تمرینات عملی فراگرفته می شوند. در مقابل، به آندسته از مهارت هایی که مرتبط با شخصیت افراد، کیفیت برقراری ارتباط با دیگران، توانایی حل مسئله، نوع نگرش نسبت به چالش هاو فرصت ها، تصمیم گیری در شرایط بحران، تفکر انتقادی، کیفیت رهبری و تیم سازی، مدیریت زمان، خلاقیت و …. است را مهارت های نرم می نامند.

همانطور که پیداست مهارت های نرم بصورت کلی خود به دو دسته تقسیم می شوند : مهارت های فکری Thinking Skills  که در سطح شخصی افراد است و مهارت های اجتماعی  Social Skills که مرتبط با ارتباطات بین فردی است.

تعریف مهارت های نرم از زبان سازمان یونیسف:

توسعه یا تغییر رفتار از طریق تعادل در سه سطح دانش، نگرش و مهارت

نکته جالب و ظریف این است که نه تنها مهارت های نرم بعنوان جایگزینی برای مهارت های فنی یا سخت شناخته نمی شوند بلکه بصورت یک مکمل می توانند توانایی های فنی نهفته در یک فرد را شکوفا سازند.

امروزه شرکت ها در هنگام مصاحبه با متقاضیان استخدام، دیگر نگران میزان تسلط آنها بر مهارت های فنی نیستند چون واقف هستند که مهارت های سخت به نسبت مهارت های نرم به راحتی قابل آموزش هستند، به همین خاطر است که بهترین زمان پرورش این مهارت ها قبل از ورود به بازار کار است.

 

چرا به اموختن مهارت های نرم نیاز داریم؟

برخورداری از مهارت های نرم ما را قادر می سازد تا بصورت موثری از مهارت ها و دانش فنی خود استفاده کنیم، داشتن این مهارت ها، توانایی تعامل ما را با رییس مان، همکارانمان و همچنین مشتریان به صورت قابل توجه ای افزایش می دهد، همچنین کمک می کنند لذت بیشتری از فعالیت های تخصصی و شغلی خود ببریم، زمان را بهتر مدیریت کنیم و نظر دیگران را نسبت به خود به درستی بسنجیم.

نکته قابل توجه اینکه، داشتن مهارت های نرم مختص به یک محدوده خاصی از توانمندی ما نیست، به بیانی دیگر برای فراگرفتن مهارت های سخت در یک شغل جدید، می بایست دوره های جدیدی را آموزش دید در حالیکه مهارت های نرم در تمامی سطوح از مهارت های مختلف فنی قابل مشاهده است و در شغل و حرفه ای جدید نیز قابل انتقال هستند.

فرض کنیم شما با دارابودن سطح بالایی از مهارت های نرم می خواهید شغل خود را عوض کنید و مثلا از یک تراش کار به یک برنامه نویس کامیپوتری و یا مسول دفتر یک مدیر عامل تبدیل شوید، طبیعی است که شما باید دوره های اموزشی جدیدی را فرا بگیرید تا بتوانید در شغل جدید خود واجد شرایط شوید، اما دیگر نیازی به آموزش مهارت های نرم از جمله فن بیان، روابط عمومی، مدیریت زمان، ریسک پذیری، تیم سازی و … نخواهید داشت، چون این مهارت ها در تمامی زمینه های شخصی و شغلی قابل انتقال هستند و می توانند از شما یک فرد موفق در هر شغلی بسازند.

کسب و کارهای امروز همه در مورد افراد و سرمایه های انسانی هستند، درباره ارتباطات، تعامل با مشتریان و  تحمیل موثر عقاید و نظرات و ایده ها و معرفی یک برند به بهترین نحو ممکن

فراموش نکنیم امروزه تمایز رقابتی شرکت ها، تنها به تجهیزات و تکنولوژی های روز خلاصه نمی شوند بلکه بکارگیری افرادی برخوردار از مهارت های نرم است که می توانند سرنوشت یک شرکت را تعیین کند.

 

یادداشتی از عباس امینیان

۰۷-۱۲-۱۳۹۶

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا موارد خواسته را برای ورود به سایت تکمیل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.