منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید
اطلاعیه :
  • مخاطبان گرامی ضمن برطرف شدن مشکل پیش آمده در درگاه پرداخت میتوانید پس از بهرمندی از مطالب و محتوی مقالات در صورت علاقمندی نسبت به خرید هر یک از محصولات ما اقدام نمایید

نظرات کتاب نبوغ دیوانه: مانیفست کارآفرین‌ها

رندی_گیج

نظرات کتاب نبوغ دیوانه: رندی گیج مانیفست کارآفرین‌ها

رندی ناامیدمان نمی‌کند

یک مادر کارآفرین *****

من دیگر به کتاب‌هایی که در زمینه کسب‌وکار، تناسب‌اندام، علوم عصب‌شناسی، تغذیه و خودآگاهی هستند، اعتیاد پیدا کرده‌ام! در واقع هر چیزی که حس کنجکاوی‌ام را ارضا کند و مرا وادار به تفکر خلاق کند دوست دارم. با این حال بسیاری از کتاب‌های امروزی اضافی هستند و به موضوعات قدیمی و از پیش پرداخته‌شده می‌پردازند. اما نبوغ دیوانه اینطور نبود. حتی بسیاری از موضوعات آن را موقع شام با خانواده‌ام نیز در میان گذاشتم! از شجاعت نوشتار رندی گیج خوشم می‌آید. به خصوص آنجا که می‌گوید: «اگر می‌خواهید به یک رهبر فکری یا رهبر بازار تبدیل شوید و دنیا را تغییر دهید، منتظر دوست داشته‌شدن از سوی دیگران نباشید.» به نظر من ذهنیت گله‌ای یکی از بدترین مشکلات ما در جامعه است و امیدوارم افراد بیشتری این کتاب را بخوانند، دنباله‌روی را رها کنند و کارهایی خلاقانه و شجاعانه انجام دهند.

 

دینورا بلک من هاینس *****

رندی گیج یک نابغه است. ایده‌های او مناسب و مرتبط با جوامع امروزی است. دانش‌آموزان دبیرستانی باید این کتاب را بخوانند. خواندن این کتاب برای کسانی که با بچه‌ها ارتباط یا روی آنها تاثیر دارند نیز ضروری به نظر می‌رسد.

 

شانون کالا ویلسی *****

نبوغ دیوانه کاری کرد که از شدت هیجان روی لبه صندلی نشستم! توانایی ذاتی رندی گیج در بیرون‌کشیدن شما از منطقه آسایشتان حیرت‌انگیز است.

 

کیتی زوپر ****

خیلی سریع این کتاب را خواندم. خوشحالم که خریدمش و در صفحات آن غرق شدم. رندی گیج هیچ وقت آدم را ناامید نمی‌کند! از محتوای عالی کتاب و هوش سرشار رندی لذت بردم.

 

مشتری آمازون ****

نبوغ دیوانه کتابی عالی برای کارآفرینان و کسانی محسوب می‌شود که می‌خواهند روزی کارآفرین شوند. نویسنده می‌گوید که کارآفرینان چقدر برتر و بهتر و بزرگ‌تر و چه می‌دانم، چه موجودات خارق‌العاده‌ای هستند! من به خاطر همین موضوع نمره چهار می‌دهم. اما بخش‌های دیگر کتاب را دوست داشتم.

 

مشتری آمازون ***

کتابی جالب و سرگرم‌کننده بود. اما اگر می‌خواهید کارآفرین شوید و به توصیه یا انگیزه بیشتری نیاز دارید، کتاب‌های بهتری نیز در بازار هستند.

من بعد از آنکه چند صفحه اول این کتاب را خواندم، جذب آن شدم و خریدمش. فکر می‌کردم می‌توانم توصیه‌هایی در مورد چگونگی رضایتمندی مشتریان در آن پیدا کنم (هیچ کس به ویژگی‌های دریل شما اهمیت نمی‌دهد. مردم فقط به یک سوراخ روی دیوارشان نیاز دارند).

من از ایده کلی کتاب خوشم آمد: اگر می‌خواهید تفاوتی در دنیای کارآفرینی ایجاد کنید، باید تفکر خلاقانه‌ای داشته باشید. اما کتاب حرف جدیدی برای گفتن نداشت. مفاهیم مشابهی به کرات تکرار می‌شد. حتی در این مورد که چگونه متفاوت فکر کنیم یا نبوغ دیوانه داشته باشیم هم حرف زیادی زده نشد. در مورد احتمالات آینده صحبت شد که اگر اخبار را دنبال کنید، از بسیاری از آنها سر در می‌آورید.

 

سامی ***

به نظرم می‌شد این کتاب را در یک مقاله چهار پنج‌صفحه‌ای خلاصه کرد. اما کتاب صفحات خالی، تیترهای خیلی بزرگ و ایده‌های قدیمی بسیاری داشت.

 

مشتری آمازون

کتاب خیلی خوبی بود. ۳۲ سال زندگی کارمندی داشت مرا از پا در می‌آورد. اما این کتاب شور و شوق و سرزندگی به من بخشید. آقای گیج نویسنده خیلی خوبی است و دقیقا متوجه می‌شود که شما چه کسی هستید و چه چیزی نیاز دارید.

 

ماتیو پندانا ***

می‌توان مفاهیم بسیار خوب و درس‌های مفیدی در مورد حفظ برتری خلاقانه از این کتاب آموخت. اوایل کتاب برایم مفیدتر بود زیرا کمی بعد رندی گیج به مرور داستان‌های شخصی، ثروت و کسب‌وکار خود پرداخت و کتاب حالت منظم خود را از دست داد. اما مطمئنم که به هرحال درس‌های خوبی از این کتاب گرفتم.

 

گرنت بارنز

من عاشق این کتاب نبودم، اما هرگز از خواندنش هم پشیمان نیستم. چیزهای خوبی از این کتاب آموختم؛ مثلا اینکه «جمعیت همیشه از رهبر تبعیت نمی‌کنند. گاهی آنها فقط دنباله‌رو شخصی می‌شوند که در ابتدا صحبت می‌کند». یا اینکه «اگر از صد نفر بپرسید که متضاد موفقیت چیست، ۹۹ نفرشان می‌گویند: شکست. ولی این جواب، دروغ بزرگی‌ست. متضاد واقعی موفقیت، شکست نیست، میان‌مایگی و متوسط‌بودن است. نه تنها شکست متضاد موفقیت نیست که در واقع جزئی از موفقیت است».

 

انور کوریشی **

انتظار بیشتری از این کتاب با چنین تیتر باشکوهی داشتم. شاید مناسب افرادی باشد که می‌خواهند کارآفرینی را شروع کنند.

 

آنا *****

مانیفستی عالی برای کارآفرینان و آنهایی که می‌خواهند خلاقیت بیشتری داشته باشند. رندی گیج خلاقیت و نوآوری را با هوا مقایسه می‌کند؛ چیزی ضروری که هیچ کس متوجه آن نمی‌شود. نویسنده سعی می‌کند با معرفی روش‌های جدید، خواننده را از عقاید محدودکننده دور کرده و روش‌های برای بیداری نبوغ دیوانه درونی‌تان معرفی کند.

 

 

 

منبع نوشته:مجله خلاقیت

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا موارد خواسته را برای ورود به سایت تکمیل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.