منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید
اطلاعیه :
 • مخاطبان گرامی ضمن برطرف شدن مشکل پیش آمده در درگاه پرداخت میتوانید پس از بهرمندی از مطالب و محتوی مقالات در صورت علاقمندی نسبت به خرید هر یک از محصولات ما اقدام نمایید

پانزده راز موفقیت در کسب و کار برای استارتاپ ها

73

اگرچه به سختی میتوان عوامل تاثیرگذار موفقیت را شناسایی کرد و در یک لیست گنجاند، در زیر فاکتورهای مهمی که معتقدم بیشترین تاثیر را بر موفقیت من، شرکتم و کارمندان شگفت انگیزم گذاشته اند، عنوان کرده ام.

 1. توسعه دهنده برتر اطلاعاتی در صنعت خود باشید.

بازاریابی محتوا کارساز است. ما انعطاف پذیری خیلی زیادی در الگوی کسب و کار خود داریم زیرا اطلاعات با ارزش و رقابتی ای به مشتریان خود عرضه میکنیم. به روز رسانی های روزانه، خبرنامه های هفتگی، مجله های فصلی و پژوهش های سالیانه مان تماما به ما کمک خواهند کرد که به منبع خوبی از اطلاعات بدل شویم. بدون این کارها نمیتوانم تصور کنم که پیشرفت کسب و کارمان چقدر سخت میشد.

 1. بر روی افراد مناسبی سرمایه گذاری کنید.

اگرچه کارکنان ما بهترین افراد حاضر در کل صنعت کاری ما هستند، ما در ابتدا بر اساس رویکرد و انعطاف پذیری افراد آنها را استخدام میکنیم. افرادی که رفتار مناسبی دارند و کار کردن با آنها خوشایند است، میتوانند همه چیز را به خوبی بیاموزند و انجام دهند.

 1. به کارکنان‌تان اجازه شکست خوردن بدهید!

ما به تمام کارکنانمان میگوییم: «هرکاری که برای موفقیتتان لازم است را انجام دهید. منتظر اجازه نمانید. بعدا معذرت خواهی کنید!» این موضوع به کارکنانمان اجازه میدهد که خطرپذیر باشند و به رهبر تبدیل شوند.

 1. اگر با کسی شریک میشوید، اول از همه استراتژی جدایی را برای خودتان تعریف کنید.

نمیتوانم بگویم که این مورد چقدر اهمیت دارد. اگر با کسی شراکت میکنید، این را در نظر داشته باشید که روزی باید راهتان را از او جدا کنید.

 1. … یا اصلا شریک نشوید.

از نظر من بیشتر شراکت ها اصلا کارساز نیستند و ممکن است خلاقیت کل سازمان را نابود کنند. محتاط باشید.

 1. هر روز در مورد هر چیزی ریسک کنید.

یکی از مزایای ما این است ما تمایل داریم هر کاری که از دستمان بر می آید برای مشتری انجام دهیم. همچنین اگر کاری باعث شود که مزیت رقابتی برای ما ایجاد شود، حتما آن کار را انجام میدهیم. ما به سرعت تصمیم میگیریم.

 1. موفقیت بدون شکست امکان پذیر نیست.

من این جمله را بر روی بازوی بازیکن سابق تیم بسکتبال کانزاس دیده بودم و واقعا با آن موافق بودم. مواقعی پیش می آمد که فکر میکردم کار بیشتری از کسب و کار من برنمی آید. الان که به گذشته می نگرم، می بینم که همان لحظات بودند که سازمان ما را تعریف کرده و به موفقیت رساندند. من دیگر از شکست نمی ترسم، زیرا میدانم که چه موقعیت های جدیدی به خاطر همان شکست ها نصیب شرکتم میشوند.

 1. عاشق محصولات یا خدماتتان نشوید.

دانستن این موضوع برایمان به قیمت کل کسب و کار ما تمام شد. اگرچه سرویس بازاریابی محتوای ما، Junta42، کارساز بود و سوددهی خوبی هم داشت، اما نرخ پیشرفت ما نرخ قابل قبولی نبود. سرویس Junta42 مانند کودک من بود و اگرچه نیاز داشت ارتقا پیدا کند، اما من تمام سعی ام را کردم که هر کاری انجام دهم تا شرکت با همان سرویس کارش را ادامه دهد. تغییر این سرویس اما بهترین و سخت ترین تصمیم کاری ای بود که من در تمام طول عمرم اتخاذ کرده بودم.

 1. وکیل و حسابدار خوبی داشته باشید.

هرگز هیچ کدام از این کارها را خودتان انجام ندهید.

 1. به غریزه تان اعتماد کنید.

اگر آمار و ارقام درست باشند، اما غریزه تان چیز دیگری بگوید، به غریزه تان اعتماد کنید. همیشه. این توصیه کوچک همیشه به من کمک کرده است.

 1. به حرف دوستانتان گوش ندهید.

بسیاری از دوستانم معتقد بودند که من با ترک یک شغل اجرایی با حقوق بالا برای ایجاد کسب و کار خودم کار اشتباهی میکنم. بازهم به غریزه تان اعتماد کنید.

 1. کتاب بنویسید.

شما چطور میتوانید بهترین مدیر در حیطه کاری خودتان باشید در حالی که دست نوشته ای ازتان به جا نمانده باشد؟ حقیقتا مطمئن نیستم. کتابی در زمینه صنعت کاری خود بنویسید تا به بهترین ورقی تبدیل شود که تا به حال رو کرده اید.

 1. در ابتدا همه چیز را امتحان کنید… و سپس متمرکز شوید.

زمانی که شرکتتان هنوز در مقیاس کوچک فعالیت میکند، شما میتوانید کمی از هر زمینه را امتحان کنید. این موضوع هیچ اشکالی ندارد. اما زمانی که متوجه شدید جهت یابی اصلی به کدام طرف است، باید کاملا متمرکز شوید.

 1. هدایایی از جنس محتوا به رهبران صنعت عطا کنید.

یکی از وظایف شما این است که متوجه شوید بهترین افراد تاثیرگذار در صنعتتان کدامها هستند؛ افرادی که میتوانند به شما کمک کنند کسب و کار خود را ارتقا دهید. زمانی که آنها را شناختید، باید محتوای ایجاد شده از سوی آنها را در شبکه های اجتماعی خودتان share کنید یا لینک مطالب آنها را در بلاگ خود قرار دهید. هرچه هدایای بیشتری به آنها بدهید، آنها نیز بیشتر لطف شما را جبران خواهند کرد.

 1. خوش بگذرانید.

اگر صبح از خواب بیدار شدید و هیچ اشتیاقی به ادامه کار کردن نداشتید، یک جایی در کسب و کارتان می لنگد. پنج سال اخیر برای کسی که به تازگی کسب و کاری راه اندازی کرده است، بهترین و جالب ترین تجربه به حساب می آید. من که خودم هیچ آرزوی دیگری در زندگی نداشتم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا موارد خواسته را برای ورود به سایت تکمیل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.