منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید
اطلاعیه :
  • مخاطبان گرامی ضمن برطرف شدن مشکل پیش آمده در درگاه پرداخت میتوانید پس از بهرمندی از مطالب و محتوی مقالات در صورت علاقمندی نسبت به خرید هر یک از محصولات ما اقدام نمایید

گفت‌وگو با یک فروشنده اینترنتی موفق که ایده‌هایی فوق‌العاده به شما می‌دهد

فروش از طریق اینترنت، یکی از آن زیرمجموعه‌های فروشندگی‌ست که هرچند زمان زیادی از آغاز آن نمی‌گذرد اما یکی از عرصه‌های بسیار جذاب و سودآور است که موفقیت در آن به سادگی میسر نیست. در ادامه مصاحبه‌ای را از یک فروشنده اینترنتی خواهید خواند که درکارش بسیار موق بوده است و حالا از تجربیات خود در این زمینه می‌گوید

۱-    سلام پاوان. خیلی خوشحالم که با شخصی مثل تو مصاحبه می‌کنم، می‌توانی خودت را بیشتر معرفی کنی؟

من پاوان آگراوال هستم. موسس و مدیر سایت maxblogpress.com. خوش‌شانس بودم که در یکی از زیباترین کشورهای جهان با مناظر طبیعی بی‌نظیر به دنیا آمدم: نپال. برخی این کشور را با نام پاتخت‌اش کاتماندو می‌شناسند.

۲- خب پاوان، تو واقعا یک کارآفرین موفقی. می‌توانی بگویی که چه طور به بحث تجارت آن‌لاین وارد شدی؟

من maxblogpress را به این علت شروع کردم که خودم به چنین چیزی نیاز داشتم. خودم یکی از اولین کاربران این سایت بودم و چون درباره برنامه‌نویسی هم چیزهایی می‌دانستم، تصمیم گرفتم آن را با نیاز مشتری تطبیق دهم. خیلی زود فهمیدم ابزار wordpress سیستم خیلی قدرتمندی است، اما خیلی از مردم نمی‌توانستند از توانایی‌های آن بهره ببرند. در آن زمان، بازاریابی برای پلاگین‌ها خیلی خیلی کم بود و آن‌هایی هم که موجود بود، کیفیت خیلی پایینی داشتند و پشتیبانی خوبی نمی‌شدند. تصمیم گرفتم از همین نقطه و ضعف موجود، کارم را شروع کنم. بنابراین شروع کردم به توسعه پلاگین‌های با کیفیت برای بلاگرها و بازاریاب‌های اینترنتی تا به آن‌ها کمک کنم ترافیک وبلاگ‌شان را بالا ببرند و از آن پول دربیاورند. الان دیگر، سایت maxblogpress تنها به ابزار wordpress  محدود نمی‌شود. به زودی می‌خواهیم خدمات خودمان را به دیگر پلت‌فرم‌ها هم وارد کنیم تا کسانی هم که از وردپرس برای بلاگ نویسی استفاده نمی‌کنند، از خدمات ما استفاده کنند.

۳- پول درآوردن آن‌لاین کار چندان آسانی نیست و می‌دانم تو مطمئنا برای موفقیت این سایت، زحمت زیادی کشیدی، می‌توانی کمی از این مشکلات که تا موفقیت داشتی برای ما بگویی؟

اولین مشکلی که داشتم مدیریت عملکرد بود. من MaxBlogPress را با این هدف شروع کردم تا برخی از پلاگین‌های مجانی ابزار وردپرس را که می‌تواند به مردم و به خودم برای بالا بردن ترافیک سایت کمک کند، در دسترس همه قرار دهم. پول‌در‌آوردن بعدا در دستور کارم قرار گرفت.

در دسترس قراردادن همان ۲ تا ۳ پلاگین اولیه، خیلی کند صورت گرفت اما خیلی زود حمایت زیادی از آن شد و خیلی‌ها درخواست کردند باگ‌های آن هم رفع شود. در آن زمان، من دست تنها بودم، اما وقتی کار بالا گرفت، یک دستیار و یک برنامه‌نویس هم استخدام کردم. بیشتر وقت‌مان صرف این می‌شد که عملکرد این پلاگین‌ها را درست کنیم و کارها را راست و ریس کنیم. دیگر وقت نداشتیم که پلاگین‌های دیگری در دسترس قرار دهیم، اگرچه در طول همین مدت از کار، ایده‌های جدیدی گرفتم. پشتیبانی از کار و دیگر وظایف، من را خیلی به خود مشغول می‌کرد و وقت برای کارهای دیگر باقی نمی‌گذاشت.

برای فائق آمدن بر این مشکلات، تصمیم گرفتیم سریع سیستم‌مان را عوض کنیم، اول از همه فقط از ایمیل‌ها پشتیبانی صورت می‌گرفت، اما بعد از کامنت‌های بلاگ‌ها هم پشتیبانی ترتیب دادیم و بعد از تیکت و سپس از فروم‌ها. حتی برخی اسکریپت‌هایی نوشتیم که درخواست‌ها را مدیریت می‌کرد و هیچ درخواست کمکی بی‌پاسخ نمی‌ماند. بیشتر شبیه تعمیر یک چیز بود، اما با پیشرفت کار مجبور شدیم چیزهای جدیدی درون برنامه تعبیه کنیم.

۴- یک چیزی که درباره maxblogpress است این است که شبیه ندارد و در واقع من بلاگ دیگری مثل آن ندیدم. چگونه موفق شدی این کار را انجام دهی؟

شاید به این خاطر که ما از همه بهتر پلت‌فرم وردپرس را می‌دانیم و به آن مسلطیم.

۵- ایجاد ترافیک برای شما مطمئنا خیلی آسان است و من به یاد می‌آورم که با اولین پست‌ام در maxblogpress توانستم در روز اول، ۸۰۰ بازدید‌کننده به بلاگ‌ام بیاورم. راز کار شما در ایجاد ترافیک چیست؟ منظورم این است که چگونه شما قادر شدید تا این قدر ترافیک خود را بالا ببرید؟

خب، بگذارید از ابتدا شروع کنم. من از قدرتی که در ایمیل لیست‌ها نهفته است، آگاه بودم. بنابراین، کل بیزنس‌ام را با محور اشتراک ایمیلی قرار دادم. اگر دقت کنید، تمامی پلاگین‌هایی که به نظر مجانی هستند، از شما آدرس ایمیل می‌خواهند تا فعال شوند. این طریقی بود که من لیست بزرگی از ایمیل‌ها برای خودم ساختم و اگر شما لیست بزرگی داشته باشید می‌توانید ترافیک را به هر جا که خواستید هدایت کنید.

۶- من خودم یکی از عاشقان و معتقدان شیوه کار شما هستم و یک بار خواندم که شما گفته‌اید ایمیل ها،  RSS‌ها را قورت می‌دهند. من با این حرف موافقم اما مردم این روزها کلی RSS دریافت می‌کنند، می‌توانید در این باره بیشتر توضیح دهید؟

تکنولوژی‌های جدید، همیشه توجه بسیاری به خود جلب می‌کنند. RSS هم مطمئنا یک انقلاب تکنولوژیکی است. اما ایمیل بدون شک از نظر جلب توجه از آن پیشی می‌گیرد. درست مانند وقتی که ایمیل در دسترس همه قرار گرفت. درباره آن همه صحبت می‌کردند. اما اگر بخواهید که بیشترین نظر را جلب کنید، تماس‌های تلفنی از ایمیل هزاران بار بهتر است. اگر شما، ۱۰ میلیون مشترک RSS داشته باشید و یک بلاگر دیگر ۱۰ میلیون مشترک ایمیلی داشته باشد، مشترکان ایمیلی می‌توانند توجه خیلی بیشتری جلب کنند تا مشترکان RSS. ایمیل همیشه جلب توجه زیادی می‌کند و مردم عادت کرده‌اند که هر روز ایمیل‌های‌شان را چک کنند. اما به RSS  این گونه توجه نمی‌شود. بهتر است نوشته‌هایم را درباره منافع ساختن ایمیل لیست بخوانید.

۷- فکر می‌کنم خیلی از مردم RSS را به این خاطر دوست دارند چون علائق اجتماعی افراد را بیشتر نشان می‌دهد. برای کسانی که به این سرویس علاقه‌مندند چه دارید بگویید؟

شما هم می‌توانید از ایمیل‌ها این جنبه را پیدا کنید. سرویس AWEBER به شما این اجازه را می‌دهید که علایق و مکان هر بازدید‌کننده بلاگ‌تان را بدانید. نمی‌گویم RSS به درد نمی‌خورد، اما این را می‌گویم که فقط به RSS نباید بچسبیم. افق دیدتان را وسیع‌تر کنید و خود را قدرتمند ر کنید.

۸- شما مطئنا یک متخصص هستید و یکی از موفق‌ترین بلاگ‌های دنیا را دارید، فرض کنید من یک بلاگر جدید هستم و امروز می‌خواهم کارم را شروع کنم. چه توصیه‌ای به من می‌کنید که سریع به نتیجه برسم.

خب، شاید این حرفم به مذاق خیلی‌ها خوش نیاید. به جای بخواهید کلی ترفند و تاکتیک به کار ببرید، سعی کنید که بلاگ خود را بر چارچوبی محکم بنا کنید.

اول از همه موضوع مورد نظرتان را انتخاب کنید: ۱- درباره اش خوب فکر کنید و صبور باشید. ۲- ببینید در چه چیزی می‌توانید توصیه‌هایی کنید که دیگران نمی‌توانند. ۳- بدانید حتما راه‌هایی برای پول درآوردن از آن موضوعی که انتخاب کرده‌اید وجود دارد.

بعد از انتخاب موضوع سعی کنید محتویات بلاگ را به بهترین نحو بنویسید و نصف کل وقتی را که دارید به بازاریابی اختصاص دهید. حتی من می‌گویم وقتی که به بازاریابی می‌دهید، بیش از وقتی باشد که برای تهیه محتویات اختصاص داده اید. شما می‌توانید پست‌هایی که بلاک می‌کنید، محدود کنید، اما به جای آن کیفیت محتویات را بالا ببرید و بازاریابی‌تان را با شدت بیشتری دنبال کنید. این شیوه‌ای است که می‌توانید به سرعت به نتیجه برسید و اگر این چیزهایی که گفتم انجام دهید، سریع به نتیجه می‌رسید.

۹- شما پول آن‌لاین زیادی درآورده اید. فکر می‌کنید بهترین راه برای پول‌درآوردن از بلاگ چیست؟

بهترین راه این است که محصول مخصوص به خود داشته باشید. اما خب این کار خیلی سخت است. اما اگر این کار امکان‌پذیر نباشد می‌توانید فضای تبلیغی در بلاگ‌تان بفروشید و محصولات شخص دیگری را معرفی کنید. اما هیچ وقت تبلیغ بی‌هدف و بی‌پول صرفا برای زیبایی قرار ندهید.

۱۰- شما تجارت آن‌لاین موفقی داشته‌اید و هر وقت که یک محصول جدید ارائه داده‌اید، بسیاری از بلاگرها و بازاریاب‌های اینترنتی شروع به تبلیغ آن کرده‌اند. شما فکر می‌کنید بلاگرهای کوچک هم می‌توانند این توجه را به خود جلب کنند؟

راستش را بخواهید بیشتر شبیه نردبان است. فکر نکنم محصولات من را همه کسانی که دلم می‌خواهد تبلیغ کنند. وقتی برای اولین بار محصولات خودم را معرفی کردم، بیشتر از همه بلاگرهای خرده‌پا آن را تبلیغ کردند. وقتی شروع به جلب توجه کردم، محصولات من را بلاگرهای بزرگ‌تر هم معرفی کردند. وقتی بازهم جلوتر رفتم بلاگرهای مهم‌تر هم محصولات من را معرفی کردند پیشنهادم این است که اگر بلاگرهای بزرگ تر، توجه زیادی به شما نمی‌کنند، زیاد دلگیر و نگران نباشید. فقط از ابتدای چرخه کار را آغاز کنید و وقتی کار شما بیشتر و بیشتر معرفی شود، بازیگران بزرگ‌تر هم به چرخه شما وارد می‌شوند.

۱۱- شما به طور کلی به خوانندگان این مطلب چه توصیه‌ای می‌کنید؟

همان چیزی که در جواب سوال ۸ گفتم. این توصیه من است.

۱۲- من و خوانندگان می‌خواهیم درباره شما بیشتر بدانیم، می‌توانید بیشتر از وب‌سایت و محصولات‌تان بگویید؟
همان طور که همیشه گفتم وب سایت من، maxblogpress.com، شعارش این است که به بلاگرها و بازاریابان اینترنتی کمک کند تا ترافیک بیشتری به وب‌سایت‌شان بیاورند و از بلاگ‌شان پول بیشتری در بیاورند.

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا موارد خواسته را برای ورود به سایت تکمیل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.