منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید
اطلاعیه :
 • مخاطبان گرامی ضمن برطرف شدن مشکل پیش آمده در درگاه پرداخت میتوانید پس از بهرمندی از مطالب و محتوی مقالات در صورت علاقمندی نسبت به خرید هر یک از محصولات ما اقدام نمایید

یادگیری این مهارتها در دراز مدت به نفع شما خواهند بود

کارآفرینی

می گویند بهترین چیزها در زندگی رایگان هستند، اما این بدان معنا نیست که نیازی به صرف زمان، تعهد و تمرکز نیز  دارند.

زمانی که بحث ادگیری مهار تهای مهم زندگی پیش م یآید، همه م یدانیم که یادگیر یشان کار آسانی نیست، اما به نفعمان است که آنها را بیاموزیم.

یادگیری این مهار تهای زندگی به یکی از بهترین سرمای هگذار یهایی تبدیل خواهد شد که برای خودتان انباشت هاید.

 1. مدیریت زمان

  مهم نیست که ساعات شبان هروز را به چند بخش تقسیم م یکنید؛ مهم این است که فقط ۲۴ ساعت زمان دارید.
  زمانی که مدیریت زمان را یاد  گیرید، کنتر لکردن زمان را نیز خواهید آموخت که باعث افزایش توانایی تمرکزتان خواهد شد.
  زمانی که تمرکز بهتری داشته باشید، کارای یتان نیز افزایش م ییابد زیرا حواستان کمتر پرت موضوعات مختلف م یشود و متوجه م یشوید که کارها را سری عتر انجام م یدهید و ساعات کار یتان مثل برق و باد م یگذرند.

 2. همدلی

  همدلی را اینطور معنا م یکنند: «توانایی درک و در میا نگذاشتن احساسات با یکدیگر. » مردم اغلب همدلی را با همدردی اشتباه می گیرند.
  در حقیقت این دو موضوع با یکدیگر فرق دارند.
  به عنوان مثال همدردی احساس تاسفی است که برای فردی دارید که به تازگی عزیزی را از دست داده است. اما با کسی همدلی می کنید که شغلش را از دست داده است.
  میتوانید سوالات باز بپرسید تا دقیقا متوجه احساس آن فرد شوید. فراموش نکنید که در مورد او قضاوت نکنید، فرضیاتتان را درست تلقی نکنید و فقط کلماتی را نشنوید که دلتان م یخواهد بشنوید.

 3. درخواست کمک کنید.

  این مهارت بزرگی است. بسیاری از اوقات احساس م یکنیم که اگر از کسی کمک بخواهیم، نشانه ضعف ما خواهد بود. بنابراین سعی م یکنیم خودمان از پس همه کارها برآییم.
  اما اگر راستش را بخواهید، درخواست کمک کردن نشانه قدرت شماست.
  شاید با خودتان فکر کنید که درخواست کمک به معنای این است که انجام کاری را بلد نیستید.
  شاید هم تصور کنید با درخواست کمک از دیگران، تسلطتان را به موقعیت موردنظر از دست م یدهید.
  شاید نگران این باشید که بعدها نتوانید لطف طرف مقابل را جبران کنید یا او را تحت فشار قرار بدهید.
  اما این را بدانید که با درخواست کمک از شخصی دیگر، به او فرصت ابراز وجود م یدهید و همچنین م یتوانید چیزی جدید یاد بگیرید.
  این کار به آنها فرصت درخشیدن م یدهد و همچنین نشان می دهد که شما فروتن بوده و می دانید که درست مانند آنها، فرد کاملی نیستید.

 4. تداوم داشتن

  مردم اهدافی برای خود مشخص می کنند و در میانه راه آن را رها می کنند. شاید هم بعد از اینکه به آن دست پیدا کردند، فراموش می کنند که باید نسبت به آن تداوم داشته باشند. این موضوع در مورد حفظ موفقی تهای به دست آمده اهمیت زیادی دارد.

 5. گوش دادن

  گوش دادن از آن جهت اهمیت زیادی دارد که از سوءتفاهم جلوگیری می کند و باعث م یشود که پیام به شکل واضح تری از سوی نونده درک شود. این نوع مهارت برای هر نوع ارتباطی ضروری است؛ چه در ارتباطات روزمره، چه ارتباطات کاری و چه شخصی.

 6. عدم دخالت در مسائل نامربوط

  شاید این مهارت یکی از سخ تترین مهار تهایی باشد که هر کس باید بیاموزد. هر دلیلی که دارد، انگار همه به سختی می توانند در مسائلی که به آنها ارتباطی ندارد، دخالت نکنند.
  حواستان به کار خودتان باشد و به بقیه هم همین اجازه را بدهید. تا زمانی که از شما درخواست نکرده اند تا نظری در مورد موضوعی غیرمرتبط بدهید، سعی کنید وارد ماجرا نشوید.

اریکا وگنر/ مترجم: شادی حس نپور/

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا موارد خواسته را برای ورود به سایت تکمیل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.