اقلام تبلیغاتی مناسب برای استفاده در بازاریابی پستی مستقیم

اقلام تبلیغاتی مناسب برای استفاده در بازاریابی پستی مستقیم

اقلام تبلیغاتی مناسب برای استفاده در بازاریابی پستی مستقیم

 

اگر احساس می‌کنید که نتایج خوبی از بازاریابی پستی‌ نمی‌گیرید، بهتر است کمی به آن تنوع ببخشید. وقت آن رسیده که بسته‌ای کاملا متفاوت ارسال کنید.

یکی از مهم‌ترین جوانب بازاریابی پستی مستقیم این است که کاری کنید مشتریانتان بسته پستی شما را باز کنند و بخوانند. برخلاف بازاریابی ای‌میلی، که در آن می‌توانید تعداد افرادی که پیامتان را باز کردند شناسایی کنید، در بازاریابی پستی نمی‌توانید دقیقا متوجه شوید که چندبار بسته پستی‌تان باز شده است. با این حال روش‌های اثبات‌شده‌ای وجود دارد که بسته پستی تبلیغاتی‌تان را جذاب‌تر نشان خواهد داد. استفاده از یک آیتم تبلیغاتی متمایز که باعث جلب توجه مشتریان احتمالی‌تان شود، یکی از این روش‌هاست.

وسایل زیادی وجود دارند که می‌توانید به وسیله پست آنها را ارسال کنید. البته باز باید از اداره پست شهرتان در مورد اقلام مجاز پستی سوال کنید. به هر حال اگر بسته‌بندی جذابی به کار ببرید، مردم مشتاقانه آن را باز خواهند کرد.

شرکت‌های چاپ و تبلیغاتی وجود دارند که تخصصشان تولید اقلام ارزان‌قیمت تبلیغاتی است که شما به سادگی می‌توانید آنها را در کمپین پستی‌تان بگنجانید. اگر این محصولات مفید و هوشمندانه باشند، مردم آنها را تا مدت‌ها نگاه خواهند داشت و با هر بار استفاده به یاد شما و کسب‌وکارتان خواهند افتاد.

می‌توانید استفاده از اقلام تبلیغاتی زیر را در کمپین پستی بعدی‌تان لحاظ کنید.

  • محصولات چاپی: شما می‌توانید لوگو و اطلاعات تماس خود را روی بسیاری از وسایل مورد نیاز روزمره چاپ کنید. به عنوان مثال می‌توانید کارت‌های ویزیت مگنتی چاپ کنید که روی یک طرف آنها اطلاعات مفیدی در مورد زمینه کاری‌تان درج شده است (به عنوان مثال تبدیل واحدهای اندازه‌گیری). مردم همیشه از بوک‌مارک (نشانگر کتاب) استفاده می‌کنند. می‌توانید با چاپ یک خط‌کش روی یک طرف بوک‌مارک آن را به وسیله‌ای ارزشمندتر تبدیل کنید. خودکارهای تبلیغاتی نیز محصول تبلیغاتی بسیار محبوبی هستند. حتی با وجود تکنولوژی‌های پیشرفته امروزی، باز هم مردم از خودکار استفاده می‌کنند و بی‌شک خیلی دوست دارند که آن را به صورت رایگان هدیه بگیرند. اگر دندانپزشک هستید، می‌توانید خمیردندان یا مسواک‌های کوچک مسافرتی ارسال کنید. اگر خشکشویی دارید، یک پرزگیر کوچک برای مشتری‌هایتان ارسال کنید. با چاپ جمله‌ای مرتبط و زیبا روی محصول تبلیغاتی‌تان نیز آن را به کسب‌و‌کار خود مرتبط سازید.

 

  • محصولات میکروفایبر: پارچه‌های مخصوص میکروفایبر، که برای پاک‌کردن صفحات الکترونیک و عینک‌ها به کار می‌روند، هدیه بسیار ارزشمندی به شمار می‌آیند. لوگوی خود را روی پارچه چاپ کنید و جمله زیبا و مرتبطی نیز روی آن بنویسید. این تکه‌های پارچه چیزی هستند که مردم واقعا از آنها استفاده می‌کنند.

 

  • اقلام فصلی: از گذر فصل‌ها به نفع خود بهره بگیرید. به عنوان مثال در فصل بهار می‌توانید کارت‌های چاپی به همراه کمی بذر سبزیجات یا دربازکنی به شکل گل‌ آفتابگردان ارسال کنید. وقتی تعطیلاتی پیش‌رو دارید، پاپیون و روبان‌هایی مخصوص کادوپیچی ارسال کنید. فصل فصل فوتبال است؟ برنامه بازی‌های فصل تیم‌های فوتبال هدیه‌ای بسیار عالی برای عده‌ای از مشتریان به حساب خواهد آمد.

 

  • تقویم: آیا می‌دانستید که در هر خانه به طور متوسط چهار تقویم وجود دارد؟ یا در بیشتر کسب‌و‌کارها حداقل دو سه تا تقویم در محل کار قرار گرفته است؟ بر اساس پژوهش‌های صورت‌گرفته، مردم چهار تا پنج بار در روز به تقویم مراجعه می‌کنند. این به آن معناست که می‌توانید کاری کنید آنها چهار یا پنج بار در روز یاد شما بیفتند! مردم از دریافت چنین هدیه‌ای بسیار خوشحال می‌شوند و از شما قدردانی خواهند کرد؛ چرا که در غیر این صورت باید برای خرید آن هزینه‌ای پرداخت کنند.

 

  • فلش‌های USB: این فلش‌ها نسبتا ارزان‌قیمت اما بسیار تاثیرگذار هستند. پیام بازاریابی خود را داخل همان فلش قرار دهید تا مشتریان از سر کنجکاوی هم که شده آن را داخل دستگاه بگذارند و پیامتان را بخوانند یا ببینند.

 

  • هدایای خوراکی: ایده‌ای جالب برای استفاده در بازاریابی پستی این است که از برخی انواع خوراکی‌هایی استفاده کنید که زود فاسد نمی‌شوند؛ مثل بیسکوییت، مربا یا خشکبار. حواستان باشد که به خوبی آن را بسته‌بندی کنید و برچسب بزنید.

 

  • اشانتیون یا نمونه (سمپل): آیا زمینه کاری‌تان فروش عطر و ادوکلن است؟ می‌توانید سمپل کوچکی از عطرهای جدیدتان ارسال کنید. آیا در زمینه ساخت کابینت و کمد‌دیواری فعالیت دارید؟ نمونه کوچکی از جنس موادی که استفاده می‌کنید را ارسال کنید. خلاقیتتان را در این زمینه به کار بگیرید.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
به کانال تگرام مجله خلاقیت بپیوندید و از مطالب به روز استفاده کنید
دیدگاه شما چیست؟


فروشگاه خلاقیت
اشتراک مجله خلاقیت
دانلود رایگان مجله خلاقیت شماره 101
در کانال تلگرام خلاقیت نیستید؟!
جدیدترین مطالب + کوپن‌های تخفیف
جایزه + کلی فیلم و صوت رایگان
عضویت در مجله خلاقیت همراه با جایزه