۱۰ نشانه خستگی مخاطبانتان از صفحه شما در شبکه اجتماعی

۱۰ نشانه خستگی مخاطبانتان از صفحه شما در شبکه اجتماعی

۱۰ نشانه خستگی مخاطبانتان از صفحه شما در شبکه اجتماعی

 یک روز به ستاره تبدیل ‌می‌شوید؛ روز دیگر سقوط ‌می‌کنید. این حقیقت‌ بی‌رحم هم در کار و هم در زندگی صدق ‌می‌کند. احتمالا از خود می‌پرسید: چطور ‌می‌شود یک روز فایل ویدئویی‌تان ویروسی شده و روز دیگر حتی کسی به ویدئوهایتان نگاه هم نیندازد؟

برخی این موضوع را خستگی از شبکه‌های اجتماعی می‌نامند. خستگی از شبکه اجتماعی زمانی رخ می‌دهد که بازار و مشتریانتان می‌گویند «بس است دیگر! خسته شدیم». سایت تکنوپدیا خستگی از شبکه‌های اجتماعی را به این شکل تعریف ‌می‌کند «گرایش کاربر به عقب‌نشینی از شبکه‌های اجتماعی به دلیل تعداد زیاد صفحات اجتماعی، دوستان و فالوئرها و تمایل به کاهش زمان حضور آنلاین».

درک این موضوع ساده است که چرا بازاریاب‌ها از این سندروم هراس دارند. هیچ‌کس دوست ندارد تا نیمه‌های شب بیدار بماند، هر چند دقیقه یک بار صفحه را رفرش کند و هیچ تغییری در تعداد لایک‌ها و فالوئرها نبیند. کابوس ادمین‌های شبکه‌های اجتماعی این است که به معیارهایشان نگاه کنند و هیچ مشارکتی از سوی کاربران نبینند.

شما به عنوان یک بازاریاب چه کاری انجام می‌دهید تا مخاطبانتان را از خود دور نکنید؟ باید نشانه‌های خستگی را بشناسید، و از آن مهم‌تر، بدانید که چطور باید قبل از از دست‌دادن مخاطبانتان با آن نشانه‌ها مبارزه کنید.

نشانه شماره یک: مشارکت کم (یا صفر)

پس مطلبی تفکر‌بر‌انگیز روی صفحه اجتماعی‌تان قرار داده‌اید که به نظر خودتان لایق‌ بردن جایزه پولیتزر است. خیلی خوب است. اما فکر نمی‌کنید شما کسب‌و‌کارتان مربوط به فروش کفش‌های ورزشی است؟ و مخاطبانتان جوانان کم‌سن‌و‌سال هستند؟ پس تعجبی ندارد که آنها با این مطلب شما ارتباطی برقرار نکنند.

راه حل سریع:

محتوایتان را با مخاطبانتان مطابقت دهید. مشخص است که این محتوا به درد مخاطبانتان نمی‌خورد. شاید برای رضایت شخصی خودتان این مطلب را گذاشته باشید، نه برای بازار هدفتان. مشارکت کاربران زمانی آغاز ‌می‌شود که شما به خوبی آنها را بشناسید. باید از علاقه‌ها، تفریحات، نیازها و سبک زندگی مخاطبان خود اطلاع داشته باشید. باید بدانید که می‌خواهید محصولاتتان را به چه کسانی بفروشید تا بتوانید محتوایی به‌درد‌بخور برایشان تولید کنید. این تنها روشی است که می‌توانید آنها را علاقه‌مند و همراه نگه دارید.

نشانه دوم: فقط نگاه ‌می‌کنند، مطالب را نمی‌خوانند.

این مشکل به دلیل آن نیست که کاربران اینترنت وقت ندارند، به این خاطر است که وقت مطالب به دردنخور ندارند. بیشتر کاربران به معنای واقعی از کنار بسیاری از پست‌ها  بی‌تفاوت می‌گذرند. بر اساس اطلاعات به دست‌آمده از طریق «چارت‌بیت»، ۵۵ درصد از بازدیدکنندگان کمتر از ۱۵ ثانیه برای یک وب‌سایت وقت می‌گذارند. تعداد کلیک‌ها به معنای مشارکت نیست.

راه حل سریع:

واضح، خلاصه و مشخص صحبت کنید. استراتژی شبکه اجتماعی‌تان باید این باشد که «وقت مردم را هدر ندهید». برای موضوعات طولانی و نوشته‌های کاملتان از پلت‌فورم‌های دیگر استفاده کنید؛ شبکه‌های اجتماعی مناسب این کار نیستند. تیزهوش و خلاق باشید. پیامتان باید کوتاه، مشخص و دلنشین باشد.

نشانه سوم: پیام‌های زیاد و متناوب

آیا واقعا دارید هر پنج دقیقه یک توئیت می‌فرستید؟ آیا آنقدر در اینستاگرام پست می‌گذارید که مخاطبانتان جز پست‌های شما چیزی مشاهده نکنند؟ بهتر است سکوت در شبکه‌های اجتماعی را بیاموزید؛ مگر این که یک خبرگزاری رسمی در زمینه انتشار اخبار انتخابات باشید! ممکن است مخاطبانتان فکر کنند که شما بیش از حد دارید مزاحم آنها ‌می‌شوید و احتمالا بلاکتان خواهند کرد.

راه حل سریع:

برنامه‌ریزی بهینه. زمانی که استراتژی شبکه اجتماعی خود را تدارک می‌بینید، توجه داشته باشید که برنامه‌ریزی دقیقی برای ارسال پست‌هایتان داشته باشید. باید بین «ارائه اطلاعات» و «مزاحمت» تمایز قائل شوید. تناوب ارسال پست بستگی زیادی به برند، مخاطبان آن و منابع در دسترس دارد. اگر مخاطبان شما دو بار در روز آنلاین ‌می‌شوند، پس ارسال پست هر یک ساعت یک‌بار بی‌فایده خواهد بود. و اگر منابع کافی (کارمند، بودجه و محتوای لازم) در اختیار نداشته باشید، نمی‌توانید با تناوب زیادی پست ارسال کنید.

نشانه چهارم: آمار و ارقام افزایش پیدا نمی‌کنند.

اگر معیارها و ارقامتان بازگشت سرمایه خوبی را نشان ندهند چه؟ بازاریابی اینترنتی که فقط مطالب خنده‌دار و مطالب جالب نیست؛ باید نتیجه خوبی نیز از آن بگیرید. اگر اصلا بلد نباشید که چطور باید میزان موفقیت خود را بسنجید، پس هدف‌گذاری‌تان چه نتیجه‌ای داشته است؟ اگر متوجه شدید که آمار خوبی ندارید، شاید دلیلش این باشد که مخاطبانتان از شما خسته شده‌اند!

راه حل سریع: از اطلاعاتتان به شکلی هوشمندانه استفاده کنید. روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی‌تان از آنها استفاده کنید. در حقیقت، این موضوع نقش حیاتی‌ای در موفقیت شبکه اجتماعی‌تان دارد. یاد بگیرید چگونه باید اطلاعات مربوط به مخاطبانتان، از جمله هر لایک یا به اشتراک‌گذاری‌ را تجزیه و تحلیل کنید.

نشانه پنجم: آهای؟ کسی اونجا هست؟!

فضای مجازی دنیای عجیبی دارد. هیچ‌کس حتی نمی‌داند که طرف مقابلش چه کسی است. در چنین شرایطی حفظ انگیزه و میزان مشارکت مخاطبان کار چالش‌برانگیزی است. آنها به روش‌های مختلفی به شما می‌گویند که خسته شده‌اند. باید هرچه زودتر متوجه شوید. اگر این پیام‌های مستقیم یا غیرمستقیم را نادیده بگیرید، یا پاسخ مخاطبانتان را ندهید، دیر یا زود آنها را از دست خواهید داد.

راه حل سریع:

پاسخگو باشید. بسیار مهم است به شکلی سریع و رضایت‌بخش پاسخ بازخوردها یا سوالات مخاطبان خود را بدهید. آنها باید مطمئن باشند که با یک روبات صحبت نمی‌کنند. برندهایی که به خوبی پاسخگو هستند، مشتریان وفادارتری دارند. اگر به شکایات و نظرات مشتری اهمیتی ندهید، مطمئنا باعث ایجاد ناراحتی و استرس در آنها خواهید شد.

نشانه ششم: همه جا حضور دارید، اما به هیچ جا نرسیدید!

آیا مخاطبان شما به توئیت‌هایتان پاسخ می‌دهند اما وقعی به مطالبی که در لینکدین می‌گذارید، نمی‌نهند؟ آیا تعداد فالوئرهای فیس‌بوکتان روز‌به‌روز کاهش می‌یابد ولی در اینستاگرام حضور فعالانه‌تری دارند؟ یکی از اشتباهات رایج در بازاریابی اینترنتی این است که افراد می‌خواهند در همه شبکه‌ها حضور داشته باشند. اگر این کار با  بی‌احتیاطی صورت بگیرد، به هیچ جا نخواهید رسید و فقط وقت، انرژی و منابع در دسترس خود را هدر داده‌اید.

راه حل سریع: فقط روی چند شبکه اجتماعی محدود متمرکز شوید. نیازی نیست که در همه شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید. مدیریت حساب‌های متعدد کار چالش‌برانگیزی است. جایی حضور پیدا کنید که مخاطبانتان به آن علاقه دارند. شبکه اجتماعی کارآمد خود را پیدا کنید و به آن پایبند باشید.

نشانه هفتم: نوع تکراری محتوا

اگر زمانی یکی از پست‌های طولانی وبلاگتان صدها بار به اشتراک گذاشته شده، دلیل نمی‌شود که هر روز بخواهید مطالبی طولانی بنویسید و ارسال کنید. باید بدانید که با گذر زمان چه نوع محتوایی برایتان کارایی دارد و چه بخواهید و چه نخواهید، باید انواع ناکارآمد محتوا را کنار بگذارید.

راه حل سریع: نوع محتوای مناسبی تهیه کنید. نوشته‌های وبلاگ، تصاویر، ویدئوهای آموزشی، دستورالعمل‌ها، تصاویر خنده‌دار، تصاویر گرافیکی، پادکست‌ها، ارائه‌های پاورپوینت و… همه و همه انواع مختلف محتوا هستند. شما باید بر اساس نوع برند، بازار و مخاطب هدفتان بر روی نوع خاصی از محتوا متمرکز شوید که به بهترین شکل ممکن پیامتان را به مخاطبان و شما را به هدفتان برساند.

نشانه هشتم: پیام مبهم برند

مخاطبان شما به دلایلی به سراغ شما آمده‌اند. اگر روزی هدف و روش کاری خود را تغییر دهید، مخاطبانتان سردرگم خواهند شد. اگر تا مدتی پست‌هایی با محتوای آموزشی منتشر کنید و پس از مدتی روش کاری‌تان اغلب پست‌های خنده‌دار را در‌برگیرد، باعث ‌می‌شود مخاطبانتان را از دست بدهید.

راه حل سریع: مشخص کنید در کدام جبهه قرار دارید. یکی از اصول اساسی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی این است که داستان و روش خاصی برای برند و نوع بازاریابی خود داشته باشید. نباید با پست‌های نامرتبط مخاطبان خود را خسته کنید. تداوم کاری خود را حفظ کنید و اجازه دهید به وسیله پیام و داستانی که به آنها ارائه ‌می‌کنید، شما را بشناسند و تعریف کنند.

نشانه نهم: قدیمی و تکراری

شبکه‌های اجتماعی ابزار جدیدی به شمار می‌آیند. با انتشار ایده‌های قدیمی نمی‌توانید بهره مفیدی از آن ببرید. محتوای جالب زیادی در این شبکه‌ها وجود دارد؛ پس تعجب نکنید که چرا محتوای قدیمی شما چندان (یا حتی اصلا!) مورد توجه قرار نمی‌گیرد. مخاطبان شما قطعا متوجه دست دوم‌بودن محتوایتان خواهند شد.

راه حل سریع:

تازه، دست اول و خلاق باشید. بدون این صفات نمی‌توانید در دنیای شبکه‌اجتماعی موفقیتی به دست آورید. باید به طور مداوم روش‌هایی برای ایجاد تمایز داشته باشید. تکنیک‌های جدید را یاد بگیرید و از متفاوت‌بودن نترسید.

نشانه دهم: نرخ تبدیل پایین

اگر پست‌هایتان در شبکه اجتماعی نرخ تبدیل مورد نظر شما را کسب نکرده است، می‌توانید تا حد زیادی مطمئن باشید که مشتریانتان از صفحه اجتماعی شما خسته شده‌اند. اگر ترافیک وب‌سایت شما یکسان باقی مانده و درآمدتان بیشتر نشده، باید به دنبال روش‌های جدیدی برای جذب مخاطبان جدید باشید.

راه حل سریع:

مشارکت مخاطبان را افزایش دهید. همه چیز به مشارکت آنها بستگی دارد. باید کاری کنید که باز برای مردم اهمیت پیدا کنید. تیترهای جذاب بزنید، کمی خودمانی‌تر شوید، نظرات و ایده‌های جدید و جالبی بیان کنید و مردم را به سوی خود فرا بخوانید. با محتوای دست اول و خلاقانه به مخاطبان خود انگیزه دهید، در ازای به اشتراک‌گذاری به آنها هدیه‌ای دهید و پاسخگوییِ بهتری نسبت به گذشته پیدا کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
به کانال تگرام مجله خلاقیت بپیوندید و از مطالب به روز استفاده کنید
دیدگاه شما چیست؟


دیدگاه خوانندگان

    نکته های کامل و عالی بود
    متشکر از سایت خوبیتان

    خیلی عالی بود
    سپاس از مطالب مفید سایتتون

فروشگاه خلاقیت
اشتراک مجله خلاقیت
دانلود رایگان مجله خلاقیت شماره 101
در کانال تلگرام خلاقیت نیستید؟!
جدیدترین مطالب + کوپن‌های تخفیف
جایزه + کلی فیلم و صوت رایگان
عضویت در مجله خلاقیت همراه با جایزه