منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید
اطلاعیه :
 • مخاطبان گرامی ضمن برطرف شدن مشکل پیش آمده در درگاه پرداخت میتوانید پس از بهرمندی از مطالب و محتوی مقالات در صورت علاقمندی نسبت به خرید هر یک از محصولات ما اقدام نمایید

راهی واقعی برای رسیدن به اهداف

 

 

 

گفت‌وگوی اختصاصی با دکتر جان دمارتینی، مدرس قانون جذب / گفت‌وگو از: حسام امامی

 

khalaghiat-300x163-1-300x163

در حاشیه همایش بین‌المللی مدیریت ثروت گفت‎وگویی با دکتر جان دمارتینی، مربی توسعه شخصی و سازمانی و همچنین قانون جذب انجام دادیم که ادامه می‌خوانید:

 

 • سلام آقای دمارتینی من حسام امامی هستم از مجله خلاقیت، خوشحال هستم که امروز دعوت من را پذیرفتید و گفتگویی با خوانندگان مجله انجام می‌دهید.
 • سلام، من هم خیلی خوشحالم که امروز در خدمت شما هستم.
 • لطفا ابتدا معرفی اندکی از خودتان برای خوانندگان مجله داشته باشید.
 • من جان فردریک دمارتینی هستم. متولد ۲۵ نوامبر سال ۱۹۵۴ و اکنون ۶۰ سال دارم.
 • آقای دمارتینی شما اکنون در سن ۶۰ سالگی فردی بسیار موفق و ثروتمند هستید، چطور شد که به این نقطه رسیدید؟
 • من دوران کودکی بسیار سختی داشتم. در چند سال اول زندگی مشکلات حرکتی و کلامی باعث شده بودند زندگی برای من سخت شود. در سن ۱۳ سالگی به خاطر نداشتن هوش کافی از مدرسه اخراج شدم. در آن زمان معلم من به پدر و مادرم گفت که من هرگز نمی‌توانم در کاری موفق شوم و حتی نمی‌توانم بخوانم یا بنویسم. آن روز، روز بسیار سختی برایم بود، خودم را یک شکست‌خورده تصور می‎کردم. احساس می‎کردم که دنیا برایم تمام شده است. بعد از مدتی از خانه خارج شدم، شب‎ها در خیابان، پارک یا حتی زیر پل می‎خوابیدم. دوران بسیار سختی داشتم تا این که در سن ۱۷ سالگی، یک شب، یک نفر در یک لحظه الهام‎بخش من شد. آن لحظه نقطه عطفی در زندگی من بود و من هرگز آن لحظه را فراموش نمی‎کنم. در آن شب یک سخنران مسن به من نشان داد که همه چیز در این دنیا برای من دست‌یافتنی‌ست. او باعث شد که من بفهمم اگر نگرش صحیح و دورنما و چشم‌انداز درستی داشته باشم به هر آن‎چه که می‎خواهم می‎توانم دست پیدا کنم. من فهمیدم که برای رسیدن به موفقیت باید اولویت‌های خودم را مشخص کنم و بعد، به سمت چشم‌اندازی که برای خود تعیین کرده‌ام، حرکت کنم.
 • منظور شما از تعیین اولویت‌هاچیست؟
 • یعنی آن دسته از چیزها، اقدامات و مسائلی که از صمیم قلب دوست دارید و ترجیح می‎دهید که برای‎تان اتفاق بیفتند. این دسته از مسائل و اقدامات چیزهایی هستند که شما برای آن‎ها ارزش قائل هستید. اگر می‎خواهید در زندگی به ثروت برسید یا موفقیت بزرگی کسب کنید باید بر اساس این اولویت‌ها کار و زندگی کنید.
 • چگونه میتوانیم این اولویت‌ها را برای خود مشخص کنیم؟
 • سوال بسیار خوبی پرسیدید. برای مشخص کردن آن‌ها ابتدا باید به ۱۳ سوال پاسخ دهید. جواب این ۱۳ سوال ارزش‌گذاری شما در تعیین اهداف‌تان را مشخص می‎کند.
 1. فضای اطراف خود را چگونه و با چه چیزی پر می‎کنید؟ آیا در اتاق خود عکس هایی از خانواده‌تان دارید یا بازیکنان بیسبال و فوتبال؟ در کتابخانه شما بیشتر کتاب‌هایی در چه زمینه‌ای وجود دارد؟ در اتاق شما چه چیز بیشتر و نمایان‌گرتر از بقیه است؟
 2. زمان خود را بیشتر صرف چه چیزی می‎کنید؟ کدام فعالیت بیشترین وقت شما را به خودش اختصاص می‎دهد؟
 3. چه چیزی به شما بیشترین انرژی را می‎دهد؟ از انجام چه فعالیتی بیشتر لذت می‎برید و انرژی می‎گیرید؟
 4. پول خود را بیشتر در چه زمینه‌ای صرف می‎کنید؟ بیشترین هزینه‎های شما برای چه چیزهایی هست؟ در کدام حوزه و برای چه چیزی شما بیشترین پول را صرف می‎کنید؟
 5. در کدام حوزه نظم و انضباط و سازماندهی بیشتری دارید؟
 6. در کدام حوزه قابل اطمینان‌تر هستید؟
 7. چه چیزی شما را بیشتر به سمت خود جذب می‎کند؟
 8. بیشتر درباره چه چیزهایی خیال‌پردازی می‎کنید؟ هنگامی که تنها هستید بیشتر درباره چه چیزی فکر و خیال‌پردازی می‎کنید؟
 9. هنگامی که تنها هستید با خود بیشتر درباره چه چیزی صحبت می‎کنید؟
 10. وقتی با دیگران هستید بیشتر درباره چه موضوعاتی با آن‎ها صحبت می‎کنید؟
 11. چه چیزی بیشتر از بقیه برای شما الهام‌بخش است؟
 12. اکثر هدف‌گذاری‎های شما در چه زمینه‌ای‌ست؟ بیشتر در چه زمینه‌هایی هدف گذاری می‎کنید؟
 13. در چه حوزه‌هایی مطالعه بیشتری دارید؟ کتاب‌ها، مقالات یا سایت‎های اینترنتی که مطالعه می‎کنید بیشتر در چه حوزه‌هایی هستند؟

پاسخ به این ۱۳ سوال باعث می‎شود تا شما سیستم اولویت‌بندی اهداف خود را مشخص کنید.

 • ممکن است پاسخ هریک از این ۱۳ سوال در تضاد با بقیه جواب‌ها باشد.
 • قطعا همین‎طور است که شما می‎گویید. شما احتمالا چندین دیدگاه مختلف در زندگی خود دارید. برای همین لازم است تا ارزش‎های خود را در زندگی اولویت‌بندی کنید.در پاسخ به ۱۳ سوال بالا به ترتیب جواب‌هایی که دارای فراوانی بیشتری هستند ارزش بالاتری برای شما به حساب می‎آیند. اگر سیستم فکری خود را به درستی شناسایی کرده و در جهت بالاترین اولویت خود حرکت کنید قطعا به موفقیت خواهید رسید. اقداماتی که شما در این راستا انجام می‎دهید برای شما نوعی لذت و تفریح به شمار می‎رود و هرگز از آنها خسته نخواهید شد. اولویت من سفر و آموزش است و برای همین هم هست که هرگز از شغلم و سفرهایی که هر روز به اقصی نقاط جهان دارم خسته نمی‌شوم. به هر کشوری که قدم می‎گذارم خدا را شکر می‎کنم که توانسته‌ام به نقطه دیگری از این جهان سفر کنم. چون سفر و آموزش جزو نظام ارزشی من هستند. از آن‎ها لذت می‎برم و هرگز خسته و دلسرد نمی‌شوم.
 • موضوع اصلی سخنرانی شما در تهران، در مورد ثروت و مدیریت آن بود، اگر ممکن است در مورد آن هم صحبتی با خوانندگان مجله خلاقیت داشته باشید.
 • بله، موضوع اصلی همایش تهران در مورد مدیریت ثروت بود. ابتدا از شما اجازه می‎خواهم تا ۳ ویژگی افراد ثروتمند را که طی سال‌ها تحقیق به آن رسیدم، برای شما بازگو کنم. ویژگی اول این است که افراد ثروتمند همواره به دنبال خدمت‌رسانی به بشریت هستند. آنها همواره به دنبال راهی هستند تا خدمت جدیدتر و بهتری برای مردم ایجاد و ارائه کنند. ویژگی دوم آن‎ها الهام و نجوای درونی آن‎هاست. بیشتر از این‎که به دنبال مادیات باشند در پی معنویات و خدمت‌رسانی و کمک به مردم هستند. ویژگی آخر افراد ثروتمند این است که آن‌ها دیدگاهی فراتر از مثبت یا منفی‌بودن پول دارند. آنها هرگز نه پول را مثبت می‎بینند و نه منفی. برای آن‌ها مهمتر از پول خدمتی‌ست که به مردم ارائه می‎کنند. آن‌ها برای خود پول کار نمی کنند بلکه هدف آن‌ها صرفا خدمت‌رسانی‌ست که در راستای آن پول نیز به سوی آن‌ها می‎آید.
 • آقای دمارتینی، راهکارهای اساسی شما برای کسب و مدیریت ثروت چیست؟
 • راهکار اصلی برای کسب ثروت این است که ابتدا اولویت‌های خود را در زندگی مشخص کنید، سپس آن‎ها را رتبه‌بندی و سعی کنید همواره بر اساس اصلی‌ترین دیدگاه‎های خود کار کنید. جای تعجب نیست وقتی می‎بینید افراد ثروتمند در حالی که به پول احتیاجی ندارند اما بازهم سختتر از بقیه کار می‎کنند. زیرا کار و شغل آنها بالاترین ارزش آنهاست و آن‎ها بر اساس بالاترین ارزش خود کار می‎کنند. بنابراین از کار خود لذت می‎برند؛ در حالی که نیاز چندانی هم به کار کردن ندارند. اگر شما روزتان را با کارها و فعالیت‎های ارزشمند و مهم پر نکنید فعالیت‎ها و کارهای پوچ و غیر ضروری آن را پر خواهند کرد. هر فردی برای رسیدن به ثروت نیازمند یک چشم‌انداز بلند است. ثروت نیازمند دورنما و چشم‌انداز بلند است و نه ارضای نیازها و خواسته‎های کوتاه‌مدت. همواره سعی کنید با افرادی در تماس باشید که از شما چشم‌انداز بزرگ‎تری دارند. زیرا آن‎ها به شما کمک خواهند کرد تا شما نیز چشم‌انداز بلندتری داشته باشید. ارتباط با افرادی که از شما ثروتمندتر هستند باعث می‎شود تا شما ثروتمندتر شوید. نکته دیگر در مورد ثروت که در سوالات قبلی هم به آن اشاره کردم خدمت رسانی به مردم است. هرچه کسب و کار شما خدمات بیشتری به تعداد بیشتری از مردم ارائه کند، شما ثروتمندتر خواهید شد. باید همواره به خود بگویید که من باید برای خدمت رسانی به مردم کار اصیلی خلق کنم. شما در لحظه مرگ باید بتوانید به این سوال پاسخ بدهید که در این دنیا چه تغییری ایجاد کردید و از خود چه رد پایی بر جای گذاشتید؟ برای به دست آوردن ثروت ما باید چشم‌انداز نهایی داشته باشیم. چشم‌انداز ما الهام‌بخش ما خواهد بود. ثروت زمانی به دست خواهد آمد که نوای درون خود را حس کنیم، از آن الهام بگیریم، به آن متعهد شویم و بر اساس بالاترین ارزش‎های خود در جهت خدمت‌رسانی به مردم حرکت کنیم و هیچ راه بازگشتی برای خود در نظر نگیریم.
 • خیلی ممنونم آقای دمارتینی، در انتها میخواهم نظر شما را درباره کشور ایران و مردم آن بدانم.
 • البته این اولین سفر من به ایران نبود، من پیش از این هم به ایران سفر کرده بودم. قبل از این‎که برای اولین بار به ایران سفر کنم هرگز فکر نمی‎کردم مردم ایران تا این حد خون گرم، مهربان و صمیمی باشند. در طی این چند روزی که در ایران بودم آن‎ها بسیار به من لطف داشتند. در طی این مدت افراد برجسته زیادی را دیدم که عاشق آموزش و پیشرفت بودند. این سفر برای من بسیار به یادماندنی خواهد بود و هرگز کشور زیبای ایران و مردم مهربان و خون‌گرم آن را فراموش نخواهم کرد. من همواره در سفر هستم. امشب از تهران به سنگاپور خواهم رفت و پس از آن به آفریقا می‎روم. در بین تمام کشورهایی که تاکنون به آنها سفر کرده‌ام ایران یکی از بهترین سفرهای من بوده است و امیدوارم باز هم بتوانم به ایران سفر کنم.
 • در آخر اگر صحبتی با مردم و خوانندگان مجله خلاقیت دارید بفرمایید.
 • از شما و از مجله خوب خلاقیت که این مصاحبه را ترتیب دادید تشکر می‎کنم و امیدوارم از صحبت‎های من استفاده لازم را برده باشید. در آخر هم از همه مردم ایران که این چند روز به من لطف داشتند و الهام‌بخش من بودند تشکر می‎کنم و برای همه شما آرزوی موفقیت دارم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا موارد خواسته را برای ورود به سایت تکمیل نمایید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.